Prosto z Pieca (R)

Dzień dobry i witamy naszych lojalnych Czytelników po przerwie urlopowej. Dziś, w 20. rocznicę premiery Windowsa 95, mamy dla Was garść klawych nowin, a zaczynamy od Waszych ulubieńców!

Tak jest, program 16 darmowych DLCków dla Wiedźmina 3 oficjalnie zakończył się na tzw. grubą nutę. Dostaliśmy tryb New Game+ i narzędzia do modowania (niektórzy twierdzą, że ubogie). Jest obawa, że do wydania pierwszego dużego płatnego DLC o Wieśku nie będziemy za bardzo mieli o czym pisać, wymieńmy więc szybko, co dostaliśmy za darmochę od CD Projektu: trzy zestawy zbroi dla Gerharda (i jeden dla kunia), alternatywne fatałaszki dla Yennefer, Triss i Ciri, cztery ekstra questy, zestaw kusz, nowe animacje mordowania enemy i – najlepsze na koniec – nowe graficzki na karty do Gwinta!

news_pzpr21

 

Blado przy tym wypada nasz drugi PZPR-owy bohater, czyli Batman: Arkham Knight. Ostatnio Warner obiecał łatę w sierpniu, teraz zaś informuje, że jest testowana, co może jeszcze potrwać kilka tygodni. Gry nadal nie można kupić, podobnie zresztą jak DLCka, choć prace nad nim podobno trwają. Trudno nawet o śmieszną puentę, bo temat dawno przestał być zabawny – pamiętajcie, że ta łata to wciąż tylko gaszenie pożaru, jej wydanie nie sprawi, że gra stanie się nagle dostępna. Na to pewnie trzeba będzie poczekać kolejne dwa miesiące, plus kolejne dwa na DLC. Wychodzi na to, że tak na serio pogramy w Boże Narodzenie…

news_pzpr22

 

Z ciekawszych wieści, zdaje się, że Deux Ex: Mankind Divided chce się nieco ogrzać w aurze lansu Wieśka – Eidos właśnie zapowiedział, że oni też będą mieli tryb NG+. W ogóle wypuścili nową zajawkę, niby z okazji Gamescomu, ale wszyscy wiemy, że to grubymi nićmi szyta prowokacja. Mimo wszystko na film warto spojrzeć, choćby po to, aby posłuchać, jak Francuzi kaleczą angielski („inwentory menejdżment”) i kradną rozwiązania z innych gier (ulepszanie broni „na żywo”, jak w Crysisie). Zgodnie z najnowszą modą, data premiery została mega precyzyjnie podana jako „początek 2016”.

BTW, wiecie, że miesiąc temu ukazał się pierwszy epizod nowego King’s Quest? Podpisała się pod tym Sierra i w sumie miło wiedzieć, że dziś prócz Telltale Games jeszcze ktoś wydaje epizodówki. No dobra, ale jakie to jest? Recenzje z jednej strony wychwalają widoczki, ale gnębią sknocone sterowanie, robione chyba głównie z myślą o kontrolerach. Historyjka jest niby fajna, bo nostalgiczna, ale dostajemy ją w zestawie z zagadkami, których złe ułożenie skutkuje błyskawiczną śmiercią bohatera. Dodajmy jeszcze do tego, że grywalny epilog dostaniemy tylko z season passem i mamy odpowiedź, czemu nikt sobie giery z rąk nie wyrywa.

news_pzpr23

 

Kilka nowinek na szybko, bo zaraz dobranocka. Fajnie zapowiada się Brigador, aktualnie w Early Access. Wcielamy się w najemnika i szczelamy do enemy oraz budynków z naszego małego czołgu.

 

W piątek wychodzi wspomniany już kiedyś przez nas Satellite Reign i z tej okazji jest nowa zajawka. Giera ma być przetłumaczona na 6 języków, w tym rosyjski, ale na polski już nie.

 

Jak ktoś lubi egzotyczne połączenie klimatów roguelike, ASCII i FPS, dla niego stworzono Iluminascii. Giera już jest na Steamie za 11 ojro, które lepiej chyba jednak wydać na piwo.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz