• This topic is empty.
Viewing 6 posts - 331 through 336 (of 336 total)
  • Autor
    Red
    Participant

Jako że wg moich szacunków około mniej niż 1% Zakazanoplanecian obejrzało Edycję Specjalną, więc zdecydowałem, że na podstawie recek i opisów z netu wypiszę dodane i rozszerzone sceny z tych nowych 9 min., żeby każdy wiedział, co go ominęło (albo i nie;-) ). Sam SE nie widziałem osobiście w kinie i raczej nie zobaczę, więc możliwe że jakieś drobnostki pominąłem. Ale, anyway:

1. Przylot na Pandorę jest odrobinę rozszerzony o dłuższe ujęcie powierzchni planety z orbity.

2. Nowe sceny podczas pierwszego lotu helikopterem:
    ujęcie na stado gromowołów (nowych zwierzaków, na które będzie później polowanie).

3. Jake idzie razem z Grace do jej rozwalonej szkoły dla niebieskich. Tam Sully ogląda dziury po kulach w ścianie i bawi się modelem układu słonecznego Alfa Centauri, oprócz tego jest pokazany nowy latający zwierzak. W sumie ta scenka jest zrobiona IMO trochę na odpieprz, bo wg recenzji nie ma później dokończenia wątku szkoły w rozmowach Jake'a z panią doktor. W scenariuszu eksploracja szkółki miała być właśnie początkiem pobocznego wątku, który wyjaśniłby historię Augustine i niechęć Na'vi do ludzi- w SE jest tylko jego CGI wycinek.

4. Scena walki z psami i bieg po bioluminescencyjnej dżungli są troszkę rozszerzone.

5. Po przybyciu Sully'ego do wioski jest scenka z Neytiri, w której uczy ona go swojego imienia (które jest niemożliwie długie). Oprócz tego jakaś dziewczynka się do niego uśmiecha.

6. Jest nowe ujęcie Ney na ikranie latającej ponad wspinającymi się Na'vi w górach Hallelujah (kiedy Jake wspina się po lianach w górę, by zdobyć sobie pierwsze latające jebadło).

7. Przylot Samsona pilotowanego przez Trudy (Rodriguez) do przenośnej bazy w górach jest rozszerzony o ludzi schodzących z pokładu (strzelam, że jest scenka opisana przeze mnie w punkcie siódmym w mojej poprzedniej analizie u góry).

8. Jake głosem z offu tłumaczy, czemu góry latają. Taka w sumie zbędna scena, już wcześniej był pokazany fragment z unobtainium w biurze Selfridge'a, który wg mnie powiedział już wszystko. Link do foty:
    [url]http://smg.photobucket.com/albums/v703/DBrennan3333/?action=view&current=SE31.png[/url]

9. Więcej scen z treningu Jake'a w tym rozszerzone sceny zabawy z latającymi jaszczurkami znane ze zwiastunów plus trwające jakieś 50 s. polowanie na gromowoły z powietrza (w sieci pojawiły się głosy, że pod sekwencję polowania podłożono muzykę z końcowej bitwy, bo została ona ucięta w porównaniu do wersji ze scenariusza – po zabiciu kosmicznych bizonów miała być jeszcze scena imprezy pod Hometree i wspólna kolacją, której to nie ma w SE. W związku z tym muzyka z polowania została podmieniona. Link: do oryginalnego utworu na youtubie: (zapodam go później).

Dodatkowo jest jeszcze sławetna scenka łączenia się tsaheylu podczas numerku pod drzewkami – trwa ona jakieś 10s.

10. Po rozwaleniu drzewek przechowujących umysły przodków niebiescy podpalają w nocy buldożery RDA i zabijają 6 żołnierzy. Później w wieży w bazie Hell's Gate ludzie oglądają nagrania z kamer po bitwie. W oryginalnym scenariuszu jest wspomniane, że żołnierze i załoga buldożerów była spisana na straty przez Quaritcha, by mieć pretekst do szybszego rozwalenia Hometree – w SE Avka tego nie ma. Fota: [url]http://img.photobucket.com/albums/v703/DBrennan3333/SE-28.jpg[/url]

11. Jest parę nowych ujęć podczas finałowej bitwy, m.in szarża wcześniej wspomnianych gromowołów na ochroniarzy RDA, dłuższy upadek Tsu'Teya po jego postrzeleniu i rozszerzona scena walki Neytiri na Thanatorze z Quaritchem w mechu.

12. Ostatnia dodana scena to dobicie Tsu'Teya, o której się już rozpisałem w mojej wcześniejszej analizie. Dodam tylko, że nie ma sceny w której Wainfleet odcina mu warkocz jako trofeum, co powoduje deprechę oponenta Jake'a

Ostatnio zapowiedziano jeszcze dłuższą wersję Avatara na listopad, dłuższą o jakieś 16 min, w tym sceny na Ziemi, czyli całkowicie przemontowany początek filmu
    (będą one trwały ok 4,5 min., plus CGI sceny z SE, która leci teraz w kinach i jakieś dodatkowe scenki). Oprócz tego ma być 45 min. nieukończonych usuniętych scen. Link do newsa:
    [url]http://www.blu-ray.com/news/?id=5057[/url].

Tak ogólnie to szału ni ma, więc poczekam do listopada na ultra long cut i może napiszę jakąś krótką reckę.:)

smutny
    Member

Ech. Najbardziej liczyłem właśnie na scen na Ziemi, w barze. Lekki zawód jak dla mnie i do kina się raczej nie wybiorę. już prędzej jak a dividu wyjdzie.

Rif Starfire
    Participant

Zapowiedziano w końcu rozszerzoną edycję na BD/DVD [url]http://www.slashfilm.com/2010/10/04/avatar-extended-collectors-edition-special-features-revealed/[/url]

Czyli najdłuższa wersja zawierać będzie minuty z kinowej redycji i nareszcie ziemski początek, którego fragmenty znajdziemy klikając poniżej.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=38KTXu32D0w&feature=player_embedded[/url]

Atue
    Participant

Minęły dwa lata od premiery filmu Camerona i jest o nim cicho.

Spoglądając wstecz i przypatrując się innym filmom, które zapoczątkowały popularne sagi Kina Nowej Przygody zauważyłem iż w dwa lata od ich premiery mieliśmy okazję nabyć porządne książki, komiksy, figurki itp. które pomagały rozbudować dane uniwersum.

I tak Gwiezdne Wojny doczekały się trylogii o Hanie autorstwa Briana Daleya. Mark Verheiden opracował ciekawą kontynuację wydarzeń w uniwersum Obcego i Predatora na łamach komiksów z wydawnictwa Dark Horse. Tamże ukazał się interesująca kontynuacja Coś Carpentera (chociaż minęło kila lat od premiery). Po Świątyni Zagłady też pojawił się wysyp różnego rodzaju kontynuacji.

Moje pytania kieruję do niebieskich nerdów i brzmią one następująco: Czy Avatar doczekał się jakiejś nowelizacji/kontynuacji godnej uwagi? Jak figurki z filmu Camerona prezentują się na tle tych z GW, IJ, Alien i Predatora? Jak ogólnie ma się to uniwersum i czy jest rozbudowywane przez kogoś innego niż James Cameron?

MIKET
    Participant

Co do figurek – oprócz tanich zabawek (w sensie jakościowym) które wyszły razem z premiera filmu doszły jeszcze Hot Toys, które są jakościowo super ale imho nie za tę cenę (średnio 150$ za sztuke). Aha no i jeszcze jakieś tam statuetki ale oprócz tego nic więcej więc w tym temacie zasadniczo taka sama sytuacja jak z IJ. Napewno nie ma boom'u jak z SW, Avp…

Interdyktor
    Participant

Jak ostatnio byłem w Tesco, to ku mojemu zdziwieniu, pamperków w postaci zeszytów, tornistrów, toreb piórników breloczków itp. z Avatara było 2 razy niż Star Wars z ben tenem razem wziętych. Film moim zdaniem zarył się jakoś w kulturę, bo niemal każdy film w 3D jest porównywany w reckach i komentach do Avatara.

Viewing 6 posts - 331 through 336 (of 336 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.