Spectre

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Posty
 • #28507
  Niedzwiad Mk.II
  Participant

  Od razu napiszę, że nowy Bond mi się nie podobał. Bardzo mi się nie podobał. Sam Mendes umie kręcić niezłe dramaty, ale w ogóle nie czuje kina akcji i przygody. Co zresztą widać po 24 odsłonie cyklu o agencie „Jej Królewskiej Mości”, która bardziej przypomina przewlekłe romansidło poprzewlekane bójkami niż film przygodowo-szpiegowski. Do tego jeszcze nierówne zdjęcia. Raz dostajemy długie kadry na panoramę, jak z jakiegoś pożegnania z Afryką, aby zaraz wrzucić widza do klaustrofobicznych wąskich kadrów.

  Do tego miałki scenariusz i żenujący twist, o fatalnej końcówce nie zapominając.

  Sam Mendes co prawda co chwila puszcza do widza oczko z ekranu, nawiązując do klasycznych Bondów, a to niemym henchmanem bad guy’a, a to klasycznym Astonem Martinem, niestety co z tego, skoro ten Bond ma nie wiele wspólnego z klimatem poprzednich przez co robi się z tego mało zjadliwa papka.

  Plus za GILF w postaci Monici Belluci.
  Ogólnie oglądać na własną odpowiedzialność. Czekam na Bonda z Elbą i kimś kto podniesie ten cykl z powrotem na nogi. Zwłaszcza, że w tym roku mieliśmy już dwa lepsze Bondowe filmy niż sam Bond.

  #28600
  onyx
  Participant

  Tego Bonda jeszcze nie widziałem, ale zgadzam się że Kingsman i MI 5 to niezła bondowska rozrywka bez Bonda. Ależ ten czas leci, ostatnio kojarzyłem Belluci jako MILFa, a to już rzeczywiście GILF.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.