Prosto z Pieca (R)

Halo, dzień dobry, oto cotygodniowe zestawienie wieści PeCetowych najlepszego sortu. Zaczynamy od Wojen Gwiazd!

W poprzednim zeszycie pisaliśmy o nowym paczu do Star Wars: Battlefront, który wszedł już w życie i – jak można było się spodziewać – budzi kontrowersje wśród graczy. Wszystko przez to, że obok nowego kontentu, tj. m.in. dwóch skórek z TESB (!) dla rebelianckich bohaterów na Hoth oraz opcji prywatnych rozgrywek, studio DICE zafundowało nam nie lada akcję-kastrację. W jej wyniku ulubiony blaster wielu z nas, czyli DL-44, stał się niemal bezużyteczny – strzela teraz wolniej i słabiej (cieszę się się, że go sobie kupiłem parę dni przed updatem i nie zdążyłem z niego ani razu wystrzelić – CJJA). Słabszy jest też Fett, a zarówno Slave I, jak i Sokół, mają wytrzymałość oberżniętą o jedną trzecią. Do tego dochodzą liczne pomniejsze zmiany podyktowane rzekomą koniecznością zachowania „balansu”. I jak tu grać, panie premierze? O, może tak jak na poniższym filmie:

 

Mimo tego strzału w stopę (ha ha, get it?) SW:BF daje radę, inspirując inne studia do działania. Jak wieść gminna niesie, do Early Access wszedł właśnie Warhammer 40K: Eternal Crusade, która to gra proponuje nam rozgrywki 16 na 16 między Space Marines a siłami Chaosu. Mają być różne klasy postaci, lutowanie full-contact albo z dystansu, herosi, bajery, lasery… Nie zabraknie różnorakich oczywiście pojazdów zagłady i zaklęć bojowych. W dalszej perspektywie do gry mają wejść Orkowie i Eldarzy, będzie też można przyszpilować w trybie coop. Na tę chwilę koszt wzięcia udziału w Krucjacie to 40 ojro, trzeba tylko pamiętać, że za ten niemały hajs dostajemy wersję, jak by to delikatnie ująć, nieociosaną. Czego jednak nie robi się dla Imperatora.

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do EA, bo przypadkiem okazało się, że sporo się zadzieje w ciągu tego i na początku przyszłego roku. Nasi szpiedzy dostali się na tajne spotkanie CEO EA z akcjonariuszami, gdzie padło wiele ciekawych zapewnień, m.in. że w maju zobaczymy Mirror’s Edge Catalyst. Jednak co ważniejsze prawdopodobnie z początkiem 2017 pogramy sobie w Mass Effect Andromeda – mówi się o końcu ichniego fiscal year, który ciągnie się aż do marca. Jak to finalnie wyjdzie, nikt nie wie, o grze w ogóle wiadomo bardzo mało (będą nowe planety i nowi bohaterowie). Ale bez obaw, PZP(R) trzyma oko i ucho na pulsie spraw.

news_pzpr67

 

A propos – jednak robią Beyond Good & Evil 2! Miało nie być, a będzie – potwierdził to niejaki pan Michel Ancel, który podobno wie co mówi. Przy okazji spotkania ze studiem Double Fine, które zostało zarejestrowane na taśmie wideo, wygadał się przypadkiem, że praca nad sequelem wre, co spotkało się ze zrozumiałym entuzjazmem. Jeśli nie wiecie, co to Beyond Good & Evil, a nie przeszkadza Wam mowa w języku Jasia Fasoli z akcentem francuskim, proponujemy zamieszczony niżej materiał. Z tego co udało nam się zrozumieć BG&E2 będzie produkcją niezależną, a że te są ostatnio na propsie, jest szansa na sukces.

 

Na koniec dobra nowina dla fanów serii Saints Row i grania na emulatorach. Wychodzi na to, że jakoś po premierze Saints Row 2 na PSP miało wyjść Saints Row Undercover. Jak to czasem bywa coś poszło nie tak i tytuł skończył gdzieś w szufladzie na etapie prototypu, ale został ostatnio odkopany i odkurzony, a następnie udostępniony jako obraz iso. Za gratis. Potrzebny będzie jeszcze emulator PSP, ale z tym sobie chyba poradzicie. Nie trzeba chyba dodawać, że gra jest średnio grywalna, czego dowodzi poniższy materiał:

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Prosto z Pieca (R)

  1. Kolesie od SUPERHOT zrobili nam psikusa i wrzucili trailer z datą premiery już po oddaniu PZP(R) do druku:

    https://www.youtube.com/watch?v=QWJSiJsmO-A

    SPOILER: gra ukaże się 25 lutego

Dodaj komentarz