Prosto z Pieca (R)

Witamy w pierwszym zeszycie PZP(R) na rok 2016. Ten nowy rozdział naszej historii zaczynamy od Waszej ulubionej gry!

Tak, mowa oczywiście o grze Batman: Arkham Knight, która doczekała się ostatniego już DLCka. Wait, what?! Przed chwilą jeszcze grę łatali taśmą klejącą i gumą Turbo, a tu nagle nowy kontent? Tak, to nie pomyłka – na święta studio Rocksteady spięło pośladki i wydało na PC zestaw nowych misji pod wspólną nazwą Season of Infamy: Most Wanted. Dostępne już są również wcześniejsze dodatki, w tym krótkie story z Batgirl w roli głównej. Właściciele przepustki sezonowej zostali dodatkowo obdarowani nowymi wdziankami Batmana oraz odpicowanym Batmobilem. Radzimy rozejrzeć się na Allegro, season pass można trafić nawet za 50 zł.

Skoro jesteśmy w temacie DLCków – warto wspomnieć o Assassin’s Creed: Syndicate, bo Ubi wypuściło w sam raz na święta dodatek pt. Jack The Ripper. W środowiskach akademickich krąży plotka, że akcja rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach z podstawki, a główną bohaterką jest Evie Fry. Co z braciszkiem, nie wiadomo, ale sam dodatek jest podobno całkiem fajny. Prasa branżowa podkreśla też, że poruszany w dodatkowych misjach wątek prostytucji został ciekawie rozwinięty i nie wali na kilometr kontrowersją, czego jak pamiętamy nie można było powiedzieć o materiałach promocyjnych do gry, które pojawiły się przed jej premierą.

Kontynuując wątek „dziewczyński”, uprzejmie donosimy, że jeszcze w styczniu na pieca zadebiutuje Rise of the Tomb Raider. Informacja jest ponoć pewna, bo pochodzi ze Steama i francuskiego Amazona, ale jest też dużo znaków zapytania – nie wiadomo na przykład, kto odpowiada za konwersję na blaszaki. Oby się udała, bo sama gierca jest ponoć warta grzechu, a dodatkowo, jak donoszą media niepokorne, będą ją dorzucać do wybranych kart graficznych Nvidia. Jest to o tyle zaskakujące, że technologicznie tytuł wspierało AMD, więc albo to ściema, albo za kulisami sporo się dzieje. Jeśli to prawda, cena gry powinna być korzystna.

news_pzpr64

 

I na koniec nowina z kraju kwitnącej wiśni. Jak być może wiecie, w redakcji mamy prawdziwych pasjonatów kultury japońskiej i jeden z nich prosił, aby przekazać, że Final Fantasy IX ma trafić na PC. Już niebawem, jeśli wierzyć poniższej zajawce, dostaniemy odświeżoną wersję jednej z fajniejszych (podobno) części tej serii. Jeśli ktoś grał, niech da cynk w komentach, na autora najciekawszego podsumowania czeka wieczna chwała i sława. Dodamy jeszcze tylko, że Square Enix zapowiedział nowe acziwmenty (!!!), funkcję autosave i tzw. high speed mode, który prawdopodobnie przydaje się w co nudniejszych levelach (czyt. przez większość gry).

PS. Idzie dobra zmiana – bijatyka Killer Instinct ma trafić w marcu na PC (wcześniej była ekskluzywnie dostępna na X1), ale pójdzie tylko na Windowsie 10 (po 22 latach by już wypadało – CJJA). Poniżej oryginalna zajawka premierowa – jedna z bardziej wkurzających w historii gier – zbadajcie czy warto pokłonić się złotemu cielcowi.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz