Craven

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 50 total)
 • Autor
  Posty
 • #4039
  Craven
  Member

  Tak naprawdę to mimo pozornej głupoty i idiotycznego tekstu o tym, że brudne, to od niedawna wiem, że istotnie bóle głowy mają pewne uzasadnienie (mimo, że ja tego nigdy nie miałem). Nie sądzę natomiast, żeby to mogło długotrwale wpływać na wzrok.

  Clou tkwi w tym, że normalnie patrząc na bliskie przedmioty nie tylko zmieniamy ogniskową, ale też zezujemy oczami na tym przedmiocie. W kinie natomast cały czas patrzymy na odległy ekran i na nim skrzyżowane są gałki oczne, nawet jeśli to co pokazuje film pozornie jest blisko. Ten dysonans między tym co widzimy, a tym, że organizm chciały na to patrzeć "zezując" ponoć jest źródłem bóli głowy u niektórych podczas oglądania filmów w 3d.

  #3877
  Craven
  Member

  Rzeczywiście, dziwne, że tamtej pukawki nie ma. Szkoda też, że twórcy nie pozwolili (najwyraźniej) na opis Drzewa dusz. Z drugiej strony zgodnie z konwencją filmu ziemscy naukowcy nie mieli możliwości by się doń dostać.

  #3873
  Craven
  Member

  Przyklasnę – ładnie wydana i wypełniona po brzegi świetną zawartością. Jedyne co boli to niektóre tłumaczenia nazw stworzeń.

  #3740
  Craven
  Member

  Po monumentalnym seansie Avatara jest to zwykły film, ale dobry zwykły film:
  [url]http://craven.polter.pl/,blog.html?8037[/url] – pełniejsza opinia.

  #3725
  Craven
  Member

  http://craven.polter.pl/,blog.html?7962 – dla zainteresowanych, wreszcie wymęczyłem szerszą opinię o filmie.

  #3697
  Craven
  Member

  Film to pewna całość. Dziwi mnie, że niektórzy potrafią go przyjmować wybiórczo. Masa ludzi zachwyca się drugimi Transformerami bo wybuchy, bo efekty a ma gdzieś totalny brak scenariusza. Inni będą się zachwycać niezłą historią, mimo, że aktorstwo ją przekreśla jeszcze inni twierdzą, ze potrafią obejrzeć film i nie zwrócić uwagi na zupełnie odjechane wykonanie.

  #3687
  Craven
  Member

  http://www.youtube.com/watch?v=IazoKiYyGCY – Nowy trailer. JEEEEZUUUU KRAAAAKEEEEN!!!

  #3685
  Craven
  Member

  Jacy ludzie? Wspominasz 3 złe recenzje na 30 pozytywnych na RT (co obecnie daje mu 91%)? C'mon… Film został przyjęty szalenie dobrze jak na razie.

  #3683
  Craven
  Member

  Też nie widzę obrazków 3D z ciapek, ale każda forma obecnych kinowych technik 3D działa dla mnie. Może powinieneś dać sobie szansę 😛

  BTW. Świat zalały pozytywne opinie, jest ich miażdżąco dużo i pojedyncze (często anonimowe) negatywne głosy.

  #3680
  Craven
  Member

  Oj no serio się pytałem… 😐
  Na co dzień tworzymy sobie obraz świata w 3D dzięki temu, że lewe oko widzi troszkę inny obraz niż prawe. Dokładnie tak samo działa IMAX – inny obraz dostaje lewe oko inny prawe, koniec historyjki.

  #3676
  Craven
  Member

  Torturr – czyli idąc po ulicy też widzisz świat w 2D?

  #3669
  Craven
  Member

  Torturr ale te obrazy właśnie nie mają się nakładać.
  Od ekranu odbijają się dwa obrazy, więc widzisz podwójnie. Chyba, że zakładasz okulary filtrujące – wtedy kamera, oko, czy stoisz czy pierdzisz – zobaczy tylko jeden obraz przez lewe szkiełko i jeden obraz przez prawe szkiełko. End of story. Jak tylko masz dwa oczka to film w IMAX będziesz widział tak samo jak widzisz świat na ulicy.

  #3666
  Craven
  Member

  Widzisz tylko na jedno oko? Jeśli nie to w IMAX powinieneś bez problemu widzieć głębię.

  #3664
  Craven
  Member
  #3648
  Craven
  Member

  http://www30.zippyshare.com/v/92343578/file.html – tu jest w jeszcze lepszej jakości (ale wciąż to nagranie kamerą z TV 😛 )

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 50 total)