RAGE

Homepage Forumy Od rzeczy Blubry RAGE

  • This topic is empty.
Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Autor
    Posty
  • #5250
    Bezel
    Participant

    Wrażenia z RAGE:

    RAGE to FPS który dzieje się w posta apokaliptycznej Ameryce (nie jest sprecyzowane gdzie dokładnie, ale po lokacjach to chyba Kolorado).
    Jako hibernatus który brał udział w programie Arka budzimy z długiego snu który pozwolił nam na przeżycie uderzenia sporego meteorytu który zniszczył cywilizację ludzką. Gracz nie ma możliwości wyboru płci czy rasy – jesteśmy bezimiennym białym 30 latkiem w dodatku niemową (jak w HL). Gra nie jest liniowa – misje od NPC wykonujemy według naszego uznania. Mamy też sporo atrakcji dodatkowych – gry karciane, holograficzne, walki na arenie, wyścigi samochodowe (z uzbrojeniem :)) itp.

    RAGE strasznie wciąga. Wykreowany przez panów z ID post apokaliptyczny świat rzuca na kolana. Grafika jest przepiękna w szczególności krajobrazy które przemierzamy za pośrednictwem pojazdów i na piechotę. Właśnie pojazdów, które są niezbędne w poruszania się po ogromnych lokacjach gry. Postacie poruszają się i gestykulują naturalnie, świetnie oddana mimika ludzkiej twarzy. Ludzcy przeciwnicy kryją się za osłonami, próbują zachodzić gracza od flanki zatem AL jest w porządku. Mutanci jak to mutanci – szybcy, silni rzucają się na nas w dużych ilościach zewsząd. Nigdy jeszcze w grze video nie widziałem takich uników, kozłów i skoków przez AL i to nie jest skryptowane!

    Ciekawym elementem jest defibrylator postaci nanobotów który możemy użyć w razie śmierci.

    Jest dużo rodzajów broni, typów amunicji (np. dla standardowego rewolweru jest aż cztery). Do tego dochodzą oczywiście ulepszenia broni, pancerza, schematy na pociski, chemikalia, wytrychy, bronie dla pojazdów, bumerangi, granaty itd. Sporo tego jest.

    Wadą tej produkcji jest to że bohater ma bardzo niewielkie pole manewru w zamkniętych lokacjach. Postać nie może przeskoczyć przez zwykłe biurko, czy wejść trochę wyżej na górce (a czasami bardzo by się to przydało w celu znalezienia dobre miejsca do oddania strzału).

    Twórcy postanowili sobie że broń można albo kupić albo dostać od NPC (wyjątkiem jest wyrzutnia rakiet) tj. w początkowej fazie rozgrywki nie zdobędziemy broni na przeciwnikach, gdyż ta… wyparowuje (sic!).

    Jestem ogromnie zadowolony z zakupu RAGE. Solidna produkcja która daje sporą dawkę zabawy i satysfakcji. Polecam.

    #5253
    Carbon Unit
    Member

    Pisałem w postach podobnie z tym, że opisałem Rage jako najlepszy FPS od wielu lat zjadający wszystkie inne na śniadanie. Co do grafiki, to jest piękna ale tylko z daleka, wszelkie lokacje są inne, nic się nie powiela (stąd rozmiar gry), ale z bliska to niestety tragedia, tutaj widać wpływ konsol strasznie. Przez całe lata ID Software wyznaczał jakość w grach (grafa, sieć) oraz stawiał poprzeczki jeśli chodzi o wymagania sprzętowe dla PC, tutaj tego nie ma niestety, niestety ponieważ gdyby gra była robiona na PC, zakładam, że grafa powaliła by na kolana i wiele rozwiązań byłoby ulepszonych. Tutaj nieraz widać, że ktoś coś przyciął albo poszedł na skróty (np. przechodzisz jakąś lokację by na końcu wyjść przy samym wejściu, niby oszczędza czas, ale ja to widzę inaczej 🙂 ). Pojazdy są przezajebiście zrobione, niestety sterowanie na klawiaturze nie jest najszczęśliwsze, ale da się mimo wszystko.
    Co by tu nie mówić, jest to strzelanina w starym stylu, wejście do lokacji, cisza po czym ostra zadyma nawet kilku minutowa z gęsto ścielonym trupem i idziemy dalej. Lokację naprawdę kozackie i przemyślane. O unikach już było pisane, no i BASH TV, tam jest jatka, zarabiamy kasę ale i wyzwanie jest niezłe 🙂 Mój rekord to 618$ jeśli dobrze pamiętam.
    ID zostawiło pełno miejsca na DLCki, wejścia do kanałów, jakieś bramy w skałach z którymi nie bardzo było co teraz robić.

    Również polecam (jednak GOTY nie zostanie, bo jest Skyrim 😀 ).

    Edit:
    Czas przejścia również niezły jak na dzisiejsze standardy, mi zajęło 15 albo 20h, teraz nie pamiętam, więc czas rzeczywisty to kilka dni ostrego grania.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.