Prosto z Pieca (R)

Szanowni Czytelnicy! Po małej przerwie spowodowanej kacem po Oscarowej afterce wracamy na pełnej k… Oto PZP(R) XL!

Skoro już zaczęliśmy od Oscarów, wszyscy wiedzą że teraz klimaty P/A są na propsie. Dlatego właśnie zwracamy Waszą uwagę na gierę The Technomancer. Rzecz dzieje się na Marsie, a my wcielamy się w typa, który musi rozwikłać zagadkę, co to może zmienić oblicze planety (brzmi znajomo). Żeby nie było łatwo, na karku mamy służby specjalne (też znajomo) i wraże potwory, które możemy eliminować dzięki umiejętności kontrolowania wyładowań elektrycznych (mniej znajomo). Premiera jeszcze tego lata.

I tak oto sprytnie przechodzimy do Fallouta 4. Wyszła niedawno nowa łata, która poprawia sprawy związane z questami, ale też odpicowuje nieco osady. Nie bezpośrednio rzecz jasna – po prostu jest dostępny nowy pakiet ozdób, co pewnie nie wszystkich zainteresuje. Znacznie ciekawsze jest info o nowym trybie przetrwania, w którym nie ma sejwowania z menu (quicksave też wyłączony), fast travel jest niedostępny, a amunicja będzie swoje ważyła. Na to niestety jeszcze poczekamy, a ile – nie wiadomo.

news_pzpr72

No to teraz Star Wars: Battlefront. Jeszcze w lutym wyszedł patch z garścią różnych poprawek, w tym skróceniem czasu wczytywania leveli i… nową mapką na Hoth. Brzmi nieźle, niestety nie dane nam było sprawdzić, jak to faktycznie jest z tą nową lokacją, bo SWB nie chciał nam znaleźć gry przez dobre pół godziny. Wychodzi na to, że wersja na nasz region nadal jest uboga pod względem serwerów. Udało się za to naprawić błąd z zatykającym się celownikiem bombardowania za sterami AT-AT, więc chociaż coś.

news_pzpr73

Lubicie plastikowe instrumenty? Kto nie lubi! No więc good news – jest zbiórka na Rock Band 4 w wersji na PC! Harmonix chce ukulać 1,5 mln USD, na tę chwilę ma 350 tysi i prawie miesiąc do końca zbiórki. Jest szansa, że się zadzieje, więc sięgnijcie do portfeli albo sprzedajcie wreszcie butelki. Redakcja ZP semi-regularnie ma próby zespołu, więc kto wie – może niedługo sobie pogramy po necie! Ciekawostka – najwyższy próg wpłaty to 25 000 USD i daje Wam opcję wrzucenia własnego utworu do gry!

A teraz garść newsów drobniejszych. Mass Effect ma wyjść na początku 2017 roku, konkretnie do końca marca – to potwierdzenie krążących w eterze plotek. Dodatkowo mamy render kolesia z trailera i informację, iż – uwaga – nie jest to bohater gry! Suspens!

news_pzpr74

Gears of War 4 ponoć może trafić na pieca – tę szokującą informację podali ludzie od działu konsolowego, więc wiadomo, ile te słowa są warte. Ale jak wieść gminna niesie, miałoby to wpisywać się w nową politykę M$, że to co na konsole, to na PC. Pożyjemy zobaczymy.

news_pzpr75

A na koniec tematy luźniejsze – jeśli kojarzycie Machinarium, to pewnie zaciekawi Was, że to samo studio wypuszcza nową przygodówkę. Chodzi o Samorost 3, który niedawno doczekał się zajawki z okazji ujawnienia daty premiery (24 marca). Coś dla naszych milusińskich.

Thimbleweed Park, przygodówka Rona Gilberta i spirytystyczny spadkobierca Maniac Mansion, ma nowy trailer, w którym poznajemy jednego z głównych bohaterów – Agenta Raya. Giera jest w klimacie starych gierek na silniku SCUMM, premiera jeszcze w tym roku.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz