Prosto z Pieca (R)

Już poniedziałek? Zatem pora na Telesf… znaczy na PZP(R)a! Dziś odcinek przedświąteczny, a za tydzień wolne, co by nie odrywać Was od wielkanocnych rytuałów.

Oto dobra nowina na otwarcie tygodnia – Obsidian ponownie nawiązuje współpracę ze studiem Paradox, która zaowocowała (a w zasadzie zaowocuje) nowym RPGiem pt. Tyranny. Jak przystało na tak konkretną produkcję, giera zaczyna się nieszablonowo, bo od czegoś na wzór ekranu game over. Zły tyran opanował krainę dobrych ludzi, a gracz wciela się w kogoś na wzór oficera ds. PR nowego reżimu. Zasadniczo naszym zadaniem będzie przemierzanie nowych włości i zaprowadzanie porządku czym się da – mieczem, magią albo gadką. Jest już okolicznościowa zajawka, którą dajemy niżej. Konkretnej daty premiery brak, ale ponoć zagramy jeszcze w tym roku.

 

Jeszcze w tym miesiącu, konkretnie 29 marca, dostaniemy do zabawy pierwszy pakiet misji StarCraft II: Nova Covert Ops. Jak być może pisaliśmy już o nim na łamach PZP(R) przy okazji pierwszego trailera, który dla przypomnienia dajemy niżej, główna bohaterka, Nova Terra, ma za zadanie ocalić reżim Imperatora Valeriana Mengska (tak, z tych Mengsków) przed zakusami tajnej grupy separatystów – Defenders of Man. Historyjka ma być przedstawiona w trzech odsłonach, po trzy misje każda. Poszczególne pakiety mają być niezależne, co oznacza, że nie trzeba mieć podstawki SC2. Ostatni pakiet jest planowany na grudzień tego roku.

 

Wiecie, że pisze się nowy Batman? Gierka, znaczy. Zabrało się za nią studio Telltale, które pewnie kojarzycie już dość dobrze. Nie ma jeszcze tytułu ani tym bardziej konkretnej daty premiery, ale już teraz wiadomo, że gierka ma dostać kategorię M (PEGI 18). Może być konkret, tym bardziej, że nie ma być w niej żadnych Robinów, Nightwingów itd. Tylko Batman/Bruce Wayne, no i wiadomo – Alfred, Gordon, Vicki Vale… Twórcy obiecują nowe rozwiązania technologiczno-wizualne i aż chce się powiedzieć: nareszcie. Sama historyjka ma się rozgrywać w osobnym batmanowym świecie i nie będzie nawiązywała do komiksów ani filmów.

news_pzpr77

 

A teraz kilka ciekawostek – Valve wypuszcza nową gierkę. Niestety nie jest to HL3. Nowa produkcja nosi tytuł The Lab i, jak wieść gminna niesie, jest zrzynką z Portala. Jej głównym zadaniem jest prezentacja możliwości zestawu HTC do rzeczywistości wirtualnej (HTC Vive). Redakcja miała już do czynienia z giercami VR i ma swoje zdanie na ich temat, ale jeśli Was to kręci, szykujcie 800 USD na zestaw.

news_pzpr78

 

Aha, jutro wychodzi DLC do Homeworld: Deserts of Kharak – tak dla ścisłości to ten Homeworld, co się dzieje na jednej planecie, a nie w kosmosie. Nazywa się to Soban Fleet Pack i nie oferuje żadnego nowego story ani mapek, za to dużo stateczków. Jeśli kto szuka szczegółów, może poczytać sobie PDF z wprowadzeniem. My sobie darowaliśmy, ale jak jest coś ciekawego, dajcie znać. Cena: jedyne 7 USD.

news_pzpr79

 

I na koniec kawałek żywej historii giercowania na PC. Współzałożyciel Blizzard North wrzucił do sieci zeskanowany dokument, w którym studio przekonywało inwestorów do oryginalnego Diablo. Są fajne opisy i obrazki poglądowe, a nawet wstępny harmonogram prac, który na przygotowanie całej gry zakładał, uwaga, zaledwie 12 miesięcy. Całość w PDFie można dorwać o tutaj.

news_pzpr80

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz