Komiksowo

Dzisiejsze Komiksowo zacznijmy może od krótkiej opowiastki na temat marvelowskich kryminałków. Otóż jakiś tydzień temu gruchnęła wieść, że Marvel rozwiązał swój „Komitet Kreatywny”, a Kevin Faige prawie walnął papierami.

O co poszło? Okazało się, że mimo 1,4 mld $ wpływów Disney uznał, że Avengers 2 zrobił wynik poniżej oczekiwań, jak również nie zebrał tak dobrych recek jak się spodziewano – zwłaszcza w porównaniu z jedynką, która poradziła sobie lepiej pod obydwoma względami). Teraz okazuje się, że głównym złym był tu szef Marvela Isaac Perlmutter odpowiedzialny za wszelkie zło (odejście Edgara Wrighta z Ant-Mana, marginalizowanie Black Widow) – nadzorujący Komitet Kreatywny i od dawna skonfliktowany z Kevinem Feige. Dodatkowo konflikt zaognił się w ostatnich miesiącach, gdy nasz Isaac starał się wbrew Kevinowi mocno przyoszczędzić na Civil War redukując budżet filmu.

Tak więc kiedy Disney zaczął poważnie kwestionować wyniki Ultrona, Feige uznał to za dobry moment, by wysadzić Perlmuttera z siodła. I właściwie mu się to udało – Komitet został rozwiązany, a Perlmutter ze swoimi ludźmi zostali przekierowani do produkcji TV. Tak więc Feige, podległy teraz obecnie bezpośrednio pod Disneya, został królem na gruzach Kreacji Marvela i zdobył jeszcze większą władzę nad kształtem kolejnych filmów MCU.

A teraz płynnie przechodząc do konkretnych tytułów:

 

Batman v Superman: Dawn of Justice

Dali kolejne oficjalne zdjęcie Batmobila:

news_bvs147

 

Daredevil

Mamy nowe zdjęcie Jona Bernthala jako Punishera:

news_daredevil38

 

Fantastic Four

Fantastyczna Czwórka już się odbyła i została pogrzebana. Natomiast odgrzebano kilka relatywnie ciekawych niezrealizowanych konceptów z filmu: a mianowicie robota HERBIE oraz latającego samochodu. Oto one:

news_ffour32

news_ffour33

news_ffour34

news_ffour35

news_ffour36

news_ffour37

 

Luke Cage

Trochę już tracę wątek w temacie obsad seriali komiksowych – ale jeszcze podejmę ten jeden wysiłek.
W Luke Cage zagra Simone Missick, która wystąpi jako Misty Knight, byłą policjantkę NYPD, która po utracie ręki dostała nową od Tony’ego Starka. Wspólnie z Lukem Cagem bronią miasta przed złymi mocami:

news_lukecage02

 

I to już wszystko! Nasz status filmów komiksowych – tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz