Prosto z Pieca (R)

Gry, jak powszechnie wiadomo, są super, nic więc dziwnego, że próbuje się nam je wcisnąć na różne sposoby, wmawiając na przykład, że są za friko. Wystarczy X miesięcznie.

Tak, nie wiadomo co prawda, ile to X, ale Electronic Arts właśnie zaprezentował ekstra deal w postaci Origin Access. W cenie miesięcznego abonamentu jest darmowy zestaw mega gier – m.in. Dragon Age Inquisition, który mają już chyba wszyscy (mam i ja – CJJA), fantastyczne gry z serii Battlefield, hicior pt. The Sims i FIFA 15 – i dodatkowych ficzerów, na które szczerze mówiąc szkoda tu miejsca. A to między innymi dlatego, że w naszym pięknym kraju usługa ta jeszcze nie wystartowała. Mówi się, że wpierw inne kraje ją przetestują, a my dostaniemy już dopracowany produkt. Ciekawe, czy będzie jak z Netflixem.

news_pzpr65

 

Skoro mówimy o darmowych grach – słyszeliście, że David Bowie zdał klucze? Okazuje się, że wcześniej zdążył zagrać w grze komputerowej Omikron: The Nomad Soul, która ukazała się w 1999 roku. Prawa do tytułu trafiły do studia Square Enix, które postanowiło, przy okazji ostatnich wydarzeń, udostępnić Omikron za gratis i oddać w ten sposób hołd artyście. Fani Dawida z pewnością docenią ścieżkę dźwiękową gry, reszcie może zabraknąć determinacji, ponieważ gra niestety zestarzała się dość brzydko. Jeśli mimo to chcecie kluczyk na Steama, clicken Sie hier!

 

Jak już jesteśmy w temacie gier z roku 1999 – kojarzycie Half-Life: Opposing Force? Gierka opowiadała historię Half-Life’a z nieco innej perspektywy, przygotował ją Valve i studio Gearbox. Valve teraz, jak powszechnie wiadomo, skupia się na HL3, nie ma więc czasu na wskrzeszanie trupów. Na szczęście są jeszcze Fani – właśnie oni przygotowali Prospekt, semi-oficjalną kontynuację OF. Dlaczego semi? Otóż będzie ona sprzedawana na Steamie, co jak się wydaje oznacza dyspensę od Gabe’a Wszechmogącego. Premiera w przyszłym miesiącu, zapisy już teraz! Tylko 9 EUR!

 

Na koniec może coś w miarę nowego. Być może słyszeliście o mini-serii Assassin’s Creed Chronicles. W dużym uproszczeniu to taka platformówka w świecie AC. Seria ma składać się docelowo z trzech części, China wyszło już jakiś czas temu, teraz mamy India, a przed nami jeszcze Russia. Póki co kroniki przyjmowane są z umiarkowanym entuzjazmem, ale nawet w ciemno można założyć, że są o niebo lepsze niż Assassin’s Creed: Rogue, która to gra nadal kosztuje ponad stówę w dystrybucji cyfrowej! India chodzi po 40 PLN, czyli tyle co jedno wyjście na piwo. Wybór należy do Was.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Prosto z Pieca (R)

  1. 40 dyszki na wyjście na piwo? Takie rzeczy to chyba tylko w Poznaniu 😀

Dodaj komentarz