Hansel & Gretel: Witch Hunters

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Hansel & Gretel: Witch Hunters

  • This topic is empty.
Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Autor
    Posty
  • #5833
    Zyll666
    Participant

    Nie chcę mi się drugi raz opisywać wrażeń, więc żywcem skopiuję to co napisałem na (tfu, kalam się) FilmWebie. Jakoś trzeba zacząć temat.

    Miło popatrzeć, jak facet, który siedział w takich tematach, jak esesmańskie zombiaki ma szansę wejść na chwilę ( a może i dłużej) do mainstreamu. Film zrobiony według schematu wałkowanego we wszystkich niemal filmach akcji, ale zrobiony sprawnie, bez nudzenia. Fajnie, że znalazło się trochę miejsca na gore, które z pewnością panu reżyserowi jest bliskie. Szkoda, że wszystko w CG, ale doceniam eksplodującego kolesia, po którym zostaje parę ochłapów i robaczki. Design broni i czarownic – świetny. Postawił bym ten film gdzieś pomiędzy Van Helsingiem (ba, zresztą tu też mamy automatyczną kuszę ) a Solomonem Kane'm. Bez totalnego przegięcia jak w łowcy wampirów, ale też nie tak poważnie jak w tym drugim filmie. Ubawiłem się.

    Perełki: Hansel cierpiący na cukrzycę ( nie wiem, po prostu mnie to rozbawiło ) i troll imieniem Edward, nawiązania nie trzeba szukać daleko.

    #5834
    John J Adams
    Keymaster

    Czy w filmie wyjaśnia się, czemu nie przetłumaczyli go jako Jaś i Małgosia?

    #5835
    Zyll666
    Participant

    Niestety nie, ale przypuszczam, że szanowny dystrybutor uznał, iż będzie to brzmiało niepoważnie i ktoś pomyśli, że może zabrać dzieciaki na seans. Szkoda, bo byłoby zabawniej. Zresztą tłumaczeniowo ogólnie jest lipa, bo znowu w filmie, w którym dochodzi do częstych dekapitacji, nie odważono się przełożyć bluzgów. I tak najbrzydszym słowem w bolandzkiej wersji jest "gówno".

    #5836
    Turek
    Participant

    O żesz, fan deathstalkera II 😀 😀

    #5837
    Zyll666
    Participant

    Niestety, nawet tego nie widziałem, ale mam zamiar obejrzeć ten zacny cykl. A ów cytat mnie rozwala 🙂

    #5838
    Turek
    Participant

    Widziałem tylko drugą część, jest mega dobra.

    #5839
    Zyll666
    Participant

    Jaki offtop 🙂 Ja właśnie obejrzałem jedynkę i to nawet nie łapie się pod "tak złe, że aż dobre". Koszmar 🙂 Ale obejrzę resztę.

    #5842
    Turek
    Participant

    Bo podobno tylko II daje radę.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.