Postacie i rewelacje z Łotr 1!!!

Ostatnio mieliśmy całkiem intensywny wysyp informacji o Wiedźmie Jeden.

Pierwszy gorący temat to oczywiście głośne i awaryjne dokrętki i z czego one wynikły. I jak się okazuje, prace nad scenariuszem, wbrew początkowym informacjom, nie są bynamniej zakończone. Kolejne poprawki wprowadza Tony Gilroy (The Bourne Legacy), który zresztą poprawiał już dla Edwardsa Godzillę. Żeby było zabawniej, w operacji dokrętkowej bierze też udział Simon Crane, renomowany stunt coordinator i second unit director (World War Z, Edge of Tomorrow).

Co więcej, sam Christopher McQuarrie (który był winien tak dobrej wersji scenariusza, że aż sprowokowała ona przedmiotowe dokrętki) zdementował stanowczo informacje, jakoby to on miał nadzorować nowe zdjęcia.

No i kolejne plotki dementują poprzednie plotki, jakoby miało to być aż 40% i aż 8 tygodni. Disney oczywiście oznajmił, że cała operacja była zaplanowana od dawna i afera jest dęta.

 

Drugi temat to cykl w Entertainment Weekly, który przez najbliższe dni będzie nas zabawiał newsami o postaciach i fabule Rogue One. Kto nie chce, niech nie czyta!

Na dzień dobry kilka słów o bohaterach:

 

Jyn Erso (Felicity Jones)

news_rogueone86

Cwana laska z marginesu społecznego, samodzielna od 15. roku życia, ma skille walki i wiedzę na temat galaktycznyego półświatka, której potrzebuje Rebel Alliance. Zostaje zatrzymana przez Rebeliantów i ma okazję odpokutować swoje winy biorąc udział w misji.

 

Captain Cassian Andor (Diego Luna)

news_rogueone87

Andor to rebeliancki oficer-służbista, którego zadaniem jest utemperowanie gwałtownej Erso. Jest doświadczonym, znającym życie żołnierzem, który pracuje nad tym, jak zwalczać Imperium efektywnie i inteligentnie.

 

Chirrut Imwe (Donnie Yen)

news_rogueone88

Nasz Chirrut nie jest Jedi, ale kroczy ich śladem i korzysta z ich spirytualizacji aby pokonać swoją ślepotę i być groźnym wojem. Generalnie mnich-wojownik.

 

Baze Malbus (Jiang Wen)

news_rogueone89

Ciężko opancerzony Baze woli blaster od lewych religii i starożytnych broni! Jego powołaniem jest ochrona za wszelką cenę swojego zioma Chiurruta. Uprzejmie ignoruje jego wiarę w Moc.

 

Bodhi Rook (Riz Ahmed)

news_rogueone90

Tak, Bodhi, tak samo jak wampirka w Baldurze 2! Tutaj jest on głównym pilotem oddziału Rebeliantów. Jest nieco wybuchowy, ale swoje szorstkie obycie rekompensuje skillem za wolantem.

 

K-2SO (Alan Tudyk)

news_rogueone91

Rosły i mocarny robot bezpieczeństwa, będący przeciwieństwem C-3PO. Ponoć coś w rodzaju Chewbacki w ciele robota, twardy i się nie pier*oli. Tym niemniej też poszukuje odkupienia za grzechy przeszłości(!).

 

Galen Erso (Mads Mikkelsen)

news_rogueone92

Galen, w podejrzanie ziemsko wyglądającej koszuli, to ojciec Jen, z którym nie utrzymuje ona kontaktu. Jest on kosmiczną wersją Roberta Oppenheimera, czyli zna się na fizyce w sposób atrakcyjny dla wojska – i ta wiedza jest pożądana zarówno przez Imperium, jak i Rebelię.

 

Director Orson Krennic (Ben Mendelsohn)

news_rogueone93

A po drugiej stronie barykady stoi ambitny imperialny aparatczyk, który pragnie wykorzystać swój oddział Deathtrooperów aby pogonić Rebelię na amen i wkupić się w łaski Palpiego – jednocześnie unikając gniewu Vadera. Ojej, napisałem Vadera? Tak, bo już oficjalnie wiemy, że Vader pojawi się w R1. Co do Krennica, jest on naprawdę przebiegły i wykorzystuje wewnętrzne intrygi pałacowe w szeregach Imperium.

 

Saw Gerrera (Forest Whitaker)

news_rogueone94

No i ten szalenie intrygujący kolo. Pomijam to, że trailerze był łysy, a tu ma fryzurę. Ciekawszy jest fakt, że pan Gerrera pojawił się już w The Clone Wars! Był to kolo z planety Onderon, który wraz ze swoją siostrą Steelą uprawiał partyzantkę po przeszkoleniu przez doradców wojskowych nazwiskiem Kenobi, Tano i Skywalker. Zgorzkniały stratami, których doznał, Saw spędził kolejne lata na walce.

news_rogueone95

W R1 jest on już zatem doświadczonym życiem weteranem, który prowadzi grupę rebelianckich ekstremistów w walce partyzancko-terrorystycznej. Jest on takim ultrasem, że sami Rebelianci traktują go z rezerwą. Nie jest on członkiem ekipy Rebeliantów, ale ich chwilowym sprzymierzeńcem.

news_rogueone96

Włączenie postaci z CW do filmu było pomysłem Kiri Hart i Pablo Hidalogo, którzy oboje zasiadają w kolegium ds. fabuły. Okazuje się zresztą, że sam Gerrera nie jest tylko szeregową postacią z kreskówki. Został on wymyślony przez samego Lucasa (pamiętacie takiego?) na potrzeby nie tylko CW, ale też serialu aktorowego.

 

To tyle o pamperkach. O pojazdach napiszą wkrótce, na razie obejrzyjmy AT-ACT, a nowe TIE Strikery i Deathtrooperów:

news_rogueone85

news_rogueone97

 

Inne newsy o Rogue One – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz