Cloverfield gierka – część 2!!!

Dalszy ciąg naszej relacji z frontu ARG 10 Cloverfield Lane! Poprzedni odcinek znajdziecie tutaj.

 

Pamiętacie Tagruato? Okazuje się, że ich witryna WWW od 2008 nadal wisi w necie. Kiedy pojawił się trailer 10CL, kilku przedsiębiorczych internautów sondażowo wysłało maile na firmowe adresy korporacji.

I dostali odpowiedź:

news_10cloverfield31

No właśnie – 2016! Klik na stosownym linku otwiera nam stronkę z pracownikami miesiąca, a na niej…

news_10cloverfield32

Tak jest, John Goodman jako Howard Stambler. A pamiętacie Bold Futura? To spółka-córka Tagruato zajmująca się eksploracją kosmiczną.

Chyba wszyscy widzą już, jaki był kolejny krok? Oczywiście, wpisanie hasła z koszulki Stamblera (Radioman 70) jako adresu WWW, co prowadzi nas do stronki FunAndPrettyThings:

news_10cloverfield33

 

Co tu widzimy? Tak, wiem, że też zauważyliście znowu Wieżę Eiffla. Natomiast, jak łatwo zauważyć, z klocków z literami alfabetu brakuje liter AEGMN, czyli imienia MEGAN – jak się szybko okaże, jest to imię córki Stamblera, z którą próbował się skontaktować właśnie przez tę dziwną stronkę (przy okazji polecam przejrzenie jej źródła). Dodajmy, że Megan to nie jest laska z filmu (Mary Elizabeth Winstead), która zowie się Michelle.

Ale o Megan za chwilę, teraz spójrzmy na fotę z komputerem, która pochodzi najwyraźniej z filmu Pretty in Pink. Kilkamy na nią i przez chwilę drapiemy się w głowę, jakie hasło wpisać – no ale w końcu doznajemy olśnienia i wpisujemy cytat z tego właśnie filmu: Do you want to talk?

I dostajemy całą serię komunikatów Stamblera do Megan:

news_10cloverfield34

Streszczając, prosi on swoją córkę o jak najszybsze zgłoszenie się do schronu w związku ze zbliżającym się tajemniczym zagrożeniem. Wyjaśnia, że w swojej pracy przy satelitach szpiegowskich zobaczyli w kosmosie coś bardzo dużego. W jego mniemaniu zagrożeniem są „Sowieci”, którzy szykują się do ataku.

Można też spróbować pogadać na czacie, ale jeśli nie wiecie, co na prezent dostała Megan (na razie chyba nikt nie wie), to to raczej nie wyjdzie.

 

Nastąpi ciąg dalszy!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz