Epizode VIII ciut później!!!

Źle się dzieje w państwie First Order. Kiedy już byliśmy pewni, że Epizody Star Wars po TFA wrócą do swoich tradycyjnych majowych premier, Episode VIII przesuwają nagle znowu na grudzień. Czyli dalsze przygody Kylo Rena zobaczymy dopiero 15 grudnia 2017.

No dobra, ale czemu? Disney niby oficjalnie tłumaczy, że TFA wykręciło tak świetny wynik w grudniu, że postanowiono powtórzyć ten manewr przesuwając premierę z tradycyjnie topowego sezonu letniego na gwiazdkowy. Natomiast w opuszczone właśnie miejsce w maju wskoczą nowi Piraci z Karaibów, numeru nie pamiętam.

W rzeczywistości może jednak chodzi o to, że te siedem dodatkowych miesięcy da czas potrzebny na przeorganizowanie produkcji. Otóż bowiem po informacji o poprawkach w scenariuszu Rogue One, mamy podobne rewelacje o EVIII. Okazuje się, że tym razem zlecono samemu reżyserowi – Rianowi Johnsonowi lekkie podkręcenie scenariusza, w którym „wygasi się” znaczenie nowych postaci na rzecz znanych i lubianych Rey i Finna. Tym niemniej zdjęcia startują zgodnie z planem w lutym.

A przy okazji przejdźmy może do castingu. Chyba każdy już wie, że w filmie pojawią się Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Gwendoline Christie, Greg Grunberg, Warwick Davis, Benicio Del Toro i Max Von Sydow. Tak, wiem, że pierwsze i ostatnie nazwisko może trochę dziwić, ale jestem pewien, że fabuła jakoś sobie z tym poradzi.

Idąc dalej: było już parę newsów o frelkach do Episode VIII – tutaj oraz tutaj. Ostatnio do tego babińca dołącza kolejna kandydatka – Bel Powley, znana z Diary of a Teenage Girl. Żeby było ciekawiej, okazuje się, że Daisy Ridley jest jej fanką. Nie chcę zabrzmieć jak szowinistyczna świnia, ale z wyglądu pasuje mi ona najbardziej na córkę Kpt. Phasmy:

news_sw807

News ten uzupełnić należy informacją, że konkurentką laski do tej roli jest nieokreślona bliżej, acz znana Azjatka.

I na deser niejaka Geraldine James (Sherlock Holmes), która rzekomo ma grać matkę Rey:

news_sw808

 

Inne informacje o Epizode VIII – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Epizode VIII ciut później!!!

  1. Nie wiem skąd (poza świńskim szowinizmem) to podobieństwo do Fazmy u panny Powley, bo ja tam nie widzę chromowanych zderzaków?

Dodaj komentarz