Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry Ktokolwiek widzial!!! Ktokolwiek wie!!!

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 179 total)
  • Autor
    Posty
  • #4480
    Gordon
    Member

    kameralny film, chyba do TV, wariacja na temat Wielkiego Brata. Społeczeństwo kontrolowane przez garstkę wybranych, reszta nosi na łbach ustrojstwa ograniczające inteligencję, bo ta razem ze wszystkimi aspektami sztuki (które są zakazane of course) postrzegana jest jako źródło wszystkich cywilizacyjnych nieszczęść. Bohater, którego imię i nazwisko jest tytułem filmu się buntuje pomimo że władze chcą go skaptować, i takie tam…

    #4481
    Bezel
    Participant

    [quote][b]Gordon napisał/a:[/b]
    kameralny film, chyba do TV, wariacja na temat Wielkiego Brata. Społeczeństwo kontrolowane przez garstkę wybranych, reszta nosi na łbach ustrojstwa ograniczające inteligencję, bo ta razem ze wszystkimi aspektami sztuki (które są zakazane of course) postrzegana jest jako źródło wszystkich cywilizacyjnych nieszczęść. Bohater, którego imię i nazwisko jest tytułem filmu się buntuje pomimo że władze chcą go skaptować, i takie tam…[/quote]

    Krótki metraż pt. "2081" na podstawie krótkiego opowiadania Kurta Vonneguta z tomiku "Witajcie w małpiarni".

    #4484
    Gordon
    Member

    THX Bezel
    Bardziej mi chodziło o "Harrison Bergeron" film trochę starszy, wg tego samego opowiadania i z dzielnym hobbitem w roli głównej, ale dzięki twojemu namiarowi odnalazłem na tubie 😉

    #4508
    pro_skiller
    Member

    Czolem Panie i Panowie!

    Ostatnimi czasy nie daje mi zyc pewien film, ktory ogladalem w latach 90. na VHSie. Film jest produkcji USA z lat 80., moze z poczatkow lat 90. Opowiada o nastolatku, ktory zaprzyjaznia sie z potworem (?). "Potwor" ow wyglada jak polaczenie owczesnego fana rocka i zombi i zajmuje sie (chyba) zabieraniem dzieciom/nastolatkom snow, dostajac sie do ich pokojow jakimis magicznymi przejsciami pod ich lozkami. Jest tez walka z jakims Bad Motherfucker'em ktory szefuje potworom, a koncowa scena rozgrywa sie na jakiejs plazy podczas wschodu slonca. Smiem nawet twierdzic, ze na tym filmie wzorowali sie tworcy "Monsters Inc." Wiecie co to za film?

    #4562
    Bezel
    Participant

    Teraz ja.
    Szukam bajki animowanej dla dzieci, której fragment widziałem kiedyś w dzieciństwie. Z jednej strony bajka była podobna do smerfów – były tam jakieś małe miłe stworki podobne do lemmingów (były różowe i miały długie nosy i chyba spiczaste uszy), Kolesiem który chciał je zniszczyć czy coś w tym rodzaju był ogromny jaszczur, z czerwonymi ślepiami, który siedział na swoim tronie w pieczarze pełnej lawy. Umaszczenia był grannatowo-prawie-czarnego z jasnym (szarym?) podbrzuszem. Ogólnie był mega straszny i nawet nie wiem czy pysk miał podobny do Godzilli (ale tej z filmu kinowego z 1997 roku).
    Pamiętam jeszcze że mówiono w tej bajce chyba po francusku.

    #4586
    Badus
    Participant

    Stworki były chyba zielone, sztuk dwie, odmiennej płci. W kreskówce pojawiał się jeszcze jakiś czarodziej. Jaszczur był przerażający, wielki i faktycznie siedział na wielkim tronie. Miał jakichś swoich sługusów, którzy cośtam chcieli dorwać od ekipy zielonych stworków, ponadto był tam jakiś myk, że zmieniał się cyklicznie w kamienny posąg.
    Ni cholery nie mogę skojarzyć pełnego tytułu 😛

    Jeśli bardzo Ci zależy to kop tutaj – http://www.toonopedia.com/

    #4587
    matt
    Participant

    Jak teraz zaczniesz to jutro o tej porze, może skończysz. Spróbuj może tam jest.

    #4589
    Bezel
    Participant

    Jak znajdę to dam wam znać :P:D

    #4733
    John J Adams
    Keymaster

    W wyniku dzisiejszych pijaństw i wspominania staroci proszę o zidentyfikowanie tytułu oryginalnego filmu pt. "Policja szaleje na autostradzie" aka "Szaleństwa policji na autostradzie". Jeden z dyżurnych tytułów złotej ery VHS, fabuła odpowiada tytułowi. Policja goni kogoś tam, co kończy się kasacją kiludziesięciu/set samochodów. Jedna z kluczowych scen to karambol na kilkanaście radiowozów.

    #4734
    koalasmuck
    Member

    Blues Brothers 😀

    #4735
    John J Adams
    Keymaster

    Niestety nie 🙂 W filmie było zdecydowanie mniej fabuły i zdecydowanie więcej akcji drogowej 🙂

    #4736
    MIKET
    Participant

    pewnie to nie to ale moze Vanishing Point?

    #4737
    John J Adams
    Keymaster

    Nie, to nie Vanishing Point 🙂
    Raczej obstawiałbym jakiś klon albo odległy sequel Smokey & Bandit.

    Edit: Analiza niemieckich tytułów na imdb wskazuje na Gone in 60 Seconds część 2 lub 3.

    #4738
    Lord New Age
    Participant

    A nie była to jakaś składanka pościgowych scen (jak Ucieczka z tropików)?

    #4739
    John J Adams
    Keymaster

    Tak myślałem zanim to obejrzałem, ale film jednak miał jakiś tam początek, środek i koniec i o coś tam chodziło.

    YT wskazuje jednak Gone in 60 secs cz. 2 i 3:
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=dReW8_Ugd_M&feature=related[/url]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=0Dpnzm6Y-mo&feature=related[/url]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=ObcM7Sdk0k8&feature=related[/url]

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 179 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.