Divide

  • This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Posty
  • #5490
    merle
    Member

    Jakie wrażenia ?
    Myśle ,że są filmy dobre i zle , warte obejrzenia i nie warte , czy jest dobry kwestia gustu, ale bez wątpienia wart obejrzenia.

    #5491
    Bezel
    Participant

    Zgadzam się, film jest zdecydowanie wart obejrzenia. Może jest trochę zbyt ciężki i mało w nim gore i trochę spłycono psychologicznie niektóre postacie, ale warto go zobaczyć.

    #5492
    Red
    Participant

    Jak dla mnie główną wadą jest to, że nie jest wspomniane jak długo siedzą w tej piwnicy. Gdyby np. pojawiła sie wzmianka w rodzaju: "Minęło już ponad 1,5 roku od dnia bombardowania" w tym momencie bym to kupił.
    Ogólnie rzecz biorąc film jest na plus, czytałem opinie, że Michael Biehn szarżuje, ale jak dla mnie jego postać jedną z rozsądniejszych w tej bandzie szajbusów :d.

    Może tylko
    [b]spoiler[/b]
    danie siekiery Bobby'emu było złym pomysłem, bo zaraz po porąbaniu ciała komandosa zaczęło mu się rzucać na czaszkę.
    [b]end of spoiler[/b]

    Nie jest to pozycja z cyklu wieczór przyjaciółmi, za to fani postapo survivalu znajdą tu coś dla siebie: ).

    #5500
    Godfucker
    Member

    Według mnie film jest dobry. Oczywiście są rzeczy do których można się przyczepić (tak jak wspomniany brak informacji o czasie który tam spędzili), ale patrząc pod kątem tego że większość ostatnich "dzieł" w tym stylu jest gówniana, to muszę powiedzieć że The Divide oglądałem z przyjemnością i bez zbędnego drapania się po dupie.

    #5503
    Interdyktor
    Participant

    Film wart obejrzenia. Generalnie najbardziej dupy dał Mickey, bo nie potrzebnie wpuścił tą bandę rozwydrzonych hipsterów i anarchy menów do swojego kurwidołka. Film dobry, bo mnie kurdę emocjonował bardzo, ale takiej bandy pizd i nieudaczników dawno nie widziałem. Nawciskali ich tam by widza powkórwiać. Szkoda też że nie rozwinięto wątku komandosów.

    #5504
    Red
    Participant

    Mickey nie wpuścił ich z własnej woli, tylko po prostu napierali z całych sił na drzwi i wiedział, że musi wpuścić chociaż część ocalałych, by je zamknąć. A wątek komandosów miał służyć głównie temu, by:
    A: skutecznie odciąć bohaterów od świata
    B: pozbyć się postaci dziewczynki (jak pomyślę, co ci łysi by z nią wyprawiali, to aż mi się niedobrze robi ;p)
    C: uszkodzić jednego z bohaterów (by psychole nie mieli żadnego, który mógłby im stawić czoło)
    D: wprowadzić twist z kombinezonem ochronnym

    W jakimś wywiadzie czytałem, że Xavier Gens (reżyser) planuje kolejne filmy z Biehnem, może sequel do Divide w którym Mickey fartem przeżył i poluje na rudą w ramach zemsty 😀 :D.

    #5505
    Lord New Age
    Participant

    FPMS! Po cholerę Wam wiedzieć ile tam siedzieli?

    #5506
    Red
    Participant

    Gdyby sie okazało, że tak im odjebało po 2 tygodniach, byłoby to deczko ciężkie do kupienia ;d. Choć zostawienia miejsca na domysły też nie jest złe.

    #5507
    Interdyktor
    Participant

    Niby można po zaroście ogarnąć jak długo czas mijał. Mnie zastanawia, nie mieliście wrażenia że facet głównej laski był skrytym pedziem? Co do technicznej strony filmu, rozwaliło mnie użycie dźwięku strzelania M60 kiedy walili z M16, i doklejany muzzle flash z Action Movie Essentials. Również zaskakująco dobra i przejmująca muzyka.

    #5508
    Red
    Participant

    Zgadzam sie co do m16 i muzzle flasha, dziwi mnie takie lenistwo ze strony reżysera, kiedy mamy bdb zdjęcia i muzykę, a tu taka fuszera :D.

    #5510
    MIKET
    Participant

    Malkontenci 😉 Ja tam różnicy w dźwięku nie zauważyłem, może dlatego że nigdy z żadnej z tych broni nie strzelałem 😉

    Film faktycznie cieższy niż się spodziewałem, odradzam oglądać to z kobietą u boku (prawie wpier*ol za to dostałem). Generalnie spoko film, mnie tam brak tekstu odnośnie czasu nie przeszkadza, można samemu pogłówkować vide odpadające włosy i upadająca w grupie moralność. Niby standardowa opowieść z serii "grupka ludzi i co się z nią dzieje w czasie, kto przejmuje władze itd". ale w sumie ciekawie choć oczywiście są i głupoty.

    No i faktycznie jakby ciekawosc jednak jest odnosnie komando i zabierania dzieciaka…

    #5511
    Red
    Participant

    Zgadzam się co do seansu w towarzystwie, to jeden z tych gorszych pomysłów, hehe ;]. Osobiście jestem za kontynuacją w świecie "the Divide", np. rozwinięcie wątku ocalałych dzieci, inne grupy walczące o przetrwanie itp. Chociaż z drugiej strony trzeba by to zrobić z głową, żeby nie zepsuć wrażeń i wymowy z oryginału.

    #5738
    Gordon
    Member

    A ja utknąłem w środku ;(

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.