Prosto z Pieca (R)

Po jubileuszowych celebracjach wita Was ponownie Wasz PZP(R). Impreza się przeciągnęła, sory za obsuwę, ale nowinki wciąż są świeże. Let’s dig in.

Najpierw trochę wieści krajowych. Dokładnie za 6 dni startuje Krew i Wino, ostatni DLC do Wieśka 3 i – wszystko na to wskazuje – ostatni Wiesiek w najbliższej przyszłości. CDP będzie nam teraz szykowało Cyperpunka 2077, ale mówi się na mieście, że studio ma już w planach innego RPGa z kategorii AAA, który miałby zawitać na nasze blaszaki do 2021 roku. Spekuluje się, czy chodzi o nowego Wieśka, a jeśli tak, to czy będzie to Gerhard, ale w tej chwili żadnego oficjalnego komentarza nie ma co się spodziewać.

 

Równie tajemniczy jest wrocławski Techland, który pracuje ponoć nad dwiema gierkami, z czego jedna to zupełnie nowy tytuł. W tym przypadku obstawia się, że może chodzić o Hellraid – giercę, której produkcję wstrzymano równo rok temu, bo nie spełniała wyśrubowanych standardów studia. Druga giera to prawdopodobnie sequel Dying Light, czyli można ostrożnie spodziewać się więcej klepania zombiaków. Przy okazji studio zdecydowanie odcina się odp spekulacji, że może pojawić się nowy Dead Island.

pzpr86

 

Ok, to teraz coś lżejszego. Parę dni temu wyszła gierka The Way, czerpiąca pełnymi garściami z pokładów kultu, jakie zostawił po sobie Another World, Flashback itp. Jest SF historyjka o przywracaniu do życia zmarłych, jest eksploracja ruin starożytnych cywilizacji, są też liczne zagadki logiczne. Projekt sfinansowali darczyńcy na Kickstarterze w 2014 r., a wydaje eka z PlayWay. Możecie ich kojarzyć z takich hiciorów, jak chociażby Symulator Farmy czy Car Mechanic Simulator (w portfolio mają też Hard West).

 

A na koniec różne wieści z zagranicy. Studio Hipster Whale przenosi na piecyki Pac-Mana 256. Od pierwowzoru różni się tym, że jest w zasadzie jeden, niekończący się, generowany na bieżąco lewel, a prócz znanych już enemy uciekamy przed śmiercionośnym glitchem. Aha, dodatkowo giera ma jeszcze tryb multiplayer, dla tych, co lubią takie rzeczy. Premiera już za miesiąc, ale ceny jeszcze nie znamy.

 

W marcu pisaliśmy o gierce SF pt. Technomancer, w której ma być o ciężkim życiu na Marsie. Z okazji zbliżającej się premiery, też w przyszłym miesiącu, dostaliśmy filmik o tym, jacy to nasi kompani są super. Będą dołączać do drużyny w nieoczekiwanych momentach i będą kierować się własnym „moralnym kompasem”. Skojarzenia z Mass Effectem są pewnie nieprzypadkowe, twórcy mierzą wysoko, ale czy trafią?

 

A już naprawdę na koniec – Talos Principle 2. Robią. That is all.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz