Battlestar Galactica – SPOILERY

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Battlestar Galactica – SPOILERY

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 155 total)
  • Autor

Ale wiadomo od czego zacznie się druga połowa sezonu…….

Galactikę zaatakują goryle bo to w końcu PLANET OF THE APES!

Ragnus
    Participant
    Atue
    Participant

Ale fajne postapokaliptyczne klimaty 😀

Jak dla mnie serial też mógłby się tutaj skończyć. Czy mogą to jakoś lepiej zakończyć w przeciągu następnych 10 odcinków?

Ano mnie zastanawia co się porobiło, że ziemia wygląda tak, a nie inaczej i chociażby dlatego liczę na pozostałą cześć sezonu. Ponadto należy się wyjaśnienie kto jest ostatnim cylonem, czyż nie? Co więcej, chciałbym odpowiedzi na temat słynnej opery, bowiem zbyt długo ten wątek się ciągnie i żądam wyjaśnienia. Ponadto Starbuck – sprowadzi zagładę, czy nie? No i ostatnie co mnie chwyta, to sprawa Head Six – dlaczego już się nie pojawia i jaką rolę wcześniej pełniła.

Co do:
    – kondyzji ziemi w bsg, to owszem fajny klimat, ale to najprostsza wersja dla twórców serii, bowiem łatwo dopisać do tego historyjkę.
    – final cylona, to D'Anna podpowiedziała ze "czterech siedzi we flocie" co oznacza że ostatni był wówczas na Basestarze (Adama, Roslin, Helo, Baltar)

Atue
    Participant

Mnie raczej nurtują pytania odnośnie pochodzenia mieszkańców 12 kolonii. Ich przodków porwali kosmici te kilka tysięcy lat temu? Czy raczej uciekli z Ziemi przed konfliktem, którego efekty zobaczyliśmy?

Ragnus
    Participant

Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się scenariusz: Ludzkość pochodzi z Ziemi, gdzie żyli sobie radośnie i szczęśliwie do czasu sprowadzenia wielkiego kataklizmu, po którym musieli opuścić planetę – kataklizm mógł być spowodowany w wyniku stworzenia AI.
    Po latach tułaczki trafili na Kobol, Ziemia stała się mitem. Mijają lata jeden z narodów, bądź też grupa awanturników postanawia sprawdzić legendę i mitycznej Ziemi i opuszczają Kobol. Docierają na Ziemię, ale utrzymują przez jakiś czas kontakty z Kobolem (to by tłumaczyło informacje o odnalezieniu Ziemi Księdze Pytii, bo gwiazdozbiory w grobowcu Ateny łatwiej już wytłumaczyć – wszyscy pamiętali o takim układzie gwiazd na niebie macierzystej planety). Mijają kolejne dwa tysiąclecia, kontakt z Ziemią został zerwany, jakaś klęska trafia w Kobol, ludzkość jest zmuszona uciekać, trafia na 12 Kolonii.
    Po kolejnych dwóch tysiącach lat ludzkość ponownie sprowadza na siebie zagładę tworząc Cylonów i mamy serial.
    W międzyczasie 13 plemię jeszcze raz rozwala Ziemię i znajduje nowy świat na który trafi na samym końcu garstka osób z floty i założy nową cywilizację.
    "To wszystko już się wydarzyło i wydarzy ponownie"

Może źródłem FF jest właśnie Ziemia sprzed 4000 lat, może nawet skóry są starsze niż Centurioni. Dlatego trzeba będzie oglądać Capricę, bo w tym serialu to na pewno nie poznamy wszystkich odpowiedzi….

Jeszcze Hot Dog był na Basestarze ;]

Krusty
    Member

O żesz kurwa i jak ja teraz będe żył.

garret
    Participant

o w morde, dobry odcinek

Podejrzewam ze ostatnie odcinko to będzie jatka ludzie vs cyclons albo ludzie i cylons vs pozostali cylons, za duzo urazów i rozgoryczenia aby sie skonczylo happy endem. Dodatkowo musi wyjsc na jaw tozszamosc 5 Cylona chyba ze to sam Bóg i rozwiazac tajemnica zagłady 13 plemienia. Tak czy inaczej odcinek wielki.

Krusty
    Member

Jeśli w tym roku Supernatural i szczególnie BSG nie zdobędą żadnej poważnej Emmy to będzie to największe sku******** w historii amerykańskiej telewizji.

garret
    Participant

a Supernatural to wogole warto ? Po 1 sezonie uznalem to za slabizne

Krusty
    Member

Supernatural bardzo się rozwinął mi się sezon pierwszy bardzo podobał głownie, dlatego że przeciwieństwie do podobnych seriali był wypełniony dobrym starym rockiem no i teksty, samochód Deana i niektóre historie był w pytę oczywiście czaiłem bazę, że serial jest emitowany na CW, czyli raczej będzie na nastolatki nastawiony. Wyobraź sobie moje zdziwienie po sezonie numer, 2 który był lepszy niż analogiczny trzeci sezon BSG. Serial stał się bardziej mroczny, teksty i historie jeszcze lepsze i co najważniejsze happy endy nie był wcale takie happy . No to myślę sobie, że CW utemperuje twórcę S, czyli Eric Kripke i ekipę, no, bo to miało przyciągać nastolatki szczególnie żeńskie(wiadomo, w jakich serial poprzednio grali aktorzy) a przyciąga zupełnie innych ludzi… No, ale przyszedł sezon trzeci i ludziom szczęki opadły ci, którzy psioczyli na serial teraz to odszczekują i swoją drogą dla większości do momentu pojawienia się nowych odcinków BSG, Dr. Who, Torchwood był to najlepszy serial samemu mi dziś trudno wskazać, co jest lepsze. No, bo jak nie lubić serialu, który z roku na rok staje się coraz lepszy, jeśli tak dalej pójdzie to Buffy/Angel Whedona polegną.
    [url]http://pl.youtube.com/watch?v=EXqyeSxS0RE&feature=related[/url] trochę scen z sezonu 2 [url]http://pl.youtube.com/watch?v=Bm-4iR9cKV4[/url] i końcówka 3[url]http://pl.youtube.com/watch?v=cGZeu-eZIqo[/url] tutaj mamy materiał poglądowy dla ludzi z tvn7 jak sie robi porządne promo.

garret
    Participant

hmmm czas poszukac powtórek 🙂

Krusty
    Member

[url]http://www.nbcuniversalstore.com/detail.php?p=61221&v=sci-fi_battlestar-galactica_comic-con[/url] wiem ze gwiazdka jeszcze daleko ale trza korzystać że słabego dolara.

Ragnus
    Participant
    Atue
    Participant

Trochę przesadzili z tym motaniem już na początku serii. Ogólnie dobry odcinek chociaż brakowało scen poruszających wpływ zniszczonej Ziemi na Cylonów we Flocie.

Edit:

Sam już nie wiem co myśleć o tej piątce… Staremu się pomyliło czy stara naprwdę jest tą ostatnią?

Promo następnego:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=APNRTMI0nkQ[/url]

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 155 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.