KONKURS X-MEN – WYNIKI!!!

Nadszedł czas ogłoszenia wyników naszego konkursu X-Menowego. Przypomnijmy, że Waszym zadaniem było popuszczenie wodzy fantazji zgodnie z fabułą filmu X-Men: Apocalypse i zaprezentowanie przygód, które miał Magneto mieszkający w latach ’80 w PRLu.

Otrzymaliśmy aż siedem prac opiewających ten temat, w tym jedną w formie czteroczęściowego poliptyku. Po długich i burzliwych naradach udało nam się z trudem wyłonić trójkę laureatów.

 

Aby jednak zbudować napięcie zacznijmy jednak od prac nienagrodzonych…

Obrazek, który narysowała Nan, podobnie jak kolejne, dowodzi że stan wojenny był jednym z najatrakcyjniejszych wydarzeń w PRL:

kon_xmen07

 

Artysta znany jako [{#devil}] narysował niejako ciąg dalszy poprzedniego obrazka, i to w kolorze:

kon_xmen04

 

Weteran naszych konkursów Lele25 tym razem przedstawił opowieść w czterech aktach przedstawiającą aktualną prawdę historyczną:

kon_xmen031

kon_xmen032

kon_xmen033

kon_xmen034

 

Klasyk: subtelna motywacja podszyta zastraszeniem, jak głosi mc3kowal:

kon_xmen02

 

I teraz przechodzimy płynnie do zgłoszeń nagrodzonych!

III MIEJSCE

(Mike F)ul sporządził taki oto fotomontaż, w którym prezentuje dzień Magneto na służbie i poza służbą. W zamian za swoje wysiłki autor otrzyma film pt. X-Men 2.

kon_xmen05

 

II MIEJSCE

Właściwy człowiek na właściwym miejscu? Tyle możliwych interpretacji… Dzięki tej intelektualnej gimnastyce Wald otrzyma od nas obraz X-Men: First Class:

kon_xmen01

 

 I MIEJSCE

I pracą pod nieoficjalnym tytułem „Stan »Wojenny« Lee” zabiła nas Margot.  Za tę wielopunktową ironię wręczamy kółko z napisem X-Men: Days of Future Past!kon_xmen06

Nagrody prześlemy pocztą. Wszystkim laureatom gratulujemy laurów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo! Do zobaczenia w kolejnych hulaszczych konkursach ZP!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

1 Komentarz na KONKURS X-MEN – WYNIKI!!!

  1. Gratuluję zwycięzcom i czekam na konkurs, w którym kryterium będzie „praca wykonana w Paint” lub nadejdą tylko 3 zgłoszenia. 😉
    Dodam, że w pracy z Igo miejsca wprowadzenie stanu wojennego ogłasza Jan Suzin a nie jaruzel – ciekawe, ciekawe.

Dodaj komentarz