Prosto z Pieca (R)

Dzień dobry, tu nadaje PZP (R). Dziś trochę skrótowo, bo i tak wszyscy czekają na trailer TFA, więc mało kogo obchodzą jakieś tam gry na komputer.

Byliśmy sobie w weekend na targach PGA i wśród mało znanych produkcji, takich jak League of Legends czy Heartstone, wyłapaliśmy stoisko gry Super Hot. Już kiedyś było o niej w PZP(R), to nasza dumna rodzima produkcja, która ma ukazać się jeszcze w tym roku. Zwracamy uwagę na gustowną klawiaturę i monitor kineskopowy, który w dzisiejszych czasach przyciąga tłumy skuteczniej niż wypasiony ekran 4K.

news_pzpr48

Wybory za pasem, więc może trochę o premierach. Ukazał się Wasteland 2: Director’s Cut na nowym silniku graficznym, z poprawionym systemem walki, dodatkowymi dialogami itd. Niestety wyszło też niejako przy okazji, że jest to w oczach Steama osobna gra, co oznacza m.in., że sejwy ze starej wersji nie chodzą na nowej. Aha, acziwmenty też trzeba trzaskać od nowa. Poniżej krótkie porównanie, sami zobaczcie, czy warto.

Kłopoty na starcie miał również Armikrog, duchowy spadkobierca przeklawej przygodówki Neverhood. Recenzje są zgodne – animacja jest urzekająca, widoczki śliczne, ale na tym koniec. Dźwięk jest okrutny, mechanika połamana, a żeby zmienić język menu, trzeba zmienić ustawienia regionalne systemu. Zbadajcie zresztą to wideo, na którym typ ze spokojem olewa puzel wymagany do otwarcia drzwi.

I jeszcze nieco o Deus Ex, ale nie tym nowym, tylko tym pierwszym, oryginalnym. Grupa fanów postanowiła odpicować tego klasyka, m.in. podbijając rozdzielczość tekstur i modeli oraz dodając efekty graficzne DirectX 9. Efekt ich pracy nazywa się Deus Ex: Revision i jest dostępny za gratis dla każdego posiadacza oryginału na Steamie. Jeśli ktoś nie jest jeszcze w 100% na pokładzie, może przekona go trailerek.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz