Prosto z Pieca (R)

Ukłony i różne wyrazy od Waszego PZP(R)a. Pora oddać butelki do skupu, bo mamy dwie grube premiery gierkowe!

Już teraz możemy pograć w Fallouta 4, grę której specjalnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Atmosfera była lekko nerwowa z uwagi na bana na recenzje aż do ostatniej chwili – o samym banie też nie można było długo mówić, co świadczy o nowej jakości w branży – ale bardzo szybko okazało się, że dostaliśmy to, czego szło się spodziewać. Gra jest ładna, ale erpega w niej mało. To ewolucja koncepcji Fallouta 3, z jeszcze bardziej uproszczoną rozgrywką (patrz biedne opcje dialogowe) i wuchtą mniejszych lub większych bugów. Nie jest to Fallout dla starych ludzi.

 

O północy odblokowała się również ostatnia część StarCrafta II, czyli Legacy of the Void. Ale ale, przy okazji Blizzconu okazało się, że to nie koniec przygód w tym universum. W przyszłym roku zacznie ukazywać się Nova Covert Ops – pakiet dziewięciu misji rozgrywających się po LotV, których główną bohaterką, jak sama nazwa wskazuje, będzie Nova Terra. Typiara dała się poznać przy okazji anulowanej przez Blizz gierki StarCraft: Ghost, a później miała swoje cameo w obu epizodach SCII. Misje będą wychodzić w paczkach po trzy; pierwszy zestaw dostaniemy na wiosnę.

 

Kolejne finansowe wyrzeczenia czekają nas w przyszłym tygodniu. Startuje wtedy Assassin’s Creed: Syndicate, który nawet się udał, jeśli wierzyć dotychczasowym recenzjom. Mowa oczywiście o tzw. warstwie fabularnej, bo jak to będzie od strony technicznej to zupełnie inna sprawa. Historia uczy nas, czego można się spodziewać, ale w środowiskach akademickich panuje nastrój ostrożnego optymizmu. Ubi podobno wsłuchał się w to, co mówi się na ulicy, i zrobi nam PC-towcom dobrze. Czy żabojady nauczyły się czegoś po wtopie, jaką był AC: Unity, okaże się już 19 listopada.

 

Co ciekawe, wtedy też będzie można załączyć Star Wars: Battlefront. Jaraliśmy się gierką już jakiś czas temu i można spokojnie założyć, że chętnych będzie sporo. Z obowiązku trzeba przypomnieć, że EA zachęca do pre-orderów i kusi wczesnym dostępem do scenariusza Battle of Jakku, gdzie ponoć dowiemy się, o co w ogóle poszło i jak to się stało, że na filmie mamy takie a nie inne widoczki. Dodatek będzie dostępny dla pospólstwa 8 grudnia, a dla „wybranych” tydzień wcześniej. Poniżej okolicznościowy trailerek, a w nim spoilerowe scenki (not really).

 

BTW, nie wiem czy wiecie, ale jest podobno coś takiego jak N7 Day (rozumiecie, November 7), kiedy to wspomina się, jakimi fajnymi gierkami były Mass Effecty. Jest to też najwyraźniej okazja do zrobienia hype’u przed nadchodzącymi produkcjami, bo oto ukazał się teaserek Mass Effect: Andromeda. Giera będzie toczyła się długo po wydarzeniach znanych z poprzednich odcinków, nowi bohaterowie będą mieli przygody w tytułowej galaktyce Andromeda i prócz tego nie wiadomo w zasadzie nic. Premiera ma być gdzieś pod koniec przyszłego roku.

 

A skoro już mówimy o Andromedzie, to specjalnie dla Was taki oto bonus. You’re welcome.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz