Prosto z Pieca (R)

Witamy naszych wiernych Czytelników w okrągłym, jubileuszowym, 40. zeszycie Prosto z Pieca(R)! Kto by pomyślał, że tak szybko stuknie nam czterdziecha? Korzystając z tej niecodziennej okazji, życzymy Wam i sobie wielu ekstra gierek na komputer, niskich lagów i wysokich fpsów!

Ale do rzeczy, bo się dzieje, Szanowni Państwo! Jeszcze niedawno zastanawialiśmy się, co z tym Wieśkiem kurde, a tutaj proszę – dzień po ukazaniu się poprzedniego zeszytu dostaliśmy telefaksem mega wuchtę newsów o DLCku Krew i wino! First things first — pogramy już 31 maja, więc teraz już wiecie, kiedy sobie odpowiednio ustawić urlop albo wziąć kacowe. Czeka nas 90 nowych questów i nowe usprawnienia rozgrywki, w tym bogatsze opcje rozbudowy bohatera oraz po raz któryś już z rzędu usprawniony interfejs ekwipunku. Więcej szczegółów zawiera poniższa relacja wideo, którą wyjątkowo dajemy zamiast okolicznościowego tizerka. Aha, warto też wspomnieć, że ruszyły pre-ordery, również na edycję limitowaną z brakującymi taliami KART DO GWINTA!

 

Dobra, trzeba trochę ochłonąć. Gracie jeszcze w StarCrafta II? Po dość chłodnym przyjęciu kampanii Protossów Blizzard robi co może, aby podtrzymać zainteresowanie giercą. Ostatnio stawia dość mocno na nowy tryb współpracy, w którym możemy z innym playerem wykonywać różne fajne zadania. Żeby tak szybko się nie znudziło, Blizz dodaje wraz z patchem 3.3 tzw. Mutators, które wprowadzają różne losowe warunki do misji. Każda ukończona misja, jak wiadomo, to PeDeki, no ale co zrobić, jak się osiągnie maksymalny poziom? Teraz te ekstra punkty będą szły na konto tzw. Mastery Levels, a każdy „lewel” można wymienić na punkt usprawniający działanie naszych jednostek. Jeśli SC Was kręci, obadajcie sprawę i dajcie znać, jak było.

 

Oto ciekawy news z odległej galaktyki – w przyszłym roku można spodziewać się albo nowego Star Wars Battlefronta, albo jakiegoś mega DLC. EA poinformowało inwestorów, że w 2017 r. SWBF wraca na pełnej k****e i będzie bezpośrednio odnosić się do nowych filmów. Można spekulować, czy chodzi tylko o nowe epizode, czy też wliczają w to również Szelmę Jeden. Bez obaw, PZP(R) jak zawsze trzyma oko i ucho na pulsie spraw, damy znać, jak coś będzie wiadomo.

pzpr85

 

Jak donoszą media niepokorne, Obsidian rozpoczął prace nad Pillars of Eternity II. Żeby było łatwiej, przedsięwzięcie sfinansują tłumy wiernych graczy, co trochę dziwi biorąc pod uwagę sukces jedynki i raczej pewną pozycję na rynku. Być może trzeba trochę zasilić konto, bo przy okazji wyszło, że część pracowników studia pracuje ciężko nad zupełnie nowym tytułem. I nie chodzi tu o Tyranny, o którym pisaliśmy już kilka zeszytów temu. Robi się ciekawie!

news_pzpr86

 

Na koniec dwie wiadomości – jedna semi-dobra, druga zła. Może zacznijmy od tej w sumie dobrej: projekt znany jako System Shock 1 Remastered doczeka się kampanii na Kickstarterze. To dobra wiadomość w tym sensie, że przynajmniej wiemy, co się dzieje w tej sprawie (pisaliśmy o niej ostatnio w marcu). Ale fakt, że studio NightDive chce sięgnąć po naszą kasę, wcale nie nastraja pozytywnie i może oznaczać kłopoty. Poniżej marcowy gameplay z wersji pre-alpha.

 

To teraz wiadomość zła. Mass Effect: Andromeda zalicza obsuwę. Giera miała być w tym roku, będzie najwcześniej na początku przyszłego. BioWare tłumaczy, że musi po prostu tytuł dopracować, ale nie zdradza szczegółów – te mamy poznać 12 czerwca podczas konferencji EA Play. Czyli niestety znowu czekamy, oby było warto.
Na otarcie łez mamy dla Was mały prezent urodzinowy – oto filmik ze skasowanej gierki Star Wars: Outpost. Miała ponoć wystartować razem z SW: 1313, ale Myszek Miki się nie zgodził. Enjoy!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Prosto z Pieca (R)

Dodaj komentarz