Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 179 total)
  • Autor
    John J Adams
    Keymaster

[quote][b]Atue napisał/a:[/b]
    Czy ktoś przypomina sobie teledysk z przełomu lat 80/90 na który składały się ujęcia z jakiejś gry platformowej? Kojarzy to ktoś?[/quote]

Niedawno o tym chyba nawet gadaliśmy. Na 99% jestem pewien, że to Paul McCartney, ale na YT nic nie widzę…

Davidoff
    Member

witam.szukam tytułu filmu. ja go widziałem jakies 15 lat temu wiec to nie jest nowa rzecz. Sci Fi w którym akcja dzieje się na Ziemi w czasach współczesnych. I teraz najlepsze, bohaterem był ziemianin (chyba policjant) któremu pomagał obcy-miniaturowy człowieczek (jak barbie lub Ken). Złym był inny mały ludzik który:
    – miał mały pistolecik od którego ginęli pełnowymiarowe ludzie
    – miał odczepianą głowe!

Torturr
    Member

Szukam filmu o obcym przybyłym na jakiejś amerykańskiej sondzie w formie czegoś jak metalowa pleśń(tak to pamiętam). Potem z tego wyrósł duży skurczybyk. Kojarzył mi się z gorylem. Rozpieprzał w tej bazie wojskowej żołnierzy (była scena jak sie przebił przez ścianę i wciągnął chłopka przez dziure, łamiąc go przy tym). Co jest charakterystyczne, obcy miał pamięć poprzednich pokoleń swojego gatunku. Jak się rodził wiedział już wszystko co inne obce do tej pory.

Gracje

Davidoff
    Member

"invader" (aka "LifeForm" ) z 1996
    http://www.filmweb.pl/f94440/Przybysz,1996

Torturr
    Member

Wielkie dzięki Davidoff. BTW Cholernie ciężko wyszpera jakiś klip z tego dzieła:)

Edit: Znalazłem: http://www.videodetective.com/titledetails.aspx?publishedid=417233

Torturr
    Member

Kolega zapytuje moja klawiatura:

"Pilot serialu w TVP1 lub TVP2 lub na TVN-ie. Były to czasy kiedy na Polsacie leciał teleturniej "Idź na całość". Do Ziemi zbliża się obca cywilizacja, odebrano jakiś sygnał. Atmosfera jak na początku "Dnia niepodległości".
    Do prezydenta przychodzi jakiś koleś i mówi:
    "Panie prezydencie, zdekodowaliśmy sygnał. Mam nadzieję, że nie dostanie Pan zawału…"
    I wtedy obraz wideo – twarz kosmity, jakieś wisiorki egipskie czy zwisającą skórę miał – nie pamiętam dokładnie, bo tak się przestraszyłem, że przełączyłem na "Idź na całość".

Prawdopodobnie tv nie wyemitowała żadnego następnego odcinka (aczkolwiek możliwe też, ale dużo mniej, że po prostu ja nie oglądałem)."

Davidoff
    Member

to chyba jeden z odcinków "Outer Limits (u nas: "Po Tamtej Stronie" ) : "Trial By Fire" (sezon2 odcinek9) Brzmi mniej więcej podobnie (obcy przylecieli całą armadą), i jeśli mam racje to nie było ciągu dalszego. Każdy odcinek był o czym innym (z pewnymi wyjątkami). Tylko jedno mi nie pasuje…"idź na całośc" było o 19 natomiast OL późno w nocy,hmm:|

Torturr
    Member

Dokładnie. Jesteś mistrzem!

to mój pierwszy post, więc wypada się przywitać – witam!

dobra, skoro formalności mamy już za sobą chciałbym, abyście pomogli mi odnaleźć tytuł filmu pewnego filmu, który ładnych parę lat temu oglądałem w tv: akcja dzieję się gdzieś na tropikalnej wyspie. komandosi walczą tam z kosmitą (zwykłym szaraczkiem, z umiejętnościami predatora), który mści się na nich badając, a raczej torturując, ich tak jak źli naukowcy badali na żywca jego żonkę.

z góry dzięki!

Atue
    Participant

Ten film o brzydkim kosmicie to XTRO 3.

nigdy bym nie wpadł, że to któraś z części xtro.. dzięki:*

Ostatni
    Member

Znów zmuszony jestem prosić o pomoc w zidentyfikowaniu filmu. Chodzi o epicką (amerykańską chyba) SF. Jedyna charakterystyczna cecha, to obecność trzech robotów o wdzięcznych imionach: Hyzio, Dyzio i Zyzio.
    ??

Atue
    Participant

Silent Running – film o głębokim ekologicznym przesłaniu.

Ostatni
    Member

Zielona zaraza? Dzięki, dzięki.

John J Adams
    Keymaster

A propos golemów coś mi się przypomniało.

W jakimś programie o filmach lub fantastyce za komucha leciał kawałek filmu o golemie.
    Działo sie w jakiejś alchemicznej kuźni, gdzie chodził mega masywny golem. Ze znaków charakterystycznych – na plecach miał dwie pionowe szpary, z których dobywał się dym/para.

Wyglądało to mega przerażająco i jako dzieciak mocno sie speniałem. Ktoś kojarzy co to mógł być za film?

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 179 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.