Prosto z Pieca (R)

Witamy serdecznie szanownych Internautów w nowym zeszycie PZP(R). E3 mamy już za sobą, pojawiło się wiele ciekawostek i zapowiedzi, a my wybraliśmy dla Was te najciekawsze. Zaczynamy rzecz jasna od…

GWINTA! Tak jest, zgodnie z przewidywaniami w bliżej nieokreślonej przyszłości otrzymamy samodzielną karciankę Gwent: The Witcher Card Game. Nie ma być to jednak zwykłe odcinanie kuponów – gra ma być mega rozbudowana w porównaniu od tego, co widzieliśmy w Wieśku 3. Przede wszystkim będzie rozbudowany tryb solo z wiedzmińskimi historyjkami – biegamy po otwartym świecie, robimy questy, a wszelkie walki rozstrzygamy grając w Gwinta. Główne zasady mają pozostać względnie nienaruszone, ale dostaniemy z pewnością nowy interfejs i nowe karty. Daty premiery nie ma, ale trwa nabór na zamkniętą betę. Poniżej nerdowski trailerek.

 

Robią nowe Elder Scrolls. Todd Howard z Bethesdy wziął i zapowiedział na E3, że są na bardzo wczesnym etapie prac nad gierą. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że na tę chwilę to sobie wiara dopiero kombinuje, co i jak chce zrobić, bo nawet nie ma wybranego konkretnego engine’u. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość, ale na szczęście jest coś, co fanom serii umili oczekiwanie na kontynuację. Mowa rzecz jasna o remasterze Skyrima pt. Skyrim Special Edition, który ma wyjść na koniec października. Niestety prócz nowych graficzek, efektów i tym podobnych pierdów wersja SE specjalnie nie powala, tym bardziej, że na pieca jest już pierdylion fanowskich modów graficznych.

 

Będzie nowy South Park. Trey Parker i Matt Stone zapowiedzieli, że w grudniu wyjdzie kontynuacja Stick of Truth pod przewrotnym tytułem The Fractured But Whole. Tym razem chłopaki wzięli się za superbohaterów i całą zadymę związaną z marvelowskim Civil War. Zasadniczo Cartman próbuje rozkręcić lukratywny biznes filmowy, ale że jest bucem, jego drużyna szybko dzieli się na dwie, wrogo nastawione frakcje. Parker i Stone chyba uwierzyli w gierkowy sukces nowych SP, bo chodzą słuchy, że w przyszłości mają być już tylko gierki, a serial idzie w odstawkę. Szkoda tylko, że zamiast Obsidiana biorą się za to ludzie z Ubisoftu. Poniżej specjalnie dla Was zajawka z E3.

 

Jak już mówimy o Obsidianie, trzeba wspomnieć o ich nowym eRPeGu, Tyranny. Pisaliśmy już o nim jakiś czas temu, twist jest taki, że źli już wygrali i trzeba się jakoś w tej sytuacji odnaleźć. Teraz możemy sobie zobaczyć, jak w to będzie się grało:

 

Twórca XCOMa zabiera się za nową gierę w podobnym klimacie. Nosi ona tytuł Phoenix Point i na pierwszy rzut oka przypomina nowe XCOMy – izometryczne, generowane proceduralnie mapki, globus itd. Niestety zagramy dopiero w 2018 r.

pzpr89

 

I jeszcze na koniec trzy krótkie wieści. Relic rzucił gameplaya z Dawn of War III. Premiera za rok.

 

Trochę wcześniej, bo w tegoroczne święta, zagramy w Dead Rising 4. Oto poszlaka:

 

I na koniec coś dla fanów retro – Trials of the Blood Dragon. Brawa za klimat ery VHS.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz