Star Wars: Gruba paczka newsów!!!

Zgodnie z zapowiedziami JJ Abramsa na odbywającym się właśnie conie Disneya D23 Expo W Anaheim nie pokazano żadnych nowych fragmentów TFA. Nie oznacza to jednak, że nie dostaliśmy górki newsów starwarsowych!

Zacznijmy od Rogue One, który nie nazywa się już Star Wars Anthology, a A Star Wars Story, co jak dla mnie jest znacznie lepsze, bo „Antologia” niespecjalnie pasowała do idei spin-offów. Szkoda tylko, że w Disneyu wpadli na to poniewczasie:

news_rogueone14

 

I od razu bomba castingowa: poza znanymi nam już Felicity Jones, Diego Luną, Benem Mendelsohnem i Forestem Whitakerem w filmie zagrają już oficjalnie: DONNIE YEN (wcześniej przypisywany przez plotkarzy do Episode VIII), Jiang Wen, Mads Mikkelsen (Casino Royale) i Alan Tudyk (Firefly – ten zagra tylko mo-capa)! A naszą ekipę widzimy na pierwszej oficjalnej focie:

news_rogueone12

Druga ważna informacja to plakat TFA. Co prawda rysował Drew Struzan, a sylwetki myśliwców nawiązują do starych plakatów ANH – ale jakoś mało „plakatowy” ten plakat. Nie widzi mi się, ale inna rzecz, że jest to plakat specjalnie na D23, a nie do oficjalnej promocji filmu:

news_starwars474

Po trzecie mamy informację w sprawie EP9 – tak, tak, plotki się potwierdziły: reżyserem kolejnego Epizodu będzie gość od świetnego zresztą Jurassic World, Colin Trevorrow.

I na deser kilka newsów mniej porywających dla nas tutaj, nad Odrą i Nysą: a mianowicie nowe gigantyczne atrakcje Star Wars w Disneylandzie w Anaheim i Disney Worldzie w Orlando. A w nich nowa planeta Star Wars, przejażdżka Falconem a także bitwa Resistance vs. First Order. Są już na to papiery:

news_starwars475

news_starwars476

news_starwars477

Inne mniej przełomowe, czasowe atrakcje to Hyperspace Mountain, Season of the Force czy Star Wars Launch Bay:

Inne nowiny o TFAtutaj, a o R1tutaj.

Komenty FB

komentarzy

Komercha

2 Komentarze(y) na Star Wars: Gruba paczka newsów!!!

  1. Plakat psuje dziadek Solo i ogólnie mało epicka kompozycja.

  2. Bez znaczenia. Najważniejsze że arty poniżej jednoznacznie potwierdzają, że akcja toczyć będzie się na jakiejś lesistej planecie.

Dodaj komentarz