XCOM: Enemy Unknown

Homepage Forumy Od rzeczy Oldskul XCOM: Enemy Unknown

  • This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    Posty
  • #5680

    czemuż żaden z 'dziadów' nie wspomniał jeszcze na tym forum że za nieco ponad dwa tygodnie wyłazi nowa część ufa? Nikt nic nie wiedział, czy co?
    Demo dostępne jest na stimie. Polecam wszystkim sprawdzić ten tytuł i rozpocząć eksterminację ufoków na własnych komputerach/konsolach.
    Wad czy idiotyzmów w grze oczywiście nie brakuje, lecz od TFTD moje nadzieje odnośnie polowania na kosmitów nie były równie wielkie jak obecnie.

    #5681
    Turek
    Participant

    Demo mega krótkie, nie ma jak poznać czy gra jest porządnie rozbudowana i czy nie jest zbyt uproszczona. W każdym razie wywalenie AP nie przeszkadzało mi zbytnio (na razie). Dobrze, że można rozwalać budynki, włazić do środka i na dachy.

    Baza wygląda genialnie.

    #5682
    Badus
    Participant

    Nie grałem w żadne gry z serii, ale po faktycznie krótkim demie tytuł zachęca do bliższej znajomości. Baza i klimat klasycznego, ufolskiego najazdu dają radę, a sama rozgrywka wygląda efektownie. Czekam na pełną wersję.

    #5683

    Być może trochę jednak przesadziłem z tymi oczekiwaniami an "godnego następcę" starego ufa. Na jednym z polskich forum growych (GoLem zwanym) jeden z testerów równiez mocno grzał się na nowego xcoma, jednakże od kilku dni optymizm zdecydowanie upadł….

    http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=12323745&N=1

    #5703
    DarkMiagi
    Participant

    Klawe w ryj, grać nie gadać

    #5704
    Bezel
    Participant

    Nie grałem w żadnego wcześniejszego XCOM-a, ale ten najnowszy jest super. Wybrałem poziom trudności, określany jako klasyczny i gierka daje radę – naprawdę zależy graczowi żeby jego żołnierzy ukończyli daną misję w jednym kawałku.

    Fajnym motywem jest motyw ekonomiczny, rozbudowa bazy i badania nad technologiami obcych.

    Polecam XCOM-a dla fanów gier taktycznych typu Jagged aliance, Shadow Company czy Fallout: Tactics.

    #5705
    Niedzwiad
    Member

    Dla tego kto nie grał we wcześniejsze UFO/X-COM albo gry typu tactics (FF albo Front Mission) będzie świetne. Dla mnie średniak, sporo uproszczeń w sferze strategicznej i taktycznej. Beznadziejny i mocno nielogiczny system osłon (który liczy tylko osłonę za którą znajduje się żołnierz bez uwzględniania przeszkód pośrednich). Jest sporo lepszych taktycznych turówek. Nie powiem, ma jednak to coś, że chce się zrobić jeszcze jedną misję.

    #5706
    Bezel
    Participant

    [quote][b]Niedzwiad napisał/a:[/b]
    Dla tego kto nie grał we wcześniejsze UFO/X-COM albo gry typu tactics (FF albo Front Mission) będzie świetne. Dla mnie średniak, sporo uproszczeń w sferze strategicznej i taktycznej. Beznadziejny i mocno nielogiczny system osłon (który liczy tylko osłonę za którą znajduje się żołnierz bez uwzględniania przeszkód pośrednich). Jest sporo lepszych taktycznych turówek. Nie powiem, ma jednak to coś, że chce się zrobić jeszcze jedną misję.[/quote]

    Zgadzam się – system osłon jest do dupy. Brakuje czegoś w postaci niezniszczalnej osłony i mini mapy, żeby ogarnąć pole walki.

    #5711
    M
    Member

    Demo waży 5GB a jedynka 19MB, wybrałem piksele 😉

    #5713
    mojak
    Participant

    W nowego X-Coma grałem chwilę u kolegi i gra podbiła moje serce głównie z powodu rozwoju postaci. Bardzo lubiłem podobny system awansów żołnierzy w mało znanej wormsowatej gierce Hogs of War.

    Krótko mówiąc jestem bardzo zainteresowany.
    Jak mawia dzisiejsza młodzież – odkładam hasy na nowy komputer.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.