Prosto z Pieca (R)

Witamy naszych Czytelników, tym razem wyjątkowo w poniedziałek, w najnowszym zeszycie PZP(R). Jak wiadomo nie od dziś, kiedy na zewnątrz upały, najlepiej zasłonić okno, odpalić klimę i przy kompie przeczekać najgorsze. Dziś przede wszystkim pogadamy o tym, w co można pograć już teraz.

Zaczynamy od System Shocka, ale w wersji remastered od studia Nightdive. O tym zacnym przedsięwzięciu pisaliśmy już parę razy, temat trochę przycichł, aż nagle walnęło i to konkretnie. Jakiś tydzień temu ruszyła kampania na Kickstarterze, chłopaki chcieli zebrać 900 000 USD w ciągu miesiąca. Okazało się, że po 24 godzinach mieli już połowę tej kwoty. W tej chwili zostało im jeszcze 24 dni, a mają ukulane ponad 775 000 USD. Można chyba spokojnie założyć, że im się uda. W zapasie jest jeszcze próg 1,7 mln USD, po osiągnięciu którego będzie jeszcze więcej gry w grze. Najlepsze jednak jest to, że sami możemy przekonać się, czy ta inicjatywa ma sens – teraz każdy może sobie zassać demko SS ze Steama, GoGa albo Humbla. Albo obejrzeć sobie filmik z porównaniem nowej i starej wersji na YouTube.

 

Propos starych gierek, wiecie że Quake obchodził niedawno 20. urodziny? Z tej okazji ukazał się… cały nowy, „oficjalny” epizod. Nie dłubał przy nim id Software, ale ziomy od Bethesdy, które ogarnęły Wolfensteina: The New Order i robiły przy nowym Doomie. Żeby gierę odpalić, trzeba się trochę nagimnastykować – ściągnąć i rozpakować rara, założyć katalog, edytować .bata – ale na mieście mówi się, że warto. Ewentualnie możecie wybrać tryb młodzieżowy i obejrzeć sobie gameplay na YouTube. O, na przykład taki:

 
Parę dni temu wyszedł DLC do XCOMa 2, pt. Shen’s Last Gift. Dodaje on nową misję, na którą śmiga sobie nasz inżynier i (jak wynika z zajawki) wraca z armią robotów. Tak jest, teraz możemy klepać ufitów po mordach z mechanicznej piąchy! A żeby było fajniej, maszyny przypominają trochę Johnnego Five z Krótkiego spięcia, więc mamy tzw. two-hit combo. Sam DLC jest do wyjęcia za jakieś 10 USD, ale w wyprzedaży jest też cały Season Pass, no i podstawka rzecz jasna. Poniżej okolicznościowy trailerek.

Total War: Warhammer doczekał się DLCka pt. Blood for the Blood God. Zdaje się, że do tej pory ładunek przemocy w gierce był względnie niski, ale teraz ma się to zmienić. Jak można wywnioskować z poniższej zajawki nie jest to „kontent” dla naszych milusińskich, a studio Creative Assembly ostrzega, że instalacja DLCka wiąże się z podwyższeniem bariery wiekowej w niektórych regionach. Mimo to chyba warto jednak się zakręcić wokół tematu, tym bardziej, że DLC stoi na Steamie za 2 funty (a jak stoi dziś funt sami wiecie).

 

Na koniec jeszcze jedna rzecz, na którą trzeba trochę poczekać. We wrześniu ma się ukazać BioShock: The Collection, czyli pakiet trzech części BioShocka, z czego dwie pierwsze w wersji zremasterowanej i z dodatkami (w tym Minerva’s Den i Protector Trials, ale, jak donosi Many Bothans, bez trybu multi w podstawce). No i teraz najciekawsze – posiadacze oryginałów BS1, BS2 i BS2: MD dostaną remastery za tzw. gratis! Jak kto nie ma oryginałów, niech się rozejrzy po wyprzedaży u wujka Gabe’a, bo seria BS ma tam zniżkę 85%.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz