Star Wars po Celebie!!! – UPDATE!!!

UPDATE: Nowe foty!!!
Ekipa ZP regenruje siły po Star Wars Celebration w Londku. Ach, gdzie te czasy, gdy byliśmy młodzi i mieliśmy siły zaraz po Celebie dać długą relkę! Teraz wszystko pewnie już wiecie z netu, więc ograniczymy się do topowych informacji i zdjęć.

Frekwencyjnie na pewno było huczniej niż w 2007, stąd też popularność znanych z Comic-Conu kolejek i opaskowania. Oznacza to, że aby dostać się na najgrubsze punkty programu należało stać o 6.00 rano w kolejkach po opaski na rękę, przy czym dla chętnych była możliwość spędzenia w hali całej nocy. Generalnie zjawienie się na konwencie po 7.00 raczej eliminowało możliwość zobaczenia paneli R1 czy Ep8.

Żadna porządna relacja z konwentu nie może też pominąć tematu gastronomii, wspomnę więc od razu, że teraz infrastruktura w tym zakresie była znacznie lepsza niż 9 lat temu, aczkolwiek ceny i kolejki pozostały nadal masakryczne.

 

Rogue One

Tegoroczny Celeb, odbywający się ponownie w znanym wszystkim londyńskim konwentowiczom centrum ExCeL, to przede wszystkim Rogue One – stąd panel z pełną obsadą, klipy i trailer. Duże wrażenie zrobiło wejście na pełnej epie Dyrektora Krennica (niestety na video poniżej słabo słychać ryjącą beret muzę):

 

Na samym panelu pokazali natomiast klip BTS:

 

I taki o robocie:

 

Oraz trailerek:

 

I nieco fot:

 

A na koniec rozdawali plakaty:

news_rogueone150

 

Przy okazji kolejnego panelu okazało się, że w R1 PRAWIE zagrali Christopher Miller i Phil Lord (reżyserzy Hana Solo):

news_rogueone173

 

Za to na pewno zagrał Rian Johnson jako Death Star Gunner:

news_rogueone171

news_rogueone181

 

Poza panelem, na jednej z głównych hal działa się wystawa kostiumów i rekwizytów z Rogue One – część zdjęć nasza, część „z netu”. Zwracam uwagę na nowych Shoretrooperów i ciekawy plecaczek klasycznego szturmowca, a także Martensy Deathtrooperów:

 

Oraz pamperki Jyn Erso: standard zaprezentowany na Celebie i exclusive dla Comic-Conu:

 

I jako bonus, już nie z Celebu, ale ze startującego właśnie Comic-Conu w San Diego: pokazali tam niejakiego Edrio Two Tubes, który w R1 będzie pilotem-najemnikiem. Działa on razem ze swoim bratem imieniem Benthic i obaj oddychają z tuby zgodnie z wymogami swojej rasy Tognath. Jego planeta pochodzenia to Yar Togna, która obecnie jest pod okupacją Imperium. Z tego też powodu Edrio i Benthic przyłączają się do Sawa Gerrery:

 

Episode VIII

Wracając do Londynu: nieco mniej prestiżowo potraktowano Episode VIII, gdzie z obsady na panelu zobaczyliśmy „tylko” Hamilla i Carrie Fisher (którzy mieli też swoje osobne wystąpienia) oraz Johna Boyegę – w towarzystwie reżysera. Tutaj też pokazali parę BTS fot, w tym Garetha Edwardsa i jego cameo w Ep8:

news_sw8403

 

Han Solo

Wraz z panelem Epizode VIII gadano o filmie Han Solo. Jedynym highlightem tego tematu było oficjalne ogłoszenie Aldena Ehrenreicha jako odtwórcy głównej roli i jego występ na scenie, ale oczywiście nikogo to nie zaskoczyło.

news_hansolo17

 

Rebels

Wow, Thrawn w Rebels, ojej, ale fajnie:

 

I na koniec parę luźnych zdjęć eventowych:

 

I starczy tych multimediów. Newsy o Rogue One znajdziecie tutaj, a o Epizode VIII – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Star Wars po Celebie!!! – UPDATE!!!

  1. Edrio Two Tubes – mega dobry! Jak jeszcze będzie dziwnie skrzypiał i pocharkiwał – aż miło będzie patrzeć i słuchać. Mmmm… poczułem powiew oldskulowej trylogii.

    W razie czego, bez pytania, wzbogacam redakcyjną galerię o kradzioną fotkę (Wired) w sporej rozdzielczości. Redakcjo! W razie nalotu FBI możecie zwalić wszystko na mnie.

    https://www.wired.com/wp-content/uploads/2016/07/TwoTubes.jpg

Dodaj komentarz