Prosto z Pieca (R)

Dzień dobry, ze studia nr 3 wita Was PZP(R). Po przerwie spowodowanej koniecznością oczyszczenia organizmu z promieniowania wracamy z wieściami ze świata gier na komputer.

Tak jest, klimat P/A zdominował nasze maszyny i nie odpuszcza. Fallout 4 od strony technicznej został przygotowany poprawnie, aczkolwiek dostępne opcje są ubogie i tak, aby – dajmy na to – zmienić FOV, musimy edytować ręcznie trzy różne pliki konfiguracyjne (Tylko trzy? Nawet Apple userzy to umią – CJJA). Cóż, nie od dziś wiadomo, że lubimy grzebać w gierach, dlatego nieśmiało na salony zaczyna wchodzić też moda na mody. Jeden z nich szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy gardzą minimalistycznymi opcjami dialogowymi. Mod Full Dialogue Interface rozwija opcje do pełnych wypowiedzi, a nawet układa je bardziej klasycznie na ekranie. Must have.

news_pzpr55

W czasie, gdy przemierzaliśmy pustkowia, do siedziby redakcji trafił gołąb pocztowy z tajemniczą kopertą. W środku znaleźliśmy bilecik z napisem „Resistance Is Futile”, a pod nim ciąg liter i cyfr. Okazało się, że był to klucz do Star Wars: Battlefront! Po przebiciu się przez menu w naszym pięknym ojczystym języku trafiliśmy ponownie na Hoth. Mapka uległa niewielkim na szczęście zmianom, przez co pozostaje naszym faworytem. Następnie odwiedziliśmy Tatooine i Endor, gdzie na powitanie wyszli nam tubylcy, niestety dość nieśmiali – zaczęli uciekać niemal natychmiast, pomimo licznych strzałów ostrzegawczych.

Zabawa zabawą, ale pora wrócić do smutnej rzeczywistości. Deus Ex: Mankind Divided zalicza pół roku obsuwy. Mieliśmy grać w lutym, zagramy jak dobrze pójdzie pod koniec sierpnia. Eidos chce dopieścić swoje dzieło – to dobrze. Miejmy tylko nadzieję, że ten ekstra czas pozwoli im uniknąć syndromu nowego Batmana. Można się pocieszyć, że na luty nadal jest przewidziany XCOM 2, więc będzie w co grać.

news_pzpr56

Skoro jesteśmy przy XCOMie – właśnie ukazała się giera Hard West. Jest to westernowa turówka z elementami nadprzyrodzonymi, co już samo w sobie powinno zainteresować wielu. Ciekawsze jest jednak to, że stworzyło ją studio CreativeForge Games z siedzibą w… Warszawie. Mamy więc kolejny rodzimy produkt z szansą na powodzenie, a już na pewno na zdobycie rozgłosu. Do nabycia m.in. na GoGu za 17 dolków.

I na koniec jeszcze wracamy do P/A klimatów. Czytelnik GREY_JEDI przysłał nam ciekawy film, który udowadnia, że Fallout 4 to nowy Minecraft. Dla niecierpliwych tzw. money shot w punkcie 3:41:

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na Prosto z Pieca (R)

  1. Do zmiany FOV w Falloucie wystarczy włączyć konsolę, wpisać 'FOV xx' i to wszystko.

Dodaj komentarz