Prosto z Pieca (R)

Halo? Tu Wasz PZP(R). Po retro-konwentowej przerwie wracamy z wuchtą newsów gierkowych. Tak się ciekawie zgrało, że trwa właśnie E3 i wieściami sypią jak z rękawa. Oto te najciekawsze:

Póki co odbyły się konferencje EA i Bethesdy. Ci pierwsi mają ostatnio dużo do powiedzenia w temacie gierek spod znaku Star Wars i przy okazji E3 postanowili opowiedzieć, czego możemy się spodziewać. Jak już pisaliśmy, w przyszłym roku zobaczymy nowego Battlefronta (robią studia DICE i Motive). Coś się chyba pospieszyli, bo aktualny Battlefront jeszcze ma kilka DLCków w rękawie, a season passy jeszcze się sprzedają. Tak czy srak, w 2018 r. będzie SW gierka od studia Viscreal, pod kierunkiem ludzi od Uncharted (czyżby reboot 1313?). Do tego swoje 5 kredytów dorzuca studio Respawn (ci od Titanfalla), którzy dadzą nam gierę TPP typu action-adventure. Ciekawe, że ów „adventure” ma się rozgrywać w jakiejś bliżej niesprecyzowanej innej erze SW (może w naszych czasach w Polsce – CJJA).

 

Wątpliwości nie ma w przypadku Battlefield One, który na pecety trafi i to jeszcze w tym roku (jak dobrze pójdzie, to pod koniec października).

 

No to teraz Bethesda. Dowiedzieliśmy się, że będzie nowy Quake, pt. Quake Champions. Ma to być „multiplayer arena shooter” i chyba więcej nie trzeba dodawać. Znacznie ciekawiej wygląda Dishonored 2, którego możemy spodziewać się w listopadzie. Zasadniczo jest to bezpośrednia kontynuacja przygód jedynki, z tą różnicą, że akcja rozgrywa się w nowym mieście, a na początku możemy sobie wybrać, kim chcemy grać. Są oczywiście nowe supermoce, w tym możliwość przenoszenia się w czasie „na bieżąco”, dzięki której będziemy mogli robić strażnikom różne psikusy. Studio rzuciło już oficjalny trailerek, ale jest też nagrana prezentacja ze sceny E3, na której widać gameplay. Lojalnie ostrzegamy: przygotujcie sobie zawczasu mocną kawę, bo kolo nieźle przynudza…

Ale to nie koniec. Dowiedzieliśmy się też co nieco o Falloucie, a w szczególności o kolejnych DLCkach do czwórki. Dodatek Contraptions, który ma zawitać podobno już w przyszłym tygodniu, ma pozwalać na budowanie różnych, nikomu niepotrzebnych konstrukcji a’la maszyna Rube Goldberga. W lipcu z kolei mamy zobaczyć najciekawszą chyba propozycję z dotychczasowych, czyli rozszerzenie Vault-Tec. Pozwoli ono na zbudowanie własnego Vaulta i – uwaga! – eksperymentowanie na jego mieszkańcach. Jeśli jeszcze Wam mało, w sierpniu wyjdzie DLC Nuka World, w którym chodzi o zbudowanie parku rozrywki w klimacie P/A. Tak oto z legendarnego RPGa na naszych oczach robi się postapokaliptyczne Simsy. Jeśli styknie Wam cierpliwości, poniżej zajawka. Aha, Fallout Shelter wyjdzie na PeCety (idealna gra na PC – CJJA).

 

Jeszcze w temacie Bethesdy: czy ktoś z Was grał w Prey? Bo robią drugą część, którą dla niepoznaki nazwali tak, jak pierwszą.

 

CDP zarejestrował znak towarowy Gwent The Witcher Card Game! Może to oznaczać, że niedługo zaanonsują samodzielną karciankę na komputer! Happy days!!! (mega czad – CJJA).

pzpr87

 

Torment: Tides of Numenera zalicza obsuwę, a wszystko przez wydłużający się proces dopracowywania oraz tłumaczenia gry. Aktualna data premiery: 1. kwartał 2017 r.

 

I jeszcze na koniec dwie ciekawe zajawki z E3. Oto pierwsza z nich – Mass Effect Andromeda (BioWare).

 

Druga – Watch Dogs 2 (Ubisoft). Może tym razem wypali…

 

P.S. Po oddaniu już tekstu do druku studio Telltale właśnie przysłało faks do redakcji z informacją, że robią przygodówkę Batmanową. Wystąpią m.in. Catwoman, Harvey Dent, Jim Gordon i Vicki Vale. Będzie pięć epizodów, a pierwszy ląduje jeszcze w te wakacje.

pzpr88

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz