TrueCouchSurfer

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
 • Autor
  Posty
 • #6149
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Żeby nie było film podobał mi się w bardzo wielu aspektach, głównie oprawy i wizuali, ale scenariusz ….
  scenariusz po 1/3 filmie jest pełen dziur jak ser szwajcarski.

  Np.:
  Przeszukuj miasto jednym statkiem i 8 dronami.
  Jeżeli jesteś szefem bezpieczeństwa zawsze umawiaj się z psychopatą sam na sam, bez żadnej obstawy. Nie chroń też kluczowych osób dla funkcjonowania Elyzjum.
  Jak w ciągu kilku sekund cały Twój plan zrównania praw wszystkich obywateli może się nie udać, bo Cię po prostu zastrzelą, to gadaj sobie spokojnie z kulawym kolegą.

  … i infantylizmu, Zrzucimy medbaye na ziemię, będzie dobrobyt. Wcale nie przejęliby tego watażkowie tak jak nota bene w Afryce i nie zaprowadzili dokładnego odtworzenia relacji uprzywilejowani bogaci i biedni.
  Cała technologia musiała być produkowana na ziemi – więc co nie było rebelii? A tak, gdzieś tam może być armia robotów – które robią kontrole w kolejkach, ale nie zajmują się w ogóle pościgami, strzelaninami na szeroką skalę, w dodatku takim w których może ucierpieć strategiczny dla ładu właściciel fabryki.

  #6132
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Recki dużo słabsze niż Dystryktu, nawet poniżej Prometeusza. Studzę już trochę swój entuzjazm.

  Rotten/Meta
  66%/ 60 Elyssium
  74%/ 65 Prometheus
  90%/ 81 District 9

  #6131
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Za bardzo się czepiacie jak na film, który pewnie będzie leżał w koszyku z DVD
  w hipermarkecie. Jak na tego typu produkcję to miłe zaskoczenie.

  Co do postaci – to imho zdawały sobie sprawę, że ryzyko, że nie wrócą jest duże. Zresztą sito testów psychologicznych wyklucza osoby panikujące, emocjonalne i łatwo pękające, co nie znaczy, że nie uważam, że byli mocno cyborgowaci.

  Ten film to nie jest jakieś super studium psychologiczne, ale akurat rozdźwięk między nieracjonalnymi skłonnościami samobójczymi (powodowanymi myśleniem o tym, że to jedyna szansa, miliony $ które zostaną zaprzepaszczone, musimy z czymś wrócić) a chęcią przeżycia jest fajny.

  /spoiler/
  Mnie ewidentnie rozczarowała końcówka. Zalałbym statek – to było fajne, ale dałbym jedynie jakieś dźwięki z offu a nie pokazywał tego czegoś. W ten sposób wpadli znowu w schemat kosmicznego slashera.

  #6125
  TrueCouchSurfer
  Participant

  To ja dodam, tylko, że warto dorzucić trochę grosza i obejrzeć w Imaxie. Jak wychodziłem to się cieszyłem jak małe dziecko i zamierzam iść drugi raz.

  Sceny walki na dużym ekranie robią robotę, szczególnie, że zmontowali je sensownie i wiadomo co się dzieje na ekranie.

  Co do muru, to dla mnie motyw jest znakomity – idealny przykład na syndrom grupowego myślenia, http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_grupowego_my%C5%9Blenia . Szychy na czele świata uznały, że są nieomylne i z idotyzmu chciały zrobić opcję obrony numer 1. Wspaniałe.

  #5727
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Nie on raczej krótko się obcina (Gordon-Levitt) i nie ma loków ;[ Ale za to zrobili mu mocny makijaż, wtf ?

  #5725
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Joseph Gordon-Levitt…

  #5621
  TrueCouchSurfer
  Participant

  [quote]Nie masz racji. Przeczytaj to: http://img832.ima…/a1apo.jpg. [/quote]

  Zarzuciłem to jako jedną z możliwych interpretacji filmu i raczej nie najbardziej prawdopodobną. Co prawda nie wiedziałem, że jest to już wyjaśnione przez Scotta, dzięki za link.

  [quote]Samobójstwo SJ to był akt wolnej woli. Jeżeli SJ stworzyli ludzi "na swój obraz i podobieństwo" to dlaczego przed pojawieniem się człowieka były dinozaury i inne zwierzęta nie posiadające w 100% ludzkiego DNA? [/quote]

  W uproszczeniu DNA wszystkich zwierząt składa się z tych samych elementów tylko w innej sekwencji. Zakładam, że DNA SJ rozpadło się i powstały nowe sekwencje, które dały pierwsze prymitywne organizmy na ziemi. Potem już mamy wszystko według obecnych teorii.

  #5620
  TrueCouchSurfer
  Participant

  [quote]'Ze swojej strony zastanawiałem się, jak miałaby wyglądać zaplanowana przez SJ zagłada ludzkości przy użyciu ich "broni biologicznej".[/quote]

  Spodziewam się, że nie zakładali, że ktoś będzie "płodzić ośmiornice" – to chyba tylko laboratoryjna incjatywa Dawida.

  Podejrzewam, że to był tylko jeden statek z wielu (zakładam ogromne ilości, chociażby dlatego, że tak łatwo na niego trafili ;] ) a po skali zapasów Goo w jednym, wnioskuję, że raczej zakładali po prostu anihilację całej rasy w 1-2 dni.

  Mi to nie pasuje , ze względu na potencjał powstania nowego agresywnego gatunku (goo + jakiekolwiek zwierze). Chyba, że ich inżynierzy byli tak bystrzy jak nasi, wtedy rzeczywiście to ma sens.

  #5610
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Miałem za duże oczekiwania i film ich nie spełnił, ale jestem daleki od superkrytycznych opinii. Ewidentnie głupota naukowców to problem a ośmiornica (pre-facehugger) słabo mi pasuje do uniwersum, ale łapię się na tym, że dużo myślę o nim po obejrzeniu – co jest dużym plusem.

  Mam nadzieję, że Space Jokey Jezus będzie w director's cut.

  BTW malowidła na ścianach mogły być ostrzeżeniem dla ludzi – będziecie niegrzeczni, użyjemy rzeczy stamtąd.

  Wizualnie jest świetnie, aktorsko b. dobrze, brakuje głębszego rozpisania osób (please wersja reżyserska). Wolałbym, żeby fabuła była spójniejsza i gwarantowała satysfakcjonujące odpowiedzi na pytania, które sama zadaje, ale liczę na trylogię.

  Na koniec cytat Janka, który mi idealnie pasuje do filmu:

  "…and if you cant be with the one you love
  love the one you're with…"

  #5607
  TrueCouchSurfer
  Participant

  [quote]Cały film można streścić następująco: grupa upośledzonych umysłowo naukowców [/quote]

  Nic nowego, wcześniej byli upośledzeni marines w Aliens – to bardzo dobrze wpisuje się w kanon.

  #5606
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Teoria o starcie ludzkości w pierwszej scenie wydaję się trzymać kupy…

  A co jeżeli pierwszy wielkolud był Prometeuszem, stworzył ludzi wbrew woli ogółu, kumple go za to znielubilii i dali mu "czarną polewkę"?

  W takim razie – czy to były wczesne testy black goo i nie wyszły?

  #5516
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Dzięki Planeto,

  nie wiem jak tego nie widziałem, a warto było.

  Jak na film z 1995 byłem zaskoczony pracą operatora – np. długie dynamiczne sceny biegu bez cięcia, kręcenie z głowy, pomysłowe ujęcia i takie w stylu oh! snap! jak to nakręcili [vide pociąg]!

  Spory budżet który widać w ilości statystów, scenografii i efektach – podkreślających brud i anarchię w mieście. Ewidentnie też się nie zwrócił – doszli chyba do 1/5 z 42 milionów.

  Widać, że związek z Cameronem , jak i większe ryzyko ponoszone przez wytwórnie wyszedł na dobre Bigelow – trudno uwierzyć by ktoś teraz ,nawet po wcześniejszym sukcesie finansowym jak Point Break, myślał że taki scenariusz ma szansę na sukces kasowy, jeszcze przy kategorii R.

  Co dziwne, na początku filmu już nawet myślałem, że się walnąłem i scenariusz był Cronenberga (fiksacje mediami, bio, seksualność, upadek społeczeństwa).

  Film trwał 2:19, ale nie poczułem.

  #5381
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Sprawdź to!

  Pomijam wszystko co nie jest wyprodukowana w latach 2000 bo nie chce mi się rozwodzić czy się teraz broni czy nie, oraz wszystko co miało dobry początek, a skończyło średnio.

  Animacja:
  ARCHER / Sealab 2021 / Harvey Birdman Attorney at Law / Futurama

  Uznane:
  Boardwalk Empire / Breaking Bad / Carnivale / Deadwood /

  Komediowe klimaty:
  Arrested Development – mega!
  The Office
  Freaks and Geeks – NERDY!

  Dla lubiących lata 60:
  Mad Men
  Pan Am.

  #5302
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Nie mam na to czasu, oglądam po raz 30 trailer Prometeusza 😉

  #5241
  TrueCouchSurfer
  Participant

  Nigdy nie grałem w D1 na konsole, ale obejrzałem gameplay z psx i nie wyglądało to (padowe sterowanie) tak źle.

  Pewnie i tak wolałbym pograć na PC – jednak przyzwyczaiłem się, że D1 i D2 były myszkowe, poza tym loadingi w grach konsolowych zaczynają przekraczać granice dobrego smaku.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)