Prosto z Pieca (R)

Halo halo, tu Wasz PZP(R). Ostatni styczniowy zeszyt trafia do Was nieco później niż zwykle, ale chyba warto poczekać na takie newsy, jak ten:

Atari zapowiedziało rychłą pecetową premierę tzw. Atari Vault – zestawu około 100 klasycznych gier, takich jak Asteroids, Centipede czy Missile Command, które trafią na Steama. Cena nie jest jeszcze znana, ale mówi się w kuluarach, że ma być wprowadzona obsługa wszystkich nowoczesnych udogodnień, włącznie z kontrolerami i (tfu) padami. Nieco mniej pewne jest info o trybie wieloosobowym – lokalny pewnie przejdzie, ale przez sieć już nie będzie tak łatwo. Więcej pewnie będzie wiadomo pod koniec tygodnia, trzymajmy zatem kciuki za to, aby w zestawie znalazł się Inter Karate, Spy Hunter czy choćby Miecze Valdgira.

 

Przechodząc do nieco nowszych tematów – pasjonatów Star Wars Battlefront pewnie zaciekawi planowany jeszcze na ten miesiąc gruby update, który ma przynieść ze sobą nowy, darmowy „kontent”. Sieć Bothańskich szpiegów doniosła parę dni temu, że szykowana jest nowa mapka na Tatooine (co EA szybko zdementowało), nowe ciuszki dla niektórych bohaterów, zmieniające się co 24h wyzwania, rozgrywki zamknięte i specjalne „eventy” okolicznościowe. Hej, EA, do tych zmian warto byłoby dopisać rozszerzenie bazy serwerów, bo nadal jest tak, że przez kilkanaście minut nie można znaleźć partnerów do gry.

news_pzpr66

 

Mimo to EA radzi sobie lepiej, niż Warner, którego wszyscy darzymy estymą za skopany port Batmana: AK. Niestety owe studio trzyma też łapę na nowym Mortal Kombat X i wygląda na to, że znów ktoś coś – pardon – skopał. Rozchodzi się o nowy rzut DLCków do MKX, w którym mieliśmy dostać do grania m.in. Aliena (!). Okazało się, że ów pakiet w ogóle nie trafi na pieca, podobnie zresztą jak wydanie Mortal Kombat XL, które zdaje się jest czymś w rodzaju wersji Game of the Year. Sprawa wyszła przez przypadek – na zajawkach ktoś zauważył brak logo PC. Ciekawe, kiedy ruszy akcja ze zwrotami kopii gry na Steamie…

 

Na koniec ogłoszenia drobne. Kojarzycie gierę „indyjską” pt. Papers, Please, gdzie decydowało się, kto może przekroczyć granicę, a kto był wrogiem narodu? W zeszłym tygodniu wyszedł The Westport Independent, w którym wcielamy się w cenzora powojennej gazety. Zamysł podobny, szata graficzna również; podobno fajne.

 

Jak pewnie wiecie, serial Heroes Reborn został skasowany. Ale być może nie macie świadomości, że wyszła związana z nim gierka pt. Gemini: Heroes Reborn. Wcielamy się w niej w typiarę, która trafia do tajemniczego labolatorium i odkrywa w sobie supermoce. Wygląda trochę jak Portal dla ubogich, zobaczcie zresztą sami.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz