Sensei Seagal: Lawman

Homepage Forumy Na naszych ekranach Seriale Sensei Seagal: Lawman

  • This topic is empty.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Autor
    Posty
  • #3754

    Wujek z Hameryki opowiedział mi dwa pierwsze odcinki z bodajże już 9 wyemitowanych. Z jego opisu szoł jest całkiem ok dla fanów Sensei. Widać wielki entuzjazm Sensei do pracy (czasem może nawet zbyt wielki – Steven, let me drive, jak to skomentował partner światłe rady Sensei podczas hi-speed chase), widać nawyki z filmów akcji – także i tu z byle czego jest w stanie zrobić coś dynamicznego (tease him, tease him). Oczywiście, conajmniej dwa razy miałem obawy czy Sensei nie padnie nam na zawał podczas przebieżki, ale wyśmiewana masa Sensei wcale nie wyróżnia go na tle kolegów. Widać też wielką koleżeńskość, jak choćby nauka wykorzystania tajemnych technik Zen przy celowaniu. Jedna obawa to to czy nie zdejmą szoł za bycie rasistowskim – niestety badgeje to tzw. Afroamerykanie. DAłoby się tego uniknąć przenosząc szoł np. na Alaskę.
    Podsumowując, słowami wujka, nawet zabawne dla fanów. Nie wiem jednak czy i kiedy będę dzwonił celem opowiedzenia dalszych odcinków.

    #3755
    John J Adams
    Keymaster

    A mogę zapytać jakiej klasy są łapani przez Senseja podejrzani? Czy to np. boss mafii na całe zachodnie wybrzeże, czy też narkoman w melinie?

    #3757
    Lord New Age
    Participant

    [quote][b]Frasier Crane napisał/a:[/b]
    DAłoby się tego uniknąć przenosząc szoł np. na Alaskę.
    [/quote]

    Tez niepoprawie politycznie. Na Alasce Sensei polowal by na zlych indian alkocholikow.

    #3760

    Co do badgejów to z tego co słyszałem to raczej nic specjalnego, jednakże sądzę że to zakonspirowani ivil overlordsi, pokroju Dr. No co najmniej. W pierwszym odcinku jest co prawda bomba – pościg za armed suspect zakończony testem z zakresu fizyki (zatem jest to także szoł edukacyjny) na przewodnictwo elektryczne ciała ludzkiego, są też interwencje domowo-pijaczkowe (gdzie od razu ludność chce autografy Sensei). Jednakże widać jaki postrach wśród przestępców zasiała wiadomość o działaniach Sensei – podczas low-speed chase na piechotę badgej ze strachu zgubił komórkę (ze swoim zdjęciem…) i nie jestem pewien, ale chyba też broń. Warto wspomnieć, że jeden z zatrzymanych miał prawie Jasonową maskę w kieszeni, zatem dopatrywałbym się tutaj potencjalnych wątków nadprzyrodzono-horroro-scifi. Szoł jest sprawnie filmowany, częstym motywem jest zoom na oblicze Sensei a nastepnie na przechadzające się chodnikami jaskrawe podkoszulki przy bliższych oględzinach okazujące się być noszone przez ludność miejscową dostosowującą swoje maskowanie do panujących warunków (tak jak drapieżne ryby głębinowe ze światełkami) – poczucie zagrożenia jak nie przymierzając w Iraku.

    Co do eksportu szoł w inne miejsce, słusznie Alaska to nie najlepsze miejsce, choć osobiście obawiałbym się potencjalnych konfliktów rangi międzynarodowej gdyby Sensei chciał ścigać rosyjską mafię po sąsiedzku. Z drugiej strony potencjalny pościg psami zaprzęgowymi byłby wart wszystkiego. Może zatem… Kanada? Nie, za dużo Muzułmanów :-(. Ostatecznie stan Vermont byłby chyba najlepszy, nie tylko największy procent białej populacji (którą możnaby bezkarnie bić i aresztować), ale też w przerwach Sensei mógłby recenzować sery co skończyć mogłoby się nawet spin-offem jako szoł kulinarne.

    #3762
    pawel_z_wrocka
    Participant

    Najlepsze jest jak sensej uruchamia swój zmysł senseja i wyczuwa przestępców (czemu towarzyszą odpowiednie tricki i muzyka).

    Trochę mniej fajne, kiedy okazuje się, że owi przestępcy to dwóch nastolatków, których jedyną przewiną jest to, że siedzieli w samochodzie. Nie ma jak podręczyć trochę niewinnych Murzynów, nie, Stefan?

    Generalnie bohaterów jest dwóch – Stefan i jego Ego. Przy czym rola Ego jest ważniejsza.

    Cytat: "This gentleman is not a very good practitioner of zen" (o czarnym kolesiu zatrzymanym za bójkę na parkingu, który nogami wybił szybę w radiowozie).

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.