Southland Tales – SPOILERY

Homepage Forumy Na naszych ekranach Filmy, filmy, filmy Southland Tales – SPOILERY

  • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Autor
    Posty
  • #493
    koalasmuck
    Member

    Czy ktoś już widział ostatni projekt pana od Donnie Darko?

    Powiem szczerze, że do obejrzenia najbardziej zachęcił mnie galimatias obsadowy 😉 The Rock, Sarah Michelle Gellar, Justin Timberlake, Seann Williams Scott, Jon Lovitz, a w rolach epizodycznych Christopher Lambert i Kevin Smith (browar dla tego, kto rozpozna tego drugiego bez guglania) – wszyscy w jednym filmie – ostro zakręconym, a zaczynającym się prawie jak pierwszy odcinek Jericho 😉

    Będę musiał obejrzeć całość jeszcze raz (film trwa ponad 2 godziny) bo teraz mało uwagi do tego przykładałem, a potem się okazało, że nie wiem o co chodzi 😀

    #498
    garret
    Participant

    generalnie to jest w kolejne 🙂

    #524
    merle
    Member

    wielce dziwny film ale napewno niebagatelny

    najbardziej przypomina mi twórczość vonneguta
    kelly miał robić nawet chyba "ice nine" (film na podstawie "kociej kołyski" ) ale cos nie wyszło, więc wyszło ,że zrobił za to film na podstawie książki vonneguta której ten nigdy nie napisał;)

    ogladając film miałem wrażenie jakby ogladało się dziwne odbicie swiata w lustrze

    swoja droga szkoda tej kociej kołyski

    #688
    garret
    Participant

    No nieźle, SOUTHLAND TALES robi niesamowite wrażenie. Tylko jak teraz to opowiedzieć ?

    Swoją drogą 69 / 23 = 3 dni do końca .. czemu nie 🙂

    #689
    Jasiu Ciast
    Member

    [quote][b]koalasmuck napisał/a:[/b]
    Kevin Smith (browar dla tego, kto rozpozna tego drugiego bez guglania) – [/quote] Podpowiedz mi prosze kogo on grał bo ja go nie rozpoznałem

    #691
    garret
    Participant

    gościa z długą, siwą brodą i bodajże bez nóg, tego co mówi Simon says…

    #692
    John J Adams
    Keymaster

    Film podobał mi się. Recka soon. Kurde, najbardziej mnie szlag trafia, że coś w tym stylu mogłoby przy dobrych wiatrach powstać nawet w Polsce.

    Ale nigdy nie powstanie, bo nie ma komu go nakręcić. I oglądać chyba też. Na razie polska fantastyka jest na etapie Yrka i Arche.

    #693
    garret
    Participant

    No recka wkrótce 🙂 Ale nie zgodze sie juz tutaj ze takie cos by moglo powstac u nas. Ten kraj długo jeszcze nawet nie urodzi kogoś takiego jak Kelly no i nie widzę wsrod rodzimych gwiazd nikogo z takim dystansem do aktorstwa jak ekipa z Southland Tales. Pozostaje jeszcze sprawa kumania w kraju tego co na ekranie.

    Co zresztą sam napisales wiec nie widze nawiazania by moglo powstac

    #694
    John J Adams
    Keymaster

    Taka refleksja naszła mnie w trakcie oglądania, ponieważ paradoksalnie film ma nieco punktów wspólnych z polskimi produkcjami:
    – zerowy budżet
    – gwiazdy w obsadzie
    – nachalne politykowanie
    – sceny pseudo-akcji.

    To oczywiście tylko elementy, ale chodzi mi o to, że technicznie i warsztatowo film odpowiada idealnie polskim warunkom. Tylko że nawet jakby się u nas znalazł rodzimy Kelly, widzowie pukaliby się w głowę, a poleciałoby to w końcu pewnie o 2.00 na TV Kultura.

    Ale to tylko taka luźna myśl, a nie ogólne wrażenie po obejrzeniu 🙂

    #695
    garret
    Participant

    Teraz rozumiem 🙂 Zreszta po napisach tych luznych mysli była z tona

    apropo warsztatu i technikali przypomniala mi sie ta scena ktora mnie od wczoraj przesladuje

    #697
    Jasiu Ciast
    Member

    [quote][b]John J Adams napisał/a:[/b]
    Film podobał mi się. Recka soon. [/quote]
    Mógłbyś jeszcze kiedyś jak będziesz miał dużo wolnego czasu przeanalizować fabułe filmu i poskręcać wszystkie wątki w całość w postaci jakiegoś artykułu

    #698
    John J Adams
    Keymaster

    Aż taki mądry nie jestem. Ale coś tam naskrobię. A jak jesteś chętny, to zapraszam do tego samego 🙂

    #699
    Jasiu Ciast
    Member

    Może w wakacje jak nie będe miał kasy na wino xD//widziałem tego typu artykuł na Film.org dotyczący Zagubionej Autostrady, może nie wyjaśnił on całego sensu filmu ale powiązał ze sobą kilka tajemniczych wątków wyjaśniając ich pojawienie sie

    #700
    John J Adams
    Keymaster

    Nie wypada mi tu komentować sposobu, w jaki powstaje wiele tekstów na tej szacownej stronce. Zresztą może teraz jest inaczej, od lat tam nie byłem.

    #701
    Jasiu Ciast
    Member

    swoją drogą to zauważyłem że Boxer…
    [b]Spoiler[/b]
    Ma w obliczu stresujących momentów filmu dziwny tik, może to ma jakiś związek z anomaliami

    tak czy inaczej to ciekawy zabieg aktorski czy jak to sie tam nazywa

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.