Prosto z Pieca (R)

Halo, PC gracze, tu Wasz PZP(R)! Odespaliśmy już Celeba i możemy znów pogadać o gierkach na komputer.

Dzisiejszy okrągły, 49. zeszyt naszego nieregularnika zaczniemy sobie właśnie od Wojen Gwiazd. Star Wars Battlefront jest ostatnio na fali. Studio DICE wprowadziło parę dni temu tryb, który powinien być w grze od samego początku – chodzi oczywiście o tryb Skirmish, znany też jako offline multiplayer, czyli możliwość gry z botami na mapach Walker Assault i Fighter Squadron. Wreszcie można pobiegać sobie na Hoth albo polatać na Jakku bez strachu, że zabraknie graczy do grupy, albo że zerwie nam połączenie z serwerem. Dostępne są trzy poziomy trudności, ale radzimy od razu brać najwyższy, bo AI nie jest jakieś mega sprytne. Aha, jak się nam znudzi strzelanie samemu, możemy do zabawy wciągnąć zioma z naszej listy kumpli.

Ale to nie wszystko! Na Celebie ogłosili dwa nowe DLCki. Pierwszy z nich to Death Star, w którym m.in. dostaniemy mapki z akcją w kosmosie, włącznie z lotem w kanale Gwiazdy Śmierci. W pakiecie dostaniemy też do zabawy dwóch nowych herosów – Chewbaccę i Bosska. Dodatek trafi do posiadaczy season passa we wrześniu.

Natomiast w okolicach Bożego Narodzenia dostaniemy do zabawy drugi dodatek, pt. Rogue One: Scarif! Na tę chwilę z oczywistych względów nikt nie chce zbyt dużo mówić o R1, ale z panelu na Celebie wiemy, że Director Krennic ma być postacią grywalną. Czy po drugiej stronie wirtualnej barykady stanie Jyn Erso? Czas pokaże.

Jeszcze żeby zamknąć temat SW, trzeba wspomnieć o gierkach VR. Tak, wszystko wskazuje na to, że świat gierkowy mocno stawia na wirtualność i oto na przykład Trials On Tatooine na HTC Vive jest już ponoć dostępny za gratis. Redakcja nadal czeka na kopię recenzencką, więc nie możemy Wam powiedzieć na stówę, jakie to jest, ale trailerek wygląda obiecująco.

Przy okazji – na Celebie rzucili tizerek innej gierki VR, która ma skupiać się na przygodach Anakina Skywalkera już po kąpieli w lawie. Nie znamy niestety tytułu ani daty premiery, ale w sieci krąży taki fajny mały filmik, na którym coś tam widać. Enjoy.

No dobra, na dziś już może wystarczy tych starwarsów. Pogadajmy o Batku, bo to też teraz jest na czasie. Nowa przygodówka od Telltale Games startuje już 2 sierpnia, Epizode 1 nosi tytuł Realm of Shadows. Jak można wynioskować z poniższego trailerka, Bruce Wayne jest na początku swojej Bat-kariery i stara się pogodzić życie regularne z tym superbohaterskim. W tym biznesie nie ma lekko, o czym z pewnością się przekonamy w trakcie gry. Aha, na tę chwilę jest w planie 5 epizodów.

Na koniec odrobina postapokalipsia. Ostatnio w Internetach zrobiło się głośno o fanowskim projekcie pt. Fallout 1.5 – Resurrection. Technicznie rzecz ujmując, jest to mod do Fallouta 2, ale tak naprawdę to odrębna gra, której akcja rozgrywa się w New Mexico gdzieś pomiędzy wydarzeniami F1 i F2. Jest to podobno doskonała propozycja dla tych, którzy temat P/A biorą na poważnie, bo w Resurrection nie ma zabawnych, popkulturowych odniesień, tylko non-stop deprecha i beznadzieja. Co ciekawe na ten pomysł wpadli Czesi, naród raczej frywolny i wyluzowany. Przy grze dłubali ponoć 10 lat, więc chyba warto przynajmniej pobieżnie rzucić okiem. Projekt można pobrać o tutaj.

 

Aha, w razie gdyby kto pytał, Fallout Shelter jest już dostępny na PC.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz