BSG: Caprica

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale BSG: Caprica

• This topic is empty.
Viewing 4 posts - 31 through 34 (of 34 total)
  • Autor
    Ragnus
    Participant

S05. W końcu pozytywne zaskoczenie. Tym razem Zoe bardzo mało, wkurzającej nauczycielki zero. Nacisk położony głównie na przedstawienie V-world oraz Tamary. Jak się okazuje, będzie ona miała jeszcze wiele to powiedzenia.
    Do tego niezłe klimatyczne scenki Taurończyków.
    Oby tak dalej, nadzieja mi wróciła na dobry serial. Oby tylko nie była to perła w przysłowiowym gównie.
    8/10

Ragnus
    Participant

No i mamy półroczną przerwę jak wrażenia po 9 odcinku? Dla mnie bomba. Tak pięknego spierdolenia wszystkiego to się nie spodziewałem. Teraz powinna być większa dolina niż w 3 sezonie BSG. Szkoda tylko, że: SPOILER

Siostra Clarice nie wybuchła 🙁

Krusty
    Member

Tak to jest jak chce się wykorzystać stare dekoracje zamiast stworzyć nowy serial.

Ragnus
    Participant

Oj, dużo czasu mi zabrało zabranie się za serial po przerwie. I co się okazuje? Druga połowa jest znacznie lepsza od pierwszej! Wszystkie 9 odcinków pochłonąłem w 2 wieczory.

Bardzo zgrabnie wybrnięto z zawieszenie sezonu. Zakańczano niemalże wszystkie wątki (niejasne to brat Amandy oraz losy Tamary). Trochę niepotrzebnie w końcówce pojawia się Clarice, spokojnie to co ona robi mogłaby zrobić Lucy w swojej nowej roli, byłoby to zgrabniejsze.

Zakończenie przedostatniego odcinka fenomenalne. O ile początkowo podchodziłem z nieufnością to linii czasowej, to teraz wszystko powskakiwało na swoje miejsce.

Strasznie widać w końcówce, że ostatnie 10 minut miało się wydarzyć w przeciągu całego 2 sezonu, ale nie psuje to pozytywnego wrażenia.

Ogólnie otrzymaliśmy bardzo dobry dramat s-f ukazujący problemy moralności wysoko rozwiniętego społeczeństwa. Bez nadmiaru fajerwerków i wybuchów, ale one nie są tutaj niezbędne.

Caprica 1.5 dostaje osobiste wyróżnienie
    "Serial podobał mi się"

Viewing 4 posts - 31 through 34 (of 34 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.