Prosto z Pieca (R)

Dziś ze studia nr 1 specjalnie dla Państwa PZPR XI, odcinek wyjątkowy, bo obfitujący w newsy z tzw. grubej rury. Żeby nie było, że faworyzujemy rodzime produkcje, wpierw wieści z tzw. zagranicy.

Czujecie ten zapach? To miliony fanów RTSów na całym świecie właśnie zlały się w gacie. Wszystko przez Blizzarda, który ogłosił, że trzecia część drugiej części Starcrafta ukaże się 10 listopada i do tego dorzucił ładny trailer. Tym, którzy przez ostatnie pięć lat kopali na polu kartofle i nie śledzili newsów gierkowych (hola, to jest już StarCarft 2? – CJJA), przypominamy, że w Legacy of the Void – ostatniej kampanii SC ever – zagramy rasą Protossów. Głównym mieszaczem ma być niejaki Artanis, którego być może kojarzycie jeszcze z SC: Brood War. Jeśli nie, macie jeszcze okazję nadrobić. Pamiętajcie, że 11. jest wolne, więc można (a nawet trzeba) zarwać nockę!

No dobra, wracamy na nasze rewiry, bo tu też się nieźle dzieje. CDP zapowiedział datę wydania pierwszego fabularnego rozszerzenia do Wieśka 3 – Serca z kamienia ukażą się już za niecały miesiąc, bo 13. października. Jak nakazuje obyczaj jest oczywiście trailerek, ale też garść ciekawych informacji, w tym nowina, że na szlaku spotkamy Shani (była okazja poznać ją bliżej w Wiedźminie 1). Najważniejsze jednak, że ruszyły już preordery, a obok wydania cyfrowego jest też edycja limitowana, pudełkowa, z DWIEMA TALIAMI KART DO GRY W GWINTA!!! Nadal obowiązuje zniżka 12% i dodatek stoi teraz na stronie CDP za 70 zł. Tak, wiemy, preordery to zło, ale KARTY DO GWINTA!!! (osobiście wolałbym kostkę do gry w ch**ja – CJJA).

Sporo nowego też na postapokalipsiu za sprawą Bethesdy i Fallouta 4. Giery jeszcze nie ma – będzie robić konkurencję Starcraftowi, bo też wychodzi 10 listopada – a już mówi się o DLCkach i modach. Co do tych pierwszych, wiadomo, że będą dostępne w ramach przepustki sezonowej, która ma kosztować 30 dolków, i zaczną wychodzić w przyszłym roku. Podobnie zresztą jak narzędzia do modowania, bo w nomen omen modzie jest teraz wspieranie twórczości radosnej graczy. Aha, zaczęli też puszczać nową serię trailerów, które mają przybliżyć niewtajemniczonym główne atrybuty postaci (S.P.E.C.I.A.L.). Na początek literka S jak Strength (wym. streńcz).

Skoro jesteśmy już w temacie P/A, warto krótko wspomnieć o Dustwind, gierce, która chce mocno nawiązywać do Fallout Tactics. W obecnym kształcie twórcy kładą nacisk na multiplayera, a single ma być, jak zbiorą hajs, czyli może nie być go w ogóle. Co ciekawe zbiórka nie odbywa się na Kickstarterze (ani tym bardziej na PolakPotrafi), ale przez PayPala. Po hipstersku.

news_pzpr28

Z okazji zbliżającego się dużymi krokami konwentu Star Force, skierowanego głównie do fanów Wojen gwiazd, skromny news starwarsowy. Jak być może wiecie, trwają właśnie zamknięte testy alfa giery Star Wars: Battlefront. Otóż, na Twoją Rurę „wyciekł” filmik nagrany przez typa biorącego w nich udział i teraz Wy też możecie obejrzeć sobie 10-minutowy gameplay z mapki na Hoth!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz