SEQUEL CLOVERFIELDA – TRAILER!!! – UPDATE!

UPDATE: I plakat na dole.

Może pamiętacie Cloverfielda, który, wraz z całą jego zagadkową kampanią wałkowaliśmy na ZP bez litości?

Otóż okazuje się, że mimo innych ostatnich zajęć, JJ Abrams wygospodarował jeszcze trochę czasu na wyprodukowanie sequela i nakręcenie go w tajemnicy – czyli po staremu.

Zaczęło się od niewinnego newsa z 2014, wg którego Dan Trachtenberg, znany z shorta Portal: No Escape, miał nakręcić dla Bad Robota postapokalipsie pt. The Cellar, które potem zmieniło tytuł na Valencia. Już wtedy wiadomo było, że producentem filmu będzie JJ Abrams, ale nic jeszcze nie wskazywało na cloverfieldowe konotacje. Minęły prawie dwa lata i nagle okazuje się, że film jest, owszem, już nakręcony, tyle że nazywa się… 10 Cloverfield Lane. A grają w nim John Goodman, Mary Elizabeth Winsteadi John Gallagher, Jr. No i nie jest to kamerka, a „normalny” film.

Wyszło na jaw, co prawda, że Valencia nie od początku był powiązana z Cloverem – ale już w fazie koncepcyjnej postanowiono ją pożenić, dając fanom sequel (lub może para-sequel), na który czekali. Co ciekawe, świat dowiedział się o filmie zupełnie na betona, gdyż puścili go znienacka na przedpremierowych pokazach 13 Hours Michaela Baya.

Wiadomo tyle (co niejako wynika z trailera), że film opowiada o lasce, która po wypadku samochodowym budzi się w piwnicy. Jest tam więziona przez obcego facia, który tłumaczy jej, że na zewnątrz panuje nuklearny koniec świata. A jaka jest prawda? Nie wiadomo.

Premiera już 11 marca, więc na kolejną kampanię łamigłówek nie ma raczej co liczyć.

I parę fotosów:

news_10cloverfield01

news_10cloverfield02

news_10cloverfield03

news_10cloverfield04

news_10cloverfield05

Komenty FB

komentarzy

Komercha

3 Komentarze(y) na SEQUEL CLOVERFIELDA – TRAILER!!! – UPDATE!

  1. I teraz pytanie: czy sequel będzie się nazywał „Ulica Projekt: Monster 10”?

  2. w polskim tłumaczeniu rzecz jasna!

  3. Rany boskie ale hype!!!!!!! Oj pamiętam wasze newsy o Cloverfield, chlip.

Dodaj komentarz