Prosto z Pieca (R)

Bążur, tu PZP(R). Odłóżcie na bok ozdoby choinkowe i posłuchajcie, czym przez ostatni tydzień żył świat gier komputerowych.

Z cyklu „nostalgia sprzedaje się najlepiej” dwie mega nowiny. Przede wszystkim remaster Day of the Tentacle doczekał się trailera (z ang. przyczepa), który dajemy niżej. Jak ćwierkają wiewiórki, nowa wersja ma zachować easter egg z Maniac Mansion (tj. gra w grze, wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi (może będzie to stare DotT, a w nim stare MM)), nie jest tylko powiedziane, czy MM też odpicują. Premiera DOTT v2 jest planowana na marzec przyszłego roku, a już w 2017 r. dostaniemy – uwaga – remake Full Throttle! Two hit combo! Obie gierki robi znane i lubiane studio Double Fine.

 

OK, to jeszcze jedna nostalgiczna mega nowina. Robią System Shock 3. W zeszłym tygodniu studio OtherSide Entertainment odpaliło stronkę z odliczaniem i kryptycznymi literkami SS. Tzw. reveal nastąpił w weekend, dokładnie nie wiadomo kiedy, ale wszyscy wiedzieli już, o co chodzi, więc nikt nie sprawdził. Na dzień dzisiejszy mamy promo graficzkę, krótki klip dźwiękowy i to w zasadzie tyle. Aha, można wziąć udział w ankiecie, w której pytają, czy lubimy VR i czy graliśmy w poprzednie System Shocki. Trzymamy oko i ucho na pulsie.

news_pzpr60

 

Dobra, to może jeszcze trochę nostalgii. Rzucili nowy trailer do XCOMa2 i uruchomili przy okazji pre-ordery. Jeśli zamówimy już dziś za 75 USD wersję Digital Deluxe, otrzymamy tzw. Reinforcement Pack, a w nim nowe skórki dla naszych żołnierzy (na wiosnę 2016) oraz nowe misje, przedmioty i upgrade’y (na lato 2016). Dodatkowo do każdego pre-ordera, nawet tego na zwykłą „gołą” wersję XCOM2, dorzucą nam tzw. Resistance Warrior Pack, który da nam dodatkowego rekruta oraz opcję malowania soldatom wzorków na buzi. Must have!

 

Zostając w temacie pt. „teraz sprzedają się tylko gry, w które już kiedyś graliśmy”, donosimy uprzejmie, że Fallout 4 doczekał się pierwszej sporej łatki. Niestety nie została ona zbyt ciepło przyjęta, ponieważ a) eliminuje tzw. exploit, który pozwalał na zgromadzenie nieograniczonej liczby capsów, oraz b) obniża jakość grafiki, aby zwiększyć liczbę FPSów w zasobożernych lokacjach. Zysk podobno marny (ok. 2 kl./s), a internetowi detektywi już zdążyli narobić szumu i nieszczęście gotowe. Znając Bethesdę, będą kolejne łaty, więc stay tuned.

news_pzpr61

 

Najlepsze zostawiliśmy na koniec  (…. – CJJA) – mamy pierwsze dwa screenshoty z drugiego dodatku do Wieśka 3, pt. Krew i wino! Zgodnie z zapowiedziami dostaniemy cały nowy obszar do zabawy i – kto wie – być może też dwie brakujące talie do gwinta w pudełku do wersji kolekcjonerskiej!!! Zagramy, jak dobrze pójdzie, jeszcze przed wakacjami 2016.

news_pzpr62

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Prosto z Pieca (R)

Dodaj komentarz