Żelazny Człek 2

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Żelazny Człek 2

  • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Autor
    Posty
  • #4078
    Badus
    Participant

    Iron Man 2 z przygrywającym w tle Thunderstruck daje czadu i masakruje inne roboty swoimi super-laserami!
    Udana kontynuacja (aż dziwne!).

    #4079
    Bezel
    Participant

    [quote][b]Badus napisał/a:[/b]
    Iron Man 2 z przygrywającym w tle Thunderstruck daje czadu i masakruje inne roboty swoimi super-laserami!
    Udana kontynuacja (aż dziwne!).[/quote]

    A to nie jest czasem jakaś odmiana broni odrzutowej? Tj. w jedynce powstała jako "ręczy stabilizator lotu", a nadwyżka mocy posłużyła jako broń? No chyba że coś uległo zmianie w tej kwestii? Modernizacja? Extended Range? 😀

    #4080
    kamill
    Participant

    [quote][b]Bezel napisał/a:[/b]
    A to nie jest czasem jakaś odmiana broni odrzutowej?[/quote]

    To są, proszę ja was, "repulsor rays" (tak się to przynajmniej zwie w komiksach). Wot, technobabble. 🙂

    #4081
    Badus
    Participant

    [quote]To są, proszę ja was, "repulsor rays" (tak się to przynajmniej zwie w komiksach).[/quote]

    A całość to "Repulsor Technology". Ja tam nie wiem czym strzela, ale błyska i rozwala, więc jest skuteczne 😉

    #4082
    MIKET
    Participant

    Film rządzi, choć większe wrażenie zrobił na mnie ostatnio Kick-Ass. Mimo to IM2 jest przedobry!

    Ave Nick Fury!

    #4083
    garret
    Participant

    cholera 🙁

    #4084
    Interdyktor
    Participant

    [quote][b]MIKET napisał/a:[/b]
    Ave Nick Fury![/quote]

    Ave Wojenna Maszyna! Wkurzyło mnie tylko, że nigdy nie może pokonać wroga napierdalaniem mu w ryj, tylko trzeba znaleźć z przyjacielem jakiś ryzykowny sposób na użycie mocy przyjaźni…

    #4085
    Krusty
    Member

    Ave dynamic duo Happy i Black Widow.

    #4086
    Dickblaster
    Member

    Film rządzący, tylko Whiplasha w akcji za mało było, i jakoś tak za łatwo padł, jak na mój gust.

    I że tak zaspojleruję (?) nieco:

    Czy te wszyskie wzmianki o Avengersach i młotek wskazują na to, że w trójce będzie więcej superpostaci z mocami super, czy raczej Avengery będą osobną całością nie aż tak ściśle powiązaną z Iron Manami?

    #4087
    MIKET
    Participant

    Wszystkie te filmy będą powiązane, w przyszlym roku bedzie Thor (bez cichego Samuela niestety), a rok pozniej Cpt.America. Co zaś się tyczy The Avengers – będzie to osobny film, oczywiscie kontynuujacy motywy z poprzednich filmow (vide Nick Fury), a nastepnego filmu traktujacego o Złomiarzu mozemy sie spodziewac opiero PO The Avegers.

    #4088
    kamill
    Participant

    No to ja się wyłamię – było średnio.
    Nie wiem, może dlatego że tego samego dnia byłem na Kick-Assie. A może dlatego, że

    [b]SPOJLER[/b]

    1. Motyw z ojcem przemawiającym do syna na wideo i sikret messedżami sprzed lat, które dziwnym trafem odpowiadają akurat na potrzebę chwili, to rzecz ograna w kinie ponad wszelką przyzwoitość i sparodiowana tyle razy, że nie sposób brać tego poważnie – mi się od razu skojarzyło z dyskutowanym ostatnio Venture Bros.

    [b]KONIEC SPOJLERA[/b]

    2. Grany przez Rockwella Justin Hammer był obrzydliwie wręcz kreskówkowy. Ja wiem, że to film o superhirołach, ale po pierwszej części nabrałem przeświadczenia (niesłusznego jak widać), że Favreau i jego pomagierom zależy na jakimś tam urealnieniu bohaterów.

    3. Sceny akcji były mocno chaotyczne (zwłaszcza ostatnia walka) aż do poziomu "dzieje-się-tyle-że-zaczyna-mi-być-obojętne-o-co-chodzi", co dziwi o tyle, że w jedynce ta sama ekipa poprowadziła je płynnie i precyzyjnie.

    #4089
    John J Adams
    Keymaster

    [quote][b]kamill napisał/a:[/b]
    1. Motyw z ojcem przemawiającym do syna na wideo i sikret messedżami sprzed lat, które dziwnym trafem odpowiadają akurat na potrzebę chwili, to rzecz ograna w kinie ponad wszelką przyzwoitość
    [/quote]
    Nie dziwnym trafem, tylko Samuel mu przywiózł, bo wiedział że msg jest adekwatny do sytuacji.

    [quote]
    3. Sceny akcji były mocno chaotyczne (zwłaszcza ostatnia walka) aż do poziomu "dzieje-się-tyle-że-zaczyna-mi-być-obojętne-o-co-chodzi", co dziwi o tyle, że w jedynce ta sama ekipa poprowadziła je płynnie i precyzyjnie.[/quote]
    Jak osoba wyczulona na chaotyczność i jasność topografii scen akcji (my dziadki nie mamy już tak lotnej percepcji jak młodzież) uznaję te w IM2 za wysoce akceptowalne.

    #4090
    Carbon Unit
    Member

    A jak oceni ten film ktoś, kto uważa jedynkę za coś tylko ciut więcej niż średniak, podobny poziom?
    Czy jednak lepiej? Warte do kina czy domowy LCD + 5.1 starczy?

    #4091
    Badus
    Participant

    [quote][b]Carbon Unit napisał/a:[/b]
    uważa jedynkę za coś tylko ciut więcej niż średniak[/quote]

    Nicolas "Wiedźmołap" Cage spalił już takich na stosie dwa lata temu 😉

    #4092
    MIKET
    Participant

    Imho Iron Man to najlepszy film ze światka Marvela po dziś dzień…bije nawet X-Men'y.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.