Witz Worx

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
 • Autor
  Posty
 • #5060
  Witz Worx
  Member

  Jak na nerda przystało byłem wczoraj drugi raz i tam jest powiedziane, ze "gatunek żyjacy w dużej mierze pod ziemią", W duzej mierze, ale nie całkiem i być może to jest rozwiązanie zagadki.

  #5056
  Witz Worx
  Member

  Ja tam wierzę nawet w myslące oceany i chmury nanobotów , wiec podziemnego ludka w rakiecie też przełykam. Cytaty nie były złe, nawet wręcz przeciwnie, tylko mi do Twojej tezy nie pasowały. Niemniej rozmowa ok, zero obrazania się. Naprawdę.
  tylko odniosłem wrażenie, zę kazdy mówi/pisze swoje i utkwilismy w jakimś martwym punkcie.

  Z gatunkiem podziemnym nie generalizowałbym, To, ze coś jest mniej możliwe, nie jest powiedziane, ze nie jest mozliwe wcale

  BTW. przedstawiciele Kombinatu w Half Life 2 wyglądają jak glizdy, nawet oczu nie mają, a widzisz, też rozwinięta technologicznie cywilizacja:) do tego skutecznie sobie radzaca z innymi! To jest dopiero jazda!
  Pozdrówka!

  #5054
  Witz Worx
  Member

  Dziękuję za ładne cytaty. Tyle, ze oddalamy się od filmu .

  Potwór z S8 jest postacia fikcyjną i umowną, oparta na założeniu, że świat z którego pochodzi jest podobny do naszego. Gdyby pochodził ze świata o odmiennych parametrach fizycznych, nie ryłby tuneli z taką sprawnoscią jak to robi w filmie i nie smigałby po lasach jak zając.
  Gdyby u niego dajmy na to była inna siła ciązenia to nie zrobiłby kroku, gdyby był inny skład powietrza – od razu udusiłby sie itd.

  Na ziemi nie ma istot, które 100 % swojego życia spędzają w ziemi i zakładam, ze nawet jesli gdzieś powstaje cywilizacja lubująca się w życiu w podziemnych tunelach to zdarza się, że czasem je opuszcza. Zresztą same tunele, jak to widzieliśmy w filmie tez sa wypełnine powietrzem i można się w nich swobodnie poruszac w pozycji wyprostowanej, jak równiez odwracać głowe, rozglądac się itd.

  potwor swietnie sobie radził w srodowisku naziemnym. To tak, jakby nasi przodkowie, skoro żyli w jaskiniach lub innych norach nie mieli prawa ich opuszczać.

  Twoje cytaty wskazują, że mylisz podstawowe rzeczy, środowisko wodne czy gazowe nie jest tożsame z zyciem pd ziemią. Nie zrozumiałes ksiązki, która przeczytałeś?
  Podobnie jest z drugim cytatem. Tam jest mowa o ludziach i istotach nam podobnych – my mamy"receptory pozwalające na odbiór bodźców z dużych odległosci" – jesli w bezchmurna noc spojrzymy w górę zobaczymy gwiazdy oddalone o setki lat świetlnych itd.. Nie widze powodu dla którego stwór z Super 8 nie mógłby spojrzec w niebo, Sprawnie porusza się po (stałym) lądzie, w środowisku tlenowym i posiada narządy wzroku, ba, ma nawet szyje, żeby odwrócić głowe w górę. To, że mieszka pod ziemią jak dajmy na to ryjówka, chyba za wiele mu w tym nie przeszkadza. Do tego posiada mózg umożliwiający mu analizowanie docierajacych do niego danych i gromadzenie wiedzy.

  Gdyby (w S8)była ogromna dżdzownica to może bym Ci uwierzył i też zarzucałbym twórcom brak logiki.

  Twoje pytanie powinno raczej brzmiec czy jest prawdopodobne , żeby tego typu stworzenie wogóle istniało, a nie fakt, czy zamieszkiwanie pod ziemią przeszkadza w eksploracji kosmosu komuś kto ma dwie pary chwytnych rąk, długie nogi, oczy i rozwinięty mózg.
  Ale jesli tak podchodzic do kazdego filmu z dziedziny fantastyki ( czy jest prawdopodobne żeby Jabba istniał albo ET, albo Alien?), to po co się krzywdzić i to wogóle oglądać?

  Ładnie tu nabijamy temat, ale widze, że zamierzasz zasypywac mnie cudzymi cytatami dla podniesienia prestiżu swoich subiektywnych opini, niestety wynikłych z błędnej analizy filmu. W takim wypadku nie widze sensu prowadzenia dalszej rozmowy.

  #5052
  Witz Worx
  Member

  Bezel, rozumiem, że założyłes, iż oni siedzieli w tej glebie na amen w pacierzu i nie mieli prawa nigdy wychynąć na wierzch, choćby po to żeby spojrzeć co jest nad nimi. Kurcze, nawet krety czasem wyłażą ( nie tylko w czeskich bajkach), a gdzie im do takiego stworu.

  Gdyby taki potwór nigdy nie biegał po powierzchni planety to nie radziłby sobie tak dobrze w srodowisku naziemnym, jak to przedstawiono w filmie i prawdopodobnie miałby inna budowe. Nie potrzebowałby też wogóle oczu. Nawet do maslanego spojrzenia, bo nie byloby go komu rozdawać.

  Nie przypominam sobie w którym momencie filmu pada hasło, ze potwór widzi rentgenowsko? Jesli coś przegapiłem, oświeć mnie proszę, bo nie rozumiem do czego prowadzi ten drugi wywód i jaki ma związek z filmem.

  #5049
  Witz Worx
  Member

  Gdybysmy mieli wyższy stopień zaawansowania technologicznego ( jak ów omawiany stwór), zarówno kosmos jak i rów mariański pewnie poznalibysmy lepiej. Postep cywilizacyjny i potrzeba eksploracji nie wynikają z tego czy mieszkamy pod ziemią, na ziemi czy na drzewie lecz z uwarunkowań biologicznych.

  #5047
  Witz Worx
  Member

  Argument że podziemna cywilizacja nie mogłaby eksplorować kosmosu to tak jakby powiedzieć że człowiek skoro chodzi po ziemi nie ma prawa wiedziec co dzieje się na dnie oceanów ( no bo stamtąd gdzie jest przeciez kurwa dna nie widzi!)

  spojler

  Co do kosmity i sceny jak odpuścił chlopakowi, to każdy, kto uważnie oglądał od początku dobrze wie który z ludzi miał z przybyszem z kosmosu więź umysłową i kto po swojej śmierci miał patrzeć jego oczami.

  #3806
  Witz Worx
  Member

  [quote][b]Lord New Age napisał/a:[/b]
  Sa plany ataku na Cieszyn.[/quote]

  HA! To już coś!

  #3741
  Witz Worx
  Member

  Kurna, za daleko, nie zdązę…eh

  #3681
  Witz Worx
  Member

  [quote][b]Rif Starfire napisał/a:[/b]
  Sęk w tym, że nikt nas nie ostrzegł, bo nie było recki na ZP!!! Redakcja powinna zwracać kasę za bilety :)[/quote]

  Czyli dobrze, ze nie poszedłem na to do kina.
  Obejrze w domu i nie z jakiegos blu raya czy innego bajeru tylko z dziadowskiego div-xa i to najlepiej nagranego w kinie dla ludzi ze słabą trzymalnością pęcherza.

  #2599
  Witz Worx
  Member

  Dzięki za filmy! Straciłem przez to prawie cały dzień roboczy, ale było warto!
  Czy wiecie o tym, że za około 600 Pln można zobaczyc to wszystko na własne oczy?
  [url]http://bispol.com/czarnobyl-tour/[/url]
  Moze Zakazanoplanecianie powinni zastanowić się nad wspólną wyprawa? Byłby czad!

  #2441
  Witz Worx
  Member

  po kryształowej czaszce zdawało się, ze gorzej być nie może. A jednak może: Indy 5

  #2436
  Witz Worx
  Member

  O! Jestem na jego koszulce!

  #2349
  Witz Worx
  Member

  eh chłopaki..sami ze siebie zróbcie kogoś SUPER:
  [url]http://www.makemesuper.com/index.html?[/url]

  #2146
  Witz Worx
  Member

  dziś rano dostałem na skrzynke reklamę Fallouta 3 – Cytuje: "Najlepsza symulacja postnuklearnego swiata (…) Podziwiaj fantastyczne eksplozje i brutalne efekty działania broni"
  Powiało czarnym humorem…:)

  #2136
  Witz Worx
  Member

  chciałbym jeszzce dodac, ze w świetle dzisiejszej sytuacji politycznej filmy te nabieraja niepokojącego wydźwięku.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)