Prosto z Pieca (R)

Allo, allo! Witamy w okrągłym, jubileuszowym, 50. zeszycie Prosto z Pieca (R)! Kto by pomyślał?!

Jeszcze nie tak dawno przecież naśmiewaliśmy się z kulawego startu nowego wówczas Batmana: Arkham Knight, a dziś mamy nową Batkową przygodówkę od Telltale Games. I to od niej zaczynamy nasz dzisiejszy PZP(R).

Telltale postanowiło zaszaleć i wprowadzić do swojej produkcji intrygujące rozwiązanie o równie frapującej nazwie Crowd Play. Zasadniczo rozchodzi się o to, że rozpoczynamy grę, zapraszamy ziomów do obserwowania naszych poczynań, a następnie, kiedy przychodzi moment znaczącej decyzji, wszyscy głosują, którą opcję wybrać. Rozwiązanie obsługuje od 4 do 12 graczy, przy czym podobno można głosować nawet z komórki. Jeśli temat Was boryka, donosimy lojalnie, że premiera 1. epizodu już jutro. Na zaostrzenie apetytu zakulisowe pogadanki poniżej.

 

Zaległy news z krainy VR. Robi się giera pt. Rick and Morty: Virtual Rickality. Odpowiedzialne za nią studio Owlchemy niewiele mówi w temacie, ale można przypuszczać, że będą różne przygody w klimacie niekoniecznie PG-13. Jest krótki, ale dosadny tizerek i póki co tyle!

 

A teraz GITS. A w zasadzie Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online. Uff. Pisaliśmy już o gierce, raczej nie zapadła w pamięć, ale donosimy, że w weekend wystartowały podobno otwarte beta testy. Na Steamie. Poniżej średnio zachęcający „trailer”.

 

Edmund McMillen, kolo m.in. od gierek Super Meatboy i Binding of Issac, tizuje na mediach społecznościowych nową gierę. Nie ma jeszcze tytułu, ale podobno ma być mega trudna, co biorąc pod uwagę poprzednie tytuły nie powinno dziwić. Dostaliśmy faksem taką oto zajawkę.

 

Zakończyła się kampania kickstarterowa na rzecz remake’u System Shocka. Night Dive Studios uzbierali 1,3 mln USD i pewnie już w tej chwili kodują pełną parą. Data wydania na tę chwilę to grudzień 2017 r. Uwaga, mają być nowe lokacje i audio logi, których nie było w oryginale.

pzpr94

 

Trochę indyczego P/A. 30 sierpnia startuje The Final Station, giera, w której jesteśmy konduktorem jednego z ostatnich pociągów na świecie ogarniętym zombie zarazą. Zbieramy po drodze zapasy i ludzi oraz, jeśli kiepsko pójdzie, solidny wpierdol od nieumarłych. Brzmi jak zabawa!

 

A na koniec prawdziwa perełka. W przyszłym miesiącu wychodzi StarCraft Universe, a.k.a. World of StarCraft. Brzmi grubo, ale uwaga – to produkcja fanowska, z oficjalną aprobatą Blizza, która powstała oryginalnie jako… mod do StarCrafta II. Zazwyczaj tematy MMO nas nie ruszają, ale tu trzeba docenić wytrwałość w obliczu machiny prawniczej, która prawie pogrzebała całą inicjatywę. Poniżej zajawka z okazji open bety.

 

I tym optymistycznym akcentem kończymy 50. zeszyt naszego nieregularnika. Z okazji tego okrągłego jubileuszu udajemy się na przerwę urlopową, aby dać odpocząć naszym procesorom i wystawić blade lica na zabójcze działanie promieni słonecznych. W tzw. międzyczasie życzymy Wam samych gamingowych sukcesów na jedynie słusznej platformie gierkowej. Over&out!

pzpr95

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz