Klasyczny Indiana Jones

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Klasyczny Indiana Jones

  • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Autor
    Posty
  • #400
    John J Adams
    Keymaster

    Dziś w ramach przygotowań do premiery KotCS obejrzałem film o Poszukiwaczach Zaginionej Arki – i kolejny raz utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to najlepszy film, jaki widziałem w życiu.

    Co prawda momentami jest on nieco ślamazarnie pociągnięty (głównie gonitwy i bijatyki na ulicach Kairu) ale nawet to ma jakiś oldskulowy urok. Natomiast scena zdobywania konwoju to królowa wszystkich scen akcji w dziejach kina.

    No i knyfy scenariuszowe, które po 100 obejrzeniach się już opatrzyły, a które w czasie premiery były mega rewolucją i wyznaczyły kanon kina nowej przygody – rewelacja. Kurde latające skrzydło, składany wieszak, medalion z którego promień pokazywał miejsce na makiecie, podmianka bożka na postumencie – co za czady! I obeszło się nawet bez naziola z robocią ręką.

    Ciekaw jestem jedynie jak nazi (i przy okazji grający ich aktorzy) wytrzymywali w tym upale pod krawatem i w skórzanych płaszczach…

    #402
    M
    Member

    Z tego co widziałem w dodatkach DVD to głównym ich problemem była biegunka itp. przypadłości. Tylko bodaj Spielberg się nie pochorował bo zabrał ze sobą koszerne puchy z żarciem.

    A makieta Tanis 1:1 jest od dawna w planach IJ-nerdów. Stay tuned 😉

    #404
    garret
    Participant

    Oglądaliśmy z 2 miesiące temu. Wciąz rewelka i brak słabych scen.

    #405
    John J Adams
    Keymaster

    Biegunkowe problemy nękały też plan Predatora – w komentarzu na DVD sporo jest scen opisanych "zaraz po cięciu Arnold poleciał do kibla".

    #411
    Lord New Age
    Participant

    CJJA zrozumiales scene z jablkiem?

    #412
    John J Adams
    Keymaster

    Poddałem ją dogłębnej analizie:
    – studenciak wychodzi
    – nie nawiązuje kontaktu wzrokowego z wykładowcą Jonesem
    – niezgrabnie (ale czy przypadkowo?) kładzie jabłko na brzegu biurka
    – łapie je Marcus.

    To na pewno jakiś masoński przekaz. A tak naprawdę to pewnie pozostałość po czymś, co miało tam być.

    #413
    Raider
    Participant

    Miesiąc bez Raiders… miesiącem straconym 🙂
    Co ja tu będę dodawał.

    A symboliki, czy zamysłu głębszego w jabłuszku bym się nie doszukiwał. To kolejny dowód ogromnej sympatii dla porywającego Pana wykładowcy, którego urokowi poddawała się nie tylko płeć piękna. To takie I LOVE YOU DR. JONES w nieśmiałym, gejowskim wydaniu – a la lata trzydzieste ubiegłego wieku. 😉

    [img]http://www.lostark.net/indy.gif[/img] Raider

    #414
    M
    Member

    To samo chciałem napisać – kolejny nieszczęśliwie zakochany w Jonesie 😉 Jabłko na biurku nauczyciela to też klasyczny symbol USA 😛

    #415

    Czyli kuszenie Jonesa jabłuszkiem 😉 ?

    #417
    Raider
    Participant

    Ciekawe jak by się akcja "Poszukiwaczy…" potoczyła, gdyby się te kuszenie udało. 😮

    [img]http://www.lostark.net/indy.gif[/img] Raider

    #418
    MIKET
    Participant

    No film klasyk, to wiadomo, za kazdym razem oglada sie z przyjemnoscia aczkolwiek tytułu "najlepszego w zyciu" bym nie dał…to jest u mnie zarezerwowane dla innego tytułu…

    #423
    Interdyktor
    Participant

    A ja zrobiłem sobie ostatnio w Niedziele z kumplem maraton Indiany Jonesa-ja po prostu kocham te filmy, i nikt mi nie będzie wciskał kitu który lepszy który gorszy, bo wszystkie są zaje….e na maxa! Chodź nadal nie rozumiem sceny z łodzią podwodną…

    ps. To przecież John Rys-Davies popuścił przed całą ekipą w jednej scenie.

    #432
    John J Adams
    Keymaster

    Do łodzi doczepił się na biczu.
    A Last Crusade odstaje od dwóch poprzednich na milion kilometrów. Niestety temu filmowi bliżej do młodego Indiany niż do Raidersów.

    #454
    Raider
    Participant

    Uuuuu, John, ostro grasz! Temple to kicha.
    LC ratuje Sean, relacja ojciec – syn. Film inny, ale bardzo sympatyczny (Indy + Nazis = good time) 🙂

    [img]http://www.lostark.net/indy.gif[/img] Raider

    #456
    M
    Member

    Pozwolę sobie nie zgodzić sie z szanownym JJA 😉 Dla mnie cała trylogia jest kultowa ale jak widać zdania co do poziomu kultu w poszczególnych odsłonach są mocno podzielone. 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.