Wild Cards Martina w TV!!!

Jeśli czytaliście nasz wywiad z George R.R. Martinem, to może pamiętacie, że temat Wild Cards podjarał go bardziej niż ględzenie o GoT. Wersja na wtedy była taka, że powstał scenariusz filmu, który krążył po Hollywood, a chodziło o to, by zrobić kontynuację filmową lub serialową, nie będącą ekranizacją konkretnej książki.

Nic dziwnego, że kiedy Martin rozbił serialowy bank swoją aktualną ekranizacją, pozwolił sobie ruszyć temat adaptacji właśnie cyklu WC. Na razie sprowadza się to do tego, że stacja UCP nabyła prawa do ekranizacji i zamierza wnet uruchomić produkcję – a docelowo być może wszystko skończy się kilkoma powiązanymi serialami. W ekipie produkcyjnej jest Melinda M. Snodgrass, redaktorka GRMMa, która od początku była orędowniczką tego projektu. O warstwie kreatywnej wiele nie wiadomo poza tym, że pojawi się na pewno niejaki Croyd Crenson.

Słówko o samych Wild Cardsach: jest to seria antologii, opowiadań i powieści (a bonusowo też komiksów i gier) osadzonych w świecie superbohaterów, na którą składają się dzieła 30 pisarzy, tacy jak Roger Zelazny, Lewis Shiner, Pat Cadigan, Howard Waldrop, Edward Bryant czy Stephen Leigh (zgłosił się też Neil Gaiman, ale Martin spuścił go wtedy na drzewo z uwagi na ówczesny brak dorobku). Całość odbywa się w alternatywnych USA po II Wojnie Światowej po epidemii obcego wirusa, który zamienia ludzi, którzy przeżyli, w mutanty. Acha, całość pochodzi od kampanii RPG, którą prowadził Martin, więc może kiedyś i nasze rodzime Kryształy Czasu osiągną podobny status!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz