Atue

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 137 total)
 • Autor
  Posty
 • #29999
  Atue
  Participant

  Dla mnie najlepszą stroną prequeli pozostają pewne wizualne aspekty TPM-u.

  Ogólnie rzecz biorąc ten film jest tak zły bo podejrzewam że na początku to wcale nie miał być film osadzony w uniwersum SW. Sceny na Naboo z Gunganami, droidami, miastami lądowymi i podwodnymi to wszystko jest ze sobą powiązane i ma swój wydźwięk. Charakterystyczne jest także podejście Lucasa, który wydaje mi się, że potrafił popuścić wodze fantazji robiąc ten film o konfilkcie w tym środowisku zarówno z charakterystycznymi mieszkańcami zarówno obcymi jak i ludźmi. Wszystko to zamykało się również ładną klamrą parady zwycięstwa na końcu.

  Analizując te sceny zauważyłem tam wiele motywów, które wcześniej przewijały się w pomniejszych projektach Lucasa – Gunganie (Kaczor Howard), Anakin (Bitwa o Endor) ale w odróżnieniu od tych produkcji w TPMie zostały one trochę lepiej rozwiązane.

  Żeby świat z TPMu zadziałał wystarczyło go zrealizować jako „nie-gwiezdne wojny”. I podejrzewam że taka była geneza tego projektu. Lucas wyciągnął ze swojej słynnej szuflady jakiś starszy pomysł (najprowdopodobniej przełom 80/90tych) lekko go rozbudował i pokazał studiu filmowemu mówiąc: MAM COŚ NOWEGO. Ci mu odparowali że wolą coś BEZPIECZNEGO i radzili mu napisać/przerobić na scenariusz do kolejnych Gwiezdnych Wojen.

  I stało się. W całą tę historię wpompowano idiotyczne motywy z Federacją Handlową, negocjacjami, Jedi, planetą miastem, Tatooine. A że to wszystko pasowało do oryginalnej historii jak pięść do nosa to nikogo już nie obchodziło.

  W Naboo tkwił potencjał – za wyjątkiem Jar Jara. Ale to była jedna pomyłka, która ogólnie przyczyniła się do negatywnego odbioru tego świata. IMO to właśnie motywy z Gwiezdnych Wojen sprawiły, że TPM jest niespójnym, złym filmem. Gdyby Dżordż olał forsę to można by ten projekt zrealizować w ramach oryginalnego sf albo fantasy.

  Później były „właściwe” Gwiezdne Wojny bo Dżordż w AOTC i ROTS leciał z podejściem „odtwórczy sequel dla forsy”. No i zaserwowano nam nieświeżą rybę z facetami w białych zbrojach, sceną z napierdalaniem się świetlówkami i Tatooine i łowcą itd. Oczywiście to podlane nawiązaniami do innych filmów.

  I nie inaczej jest z najnowszymi Gwiezdnymi Wojnami tego epigońskiego pieska Abramsa, który jak dzisiaj przecytałem prorokuje bardzo ciekawą przyszłość dla SW:

  http://www.thedailybeast.com/articles/2016/02/26/j-j-abrams-gay-characters-coming-to-star-wars.html

  #6281
  Atue
  Participant

  Dobry film. Reżyser miał pełną świadomość w którym momencie może się zbłaźnić. Nie ma niepotrzebnych i przedłużających się walk, denerwujących postaci, wymuszonego humoru i całej masy bullshitów.

  Zdecydowanie lepszy od filmu Emmericha oraz najgorszego filmu del Toro (Pacific Rim).

  Ostatnio kina studyjne wpadły na pomysł zakupu projektorów kinowych 3d – postanowiłem wypróbować możliwości tego typu sprzętu na nowej Godzilli. W ramach bonusa łódzkie kino "Kinematograf" tuż przed seansem organizuje również kilkominutową prelekcję nerda odnośnie japońskiej Godzilli.

  #6260
  Atue
  Participant

  Mnie również się podobał. Mam słabość do śnieżnej post-apokalipsy.

  IMO lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie akcji na statku/ lodołamaczu a nie pociągu/przebiśniegu. Muszę jednak przyznać, że Koreańczyk całkiem nieźle z tego wybrnął.

  Interesujące są również nawiązania do PA klasyki i zgrabna ich inkorporacja do fabuły: barwna opowieść dzieciaków wprowadzająca do świata (Mad Max 3) no i nawiązanie (prawdopodobnie) do rodzimego klasyka – fajki i ogień w kapsule hibernacyjnej.

  Z czystym sumieniem polecam – zdecydowanie lepsze od sequelo/remakeowego gówna wypuszczanego przez Yankesów

  #6207
  Atue
  Participant

  [quote][b]Badus napisał/a:[/b]
  Tajemnicą poliszynela jest, że wersją ostateczną będzie ta 40K z bezokularowym 3D i dostosowana do zakrzywionych TV. [/quote]

  BTW

  Ktoś jest zainteresowany tym wydaniem:

  [url]http://www.amazon.com/Robocop-4K-Remastered-Blu-ray/dp/B00GST8UB8/ref=sr_1_1?s=movies-tv&ie=UTF8&qid=1388697004&sr=1-1&keywords=robocop+4k[/url]

  #6203
  Atue
  Participant

  Ja się waham…. Kupować czy czekać na wersję ostateczną (4K)?

  #6200
  Atue
  Participant

  [quote][b]M napisał/a:[/b]
  Reboot serii? ;)[/quote]

  Sprawa otwarta, możliwe że przed rebootem będzie sequel. Mysz nie marnuje czasu:

  [url]http://www.flickeringmyth.com/2013/12/frank-marshall-hints-at-indiana-jones-5.html[/url]

  #5972
  Atue
  Participant

  [quote]Za to na Zgniłych Pomidorach mocne 8/10 od krytyków i publiki…[/quote]

  Podobnie jak Kryształowy Czerep.

  Pomidoromierz, jak dla mnie, nie działa jeżeli chodzi o sequele do megahitów.

  #5969
  Atue
  Participant

  Wygląda na to, że gówno:

  [url]http://redlettermedia.com/half-in-the-bag-star-trek-into-darkness/[/url]

  Nie dam Abramsowi już ani grosza.

  #5922
  Atue
  Participant

  Średniometrażówka fanmade opowiadająca o losach sędziego Minty zadebiutowała na necie. Oglądajcie bo warto:

  [url]http://www.youtube.com/watch?v=aavS_XUITXU&feature=player_embedded[/url]

  #5398
  Atue
  Participant

  Minęły dwa lata od premiery filmu Camerona i jest o nim cicho.

  Spoglądając wstecz i przypatrując się innym filmom, które zapoczątkowały popularne sagi Kina Nowej Przygody zauważyłem iż w dwa lata od ich premiery mieliśmy okazję nabyć porządne książki, komiksy, figurki itp. które pomagały rozbudować dane uniwersum.

  I tak Gwiezdne Wojny doczekały się trylogii o Hanie autorstwa Briana Daleya. Mark Verheiden opracował ciekawą kontynuację wydarzeń w uniwersum Obcego i Predatora na łamach komiksów z wydawnictwa Dark Horse. Tamże ukazał się interesująca kontynuacja Coś Carpentera (chociaż minęło kila lat od premiery). Po Świątyni Zagłady też pojawił się wysyp różnego rodzaju kontynuacji.

  Moje pytania kieruję do niebieskich nerdów i brzmią one następująco: Czy Avatar doczekał się jakiejś nowelizacji/kontynuacji godnej uwagi? Jak figurki z filmu Camerona prezentują się na tle tych z GW, IJ, Alien i Predatora? Jak ogólnie ma się to uniwersum i czy jest rozbudowywane przez kogoś innego niż James Cameron?

  #5320
  Atue
  Participant

  [quote]Przypomnij mi czy na stacji w filmie był jakiś biochemik albo astrofizyk? [/quote]

  To jest właśnie to o czym mówię. Ty nie dooglądałeś filmu. Opublikowałeś listę pseudo-bullshitów opierając się albo na liście znalezionej w necie albo sam ją skonstruowałeś na bazie swojej nie wiedzy. I tak jest właśnie w tym przypadku. Paleontolog została sprowadzona w celu wydobycia zabezpieczenia i odtransportowania zamrożonego Cosia do laboratorium. Po przewiezieniu do stacji blok był przez nią przygotowywany do transportu helikopterem. B adania miały odbyć się w specjalnym laboratorium. Kiedy naczelny doktorek nakazał wywiercić dziurę paleontolog wyraziła swoje wątpliwości – bo to nie było odpowiednie miejsce i dla tego że nie było tam ani sprzętu ani nadzorujących wszystko naukowców.

  I to wszystko ma sens. Ty jednak pominąłeś te fakty i zrzuciłeś to na karby kiepskiego scenariusza/reżyserii. W tym przypadku to była Twoja ewidentna pomyłka co nasunęło mi się po pierwszym przeczytaniu twojej listy. Uważam że powinno się krytykować film ale nie za pomocą fałszywych przesłanek.

  [quote]To czemu uważasz moje zarzuty za niesprawiedliwe?[/quote]

  Ponieważ opierają się one na niepełnych informacjach, fałszywych przesłankach i błędnych założeniach. Dowiodłem tego używając odpowiedniej argumentacji. A Twoje zarzuty nie muszą nikogo dotykać – są ewidentnie błędne w odniesieniu do fabuły. I czemu się dziwisz, że się do nich przyczepiłem skoro sam je opublikowałeś i są one podstawą Twojej krytyki – co sprawia że jest ona niemiarodajna bo te zarzuty mają kiepskie podstawy.

  Z mojej strony EOT

  #5318
  Atue
  Participant

  [quote] Tak wiem że paleontolog bada nie tylko kości dinozaurów – podałeś przykład Parku Jurajskiego[/quote]

  Podałem przykład Parku Jurajskiego jako uzasadnienie czemu nie powiadomili wojska. To nie był argument wymierzony – czemu wezwali paleontologa. Poza tym dalej przy nim obstaje ponieważ naczelny doktorek w filmie robił co mógł aby nie za wiele się przedostało na zewnątrz.

  [quote]Jak bym napisał że badają mamuty albo koty szablo-zębne to i tak byś mi zarzucił że zapomniałem o dinozaurach.[/quote]

  O! Ty nagle jesteś w stanie przewidzieć tok mojej argumentaji? Najmij się jako wróżka.

  [quote]Ty widocznie (jak każdy mały móżdżek) potrafisz wytłumaczyć każdą głupotę, każdy bezsens i brak logiki w filmie.[/quote]

  Nope. Ty to nazwałeś głupotą, bezsensem i brakiem logiki ponieważ wynika to z Twojego braku spostrzegawczości, wiedzy odnośnie filmu tego i Carpentera i ogólnie tematyki którą poruszasz w swoich twierdzeniach.

  [quote]Jeżeli nie potrafisz zrozumieć że paleontolog jest specjalistą od wymarłych organizmów ZIEMSKICH a nie E.T[/quote]

  Czy do ciebie to nie dociera? Może masz problemy z oczami? Ok:

  PALEONTOLOG TO SPECJALISTA W BEZPIECZNYM WYDOBYWANIU ORGANIZMÓW UWIĘZIONYCH CZY TO W ZIEMI CZY LODZIE. WIE JAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ ŻEBY NIE USZKODZIĆ DANEGO ORGANIZMU PODCZAS WYDOBYCIA I POSIADA WIEDZĘ JAK GO ZABEZPIECZYĆ DO DALSZYCH BADAŃ!

  Zrozumiałeś?

  [quote](swoją drogą nie ma sceny w filmie jak pani paleontolog nadzoruje prace wydobywcze).[/quote]

  W obozie omawia szczegóły z Norwegami i przekazuje im instrukcję. Poza tym kiedy ekipa pojawia się w obozie ciągnąc na saniach wycięty blok lodu pani paleontolog im towarzyszy (czyli była na miejscu).

  [quote]Nie potrafisz czytać że zrozumieniem i uważasz się za mistrza w dyskusji nad gównianym filmem SF.[/quote]

  Przeceniasz się. Dyskutując z tobą (osobą która jest pozbawiona racji) nie trzeba być mistrzem.

  [quote]Twoja argumentacja to: zabijanie komputerów widelcem, niszczenie okrętów wojennych granatami [/quote]

  Dobre przykłady na to iż nawet najbardziej technologicznie zaawansowane maszyny można uszkodzić bardzo prymitywnym narzędziem. Przypominam Ci że nie obaliłeś tych twierdzeń.

  [quote]skoro go tak bronisz.[/quote]

  No i doszliśmy do momentu, w którym wciskasz mi całkowitą nieprawdę. Przypominam co napisałem w pierwszym poście: "Film jest słaby ale nie w wyniku bullshitów których jest tyle samo co u Carpentera. " Bronię filmu przed twoimi słabymi zarzutami, które w moim odczuciu są mocno niesprawiedliwe.

  [quote]jesteś upośledzony umysłowo.
  jak każdy mały móżdżek
  jesteś kompletnym idiotą
  trzeba być kretynem
  Film jest głupi i durny jak ty[/quote]

  A teraz uciekaj zanim najdzie mnie ochota żeby zwymyślać cię ponownie.

  #5312
  Atue
  Participant

  Widzę że nie chcesz prowadzić rozmowy na poziomie… mogłem się tego domyślić.

  [quote]Górnik tak samo. Czemu nie wezwali górnika?[/quote]

  Albo zadzwonić do prof. T. Alenta i wynająć Wkrętacz.

  [quote]paleontolog bada kości dinozaurów[/quote]

  ??? Nie, nie tylko. Ty nie masz pojęcia czym się zajmuje paleontologia, prawda? Ta dziedzina nauki obejmuje odkrywanie, zabezpieczanie i badanie organizmów z przeszłości naszej planety. Dla ciebie paleontologia to tylko fragment paleozoologii?

  [quote]metodą odkrywkową[/quote]

  W różnym środowisku paleontolodzy stosują różne metody. Ty myślisz że paleontolog w ten sam sposób odkrywa np. Tyranozaura w Teksasie i Mamuta na Syberii? Przyznaj się lepiej, że nie masz pojęcia na czym polega praca paleontologa.

  [quote]ch*ja wiesz[/quote]

  Na razie to udowodniłeś że jesteś kompletnym ignorantem a gdy ktoś udowodni Ci jak absurdalne są Twoje zarzuty to robisz z siebie klauna.

  [quote]Wiem że widelcem zabiłeś komputer .[/quote]

  Cieszę się że zrozumiałeś jak chybiona jest Twoja argumentacja 🙂

  [quote]Gdzie w filmie było powiedziane że jest to mostek statku[/quote]

  Pamiętasz ten kolorowy "panel" pod koniec filmu? Nadawał on ten sam sygnał który odebrali Norwegowie w pierwszej scenie filmu. Zakładam że sygnał ratunkowy wysłano właśnie stamtąd.

  [quote]Tak teraz jesteś ekspertem od psychologi E.T. i inżynierii obcych.[/quote]

  Zakładając że była to inteligentna istota (w przeciwieństwie do wielu stwarzających takie pozory) a moja argumentacja nie została w żaden sposób obalona, to… tak na pewno większym od Ciebie.

  [quote]TO BYŁA KUWETA![/quote]

  O, widzisz czyli jednak Twoja wyobraźnia zadziałała w odpowiednim kierunku.

  #5310
  Atue
  Participant

  [quote]paleontolog to specjalista od wymarłych ziemskich organizmów, nie pozaziemskich. Biochemik by wystarczył.[/quote]

  Paleontolog to także specjalista od bezpiecznego wydobywania martwych organizmów na powierzchnię ziemi. Biochemik może tylko zbadać.

  [quote]Chodziło mi że kosmita od razu wyskoczył z lodu, zamiast odtajać.[/quote]

  Nie wiemy co się stało – ale skoro wyskoczył znaczy odtajał.

  [quote]Mogliby by to jakoś sensownie wytłumaczyć – typu silniejszy/słabszy system odpornościowy.[/quote]

  E, to by ludzie szybko go rozgryźli. Norris był idealnym gospodarzem bo nikt się nie spodziewał że ten chory człowiek mógł być Cosiem. To są właśnie kryteria – nieprzewidywalność i zaskoczenie.

  [quote]No qwa latają bez czapek[/quote]

  U Carpentera było to samo np. MacReady wylazł na przywitanie Norwegów bez kapelusza.

  [quote]Kto kogo wybiera?[/quote]

  Coś stara się wtopić w ludzkie środowisko. Póki żyją nie ma to znaczenia, którzy.

  [quote]Broń palna – ok. Miotacze ognia – ok, ale na ch*j im granaty?[/quote]

  Trzeba by o to zapytać Carpentera. Biorąc pod uwagę że potrzebowali materiałów wybuchowych ażeby dostać się do wraku statku… Kupuję to.

  [quote]Nie wiem od której strony łapiesz siekierę, ale ja od styliska (mam kominek w domu). [/quote]

  Styliska siekiery są często drewniane (drzazgi). Poza tym Coś mogło wyrwać siekierę i "pzyłożyć". Nie słyszałeś o ludziach którzy przez swoją nieuwagę skaleczyli się czymś ostrym?

  [quote]Tzn. że jednym granatem potrafisz rozwalić lotniskowiec albo fregatę?[/quote]

  Jeżeli lotniskowiec lub fregata znalazł się na innej planecie i w sterówkach (bo zakładam że paleontolog tam odnalazła Cosia) tych jednostek zdetonowano ładunek wybuchowy, który uszkodził wiele podzespołów a naprawa wymaga części z różnych źróde i obecności zewnętrznych specjalistów – to pewnie że tak!

  [quote]Jak by się rozbił byłby niezdolny do lotu, co przeczy zachowanie "cosia" i uruchomienie silników statku.[/quote]

  Nie wszystkie statki które się rozbiją są kompletnie niefunkcjonalne. Np. nie odlecą ale można je naprawić co wymaga czasu. Nie wiemy dla czego uruchomił silniki statku – ale nie podejrzewam żeby chciał/mógł odlecieć. Może uruchamiając zasilanie próbował nawiązać jakiś kontakt z okolicznymi stacjami na antarktydzie, może zainicjował rozruch statku aby go ogrzać i poczekać na ekipę ratunkową?

  [quote]Ne wychodzi się na zewnątrz w arktycznym klimacie bez skafandra, tylko siedzi w statku.[/quote]

  Nie wiemy czy wyszedł, może w wyniku wypadku jego ciało zostało wyrzucone na zewnątrz, stracił przytomność i zamarzł. Mógł też podjąć próbę naprawy statku i zamarzł etc.

  [quote]
  Na pewno bym uciekł do statku, zdobył trochę info i dopiero bym wziął się za asymilację. [/quote]

  Gdyby uciekł do statku pod tą postacią to by znowu zamarzł. Całkiem logicznie założył że skoro te rozumne istoty wydobyły go na powierzchnię to znaczy że potrafią przeżyć w tym wrogim środowisku – należy je zasymilować, poznać sposoby na przetrwanie a potem dotrzeć do wybrzeży, asymilować faunę planety, wykorzystać zasoby naturalne, naprawić statek, odlecieć.

  [quote]Rozumiem że ludzie projektują swoje maszyny np. statki wodne by się w nich nie mieścić? Na oko w filmie wyglądało to na tunel serwisowy. [/quote]

  To mogło być cokolwiek. Przypominam że w wielu budynkach i na statkach są tunele wentylacyjne/klimatyzujące do których byś się nie zmieścił.

  #5308
  Atue
  Participant

  Czepianie się i tyle

  [quote]Czego można się dowiedzieć o życiu z nowego"Cosia":

  Naukowcy znajdują wrak statku kosmicznego. Nie meldują o tym wojsku chociaż mają możliwość.[/quote]

  Taka uroda tego typu opowieści. John Hammond też nie poinformował wojska o sklonowanych dinozaurach.

  [quote]Lepiej najpierw ściągnąć paleontologa, czyli eksperta od dawno wymarłych organizmów ziemskich a nie np. astrofizyka, biochemika, socjologa.[/quote]

  Ściąganie paleontologa ma jak najbardziej sens. W końcu trzeba wydobyć i zapewnić "Cosia" do przebadania.

  [quote]Psy wyczuwają budzące się ze stanu hibernacji organizmy pozaziemskie tkwiące w bryle lodu.[/quote]

  Nie. Psy wyczuwają pozaziemski organizm, budzący się do życia w bryle lodu w której grupa ludzi wywierciła głęboki otwór.

  [quote]Organizmy pozaziemskie są nieśmiertelne.[/quote]

  Są jak najbardziej śmiertelne tylko zaciekle bronią swojego życia.

  [quote]Kosmici infekują wiatropylnie i tylko wybrane osoby.[/quote]

  Kosmici nie infekują wiatropylnie. A że wybrane osoby – pretensje do dziadka Carpentera.

  [quote]Na Antarktydzie jest równie ciepła zima jak teraz w Polsce.[/quote]

  ?

  [quote]Sekcje zwłok kosmity przeprowadza się tylko w gumowych rękawiczkach bez masek ani gogli.[/quote]

  To już było u Carpentera.

  [quote]Wszyscy ludzie mają plomby w zębach. Wszyscy. Nawet jak myją zęby. Inaczej są kosmitami.[/quote]

  Nie to nie oznacza że automatycznie są kosmitami. To oznacza, że stają sie podejżanymi o bycie kosmitami. Dla tego też pani paleontolog nie kazała ich z miejsca ufajczyć.

  [quote]Wszyscy ludzie to kosmici.[/quote]

  To wszyscy czy wybrani?

  [quote]Mikroskopy mają głośniki dzięki którym słyszymy ruchy komórek.[/quote]

  W tym jednym przypadku – racja.

  [quote]Karabiny, pistolety, granaty i miotacze ognia to standardowe wyposażenie każdej stacji arktycznej.[/quote]

  Licencja od Carpentera.

  [quote]Nikt nie przejmuje się BHP, pożarami i ich gaszeniem na stacji arktycznej.[/quote]

  Licencja od Carpentera. W prequelu było to potraktowane niemal identycznie najpierw się przejmowali – później nie.

  [quote]Złapanie siekiery pokrytej posoką obcego jest niebezpieczne, ale trzymanie w kieszeni plomb pokrytych zainfekowaną krwią jest ok. bo są w chusteczce higienicznej.
  [/quote]

  Lekka niekonsekwencja, ale… Wydaje mi się że Coś nie może (bądż ma trudności) z infekowaniem za pomocą krwi, jeżeli ta krew nie znajdzie się w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem gospodarza. Czyli krew w chusteczce chigienicznej jest nie groźna ponieważ jest jej za mało i nie może w żaden sposób naruszyć skóry. Natomiast dotykanie siekiery, która jest ostrym narzędziem wiązałoby się z ryzykiem asymiliacji przez uszkodzoną skórę.

  [quote]Jeden granat jest w stanie nieodwracalnie uszkodzić wysoce zaawansowany statek międzygwiezdny.[/quote]

  I co w tym dziwnego? Kiedyś przez przypadek zrzuciłem widelec na moją płytę główną i mój komputer (cudo XXI w.)odmówił mi posłuszeństwa. Nawet dzisiejsze statki kosmiczne można uszkodzić za pomocą fragmentu pianki (Columbia). Więc nie rozumiem czemu nie można uszkodzić zaawansowanego statku kosmicznego.

  [quote]Kosmici lądują grzecznie na pustyni lodowej,[/quote]

  Nie ma nic o tym, że statek wylądował (grzecznie). On się rozbił.

  [quote]nadają sygnał ratunkowy[/quote]

  Sygnał ratunkowy został nadany najprawdopodobniej wcześniej. W Cosiu Carpentera widzimy wyraźnie iż statek miał poważne problemy z trajektorią lotu i rozbił się na naszej planecie.

  [quote]i celowo wpadają do rozpadliny lodowej na 100 tys. lat.[/quote]

  j.w.

  [quote]Pierwszą rzeczą jaką robią kosmici po 100.000 letniej hibernacji to zjadanie ludzi (chociaż każdy by był głodny).[/quote]

  On ich nie zjadał. A poza tym jakbyś się czuł gdyby banda prymitywów wwierciła ci się w kolano potęznym wiertłem?

  [quote]Obca inteligencja tak projektuje swoje statki gwiezdne by się nie mieścić w tunelach serwisowych.[/quote]

  A skąd wiesz że ten statek wymagał >tunelu< serwisowego?

  Film jest słaby ale nie w wyniku bullshitów których jest tyle samo co u Carpentera.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 137 total)