Prosto z Pieca (R)

Hail Hydra. Podczas, gdy na propsie jest teraz grzebanie w jakichś starych teczkach, my wrzucamy Wam same pecetowe świeżynki. Observe!

Głośno się zrobiło ostatnio o Falloucie 4. Wpierw Nvidia wypuściła newsa, że w nowym patchu zaimplementowano obsługę HBAO+ Ultra i zaawansowanych efektów cząsteczkowych, co z pewnością ucieszy użytkowników bardziejszych maszyn. Natomiast kilka dni później poszło w świat info o planowanych DLCkach: Automatron (premiera w marcu) będzie znowu o złych robotach, ale tym razem będzie można zbudować swojego; Wasteland Workshop (w kwietniu) pozwoli na montowanie pułapek na dziką zwierzynę i branie udziału w P/A safari; i wreszcie Far Harbor (w maju), gdzie będzie na nas czekał nowy detektywistyczny case do rozwiązania. Będą ponoć jeszcze inne dodatki, ale uwaga – cena season passa ma pójść w górę prawie dwukrotnie od 1 marca. Jeśli Wam zależy, warto się pospieszyć.

news_pzpr70

 

Dzieje się też przy okazji Mass Effecta: Andromeda. Podobno główny scenarzysta gierki pożegnał się z BioWare i przeszedł do konkurencji, co niespecjalnie dobrze wróży na przyszłość. Studio robi jednak dobrą minę do złej gry i wypuściło nawet klimatyczny filmik, który możecie podziwiać poniżej. Co ciekawe, do zespołu wrócił Drew Karpyshyn, który całe ME w zasadzie stworzył, ale oddelegowali go do roboty przy… Star Wars: The Old Republic. Cóż, jak to będzie z tą Andromedą, dowiemy się najpóźniej za rok.

 

Jeśli było Wam mało Marka Hamilla w nowych Wojnach Gwiazd, pewnie ucieszy Was info, że kolo zagra w reboocie Master of Orion. Co prawda tylko głosem, ale za to w doborowym towarzystwie, bo m.in. z Johnem de Lancie i Alanem Tudykiem. Co do samej giery, wiadomson że będzie 10 ras, dużo galaktyk do zbadania itd. itp. Okolicznościowy tizerek poniżej, Early Access startuje jeszcze w tym tygodniu (26 lutego), a w planach jest też edycja kolekcjonerska ze starymi Orionami, graficzką retro i artbookiem.

 

Na koniec trochę fanowskiej roboty, bo kto inny ma reanimować gierkowe trupy, jak nie zapaleni gracze właśnie. Tym razem padło na Half-Life: Opposing Force, który kończył się, jak być może pamiętacie, w sposób cokolwiek nieokreślony. Fani zakasali rękawy i zrobili Prospekt, który – co ciekawe – jest oficjalnie sprzedawany na Steamie. Do grania mamy 13 leveli, których przejście ma zająć kilka dobrych godzin. Graficzka trochę się zestarzała, ale całość ponoć grywalna. Kończcie szybko, bo niedługo HL3.

 

Wreszcie, last but not least, odpicowany w Unreal Engine 4 KOTOR, czyli Knights of the Old Republic: Apeiron. Jest to kolejny projekt społecznościowy i na tę chwilę społeczny, znaczy za gratis, bo Myszek Miki zbyt uważnie liczy ziele. Co do zasady inicjatywa zacna, ale wątpliwości budzi zapowiedź nowego kontentu – światów, misji itd. – którego nie było w oryginalnej wersji gry. Oby była to zawartość opcjonalna, bo z jakością fanowskich historyjek może być różnie. Poniżej reprezentatywny obrazek, a link do strony tutaj.

news_pzpr71

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz