Prosto z Pieca (R)

Witamy w najbardziej snobistycznym tygodniku PC-gamingowym po tej stronie Odry. Tylko u nas znajdziecie newsy, które rekomenduje sam Dyrektor Internetu.

Zaczynamy z grubej rury, bo od mega tytułu, o który najczęściej pytaliście w przeprowadzonym przez ZP telefonicznym badaniu opinii. Wielu z Was wytykało nam, że wychwalany przez PZPR w zeszłym tygodniu Hacknet to mainstreamowe gówno, a prawdziwi hackerzy grają w TIS-100! Żadnej zbędnej grafiki, żadnego fancy dźwięku, żadnej frajdy – tylko tryb tekstowy, dźwięki prosto z Covoxa i prawdziwe programistyczne wyzwanie. Czegóż chcieć więcej? Ten przełomowy hit właśnie wyszedł z Early Access i może być Wasz za równowartość dwóch butelek dobrego wina, 0,5l niezłej wódki bądź kilku regionalnych piwek i paczki orzeszków. Wybór jest oczywisty.

Jeśli tryb tekstowy sprowadza na Was mokre sny, a na sam widok znaczka Early Access sięgacie odruchowo do portfela, z pewnością zajara Was Caves of Qud. Mówią, że obraz wart jest tysiąca słów – i w tym przypadku to również prawda. Musicie obejrzeć trailer, aby w to uwierzyć. Ta zabawa konwencją w klimacie roguelike to rzecz jasna mega erpegowa przygoda i doskonały trening wyobraźni. Zainteresowanie podobnymi tytułami jest, jak nietrudno zgadnąć, gigantyczne, stąd chwalebne przedsięwzięcie zebrania ponad 700 (bezpłatnych) gier w podobnym klimacie i wrzucenia ich na torrenty. W sam raz na długie, deszczowe wakacyjne wieczory!

Jak już wiecie, PZPR z zainteresowaniem śledzi losy niedopracowanych tytułów AAA, które stosowne łatki otrzymują grubo po premierze. Tym razem jednak mamy do czynienia ze swoistym rekordem. W Internetach zawrzało po tym, jak KOTOR II – najlepsza gra wszech czasów – po okrągłych 10 latach hibernacji dostał oficjalny zestaw poprawek! W większości zbędnych, bo fani ogarnęli temat już dawno, ale i tak miło, że wydawca troszczy się o swój tytuł. Nie jest to regułą, o czym przypomniał nam ostatnio Rockstar: GTA V otrzymał parę dni temu łatę, która usprawniła multiplayer, ale za to obniżyła ogólną wydajność. I jak tu grać, panie premierze?

news_pzpr14
Zrobiło się trochę przygnębiająco, wydajmy więc trochę pieniędzy, by poczuć się lepiej! GoG rzucił na ladę dwa klasyczne tytuły Call of Cthulhu – Prisoner of Ice oraz Shadow of the Comet, a Bethesda proponuje pudełko kolekcjonerskie w kształcie mini-nuka z wszystkimi dotychczas wydanymi Falloutami i miejscem na czwórkę.

news_pzpr15
Wszystko przebija jednak Humble Store, gdzie za 10 euro można wyszarpać Shovel Knighta i to w wersji Steam oraz DRM-free. Gra zdecydowanie godna polecenia za klimat, na który składają się szata graficzna, oprawa dźwiękowa i spora dawka humoru. Mówi się, że najlepiej w nią zagrać na padzie, ale w redakcji na takie sugestie reagujemy wyniosłym milczeniem.

Na koniec pomówmy o grach, których jeszcze nie ma, ale których karierę śledzimy z dużym zainteresowaniem. Są nowiny odnośnie Rise of the Tomb Raider i już wiemy, że Lara powróci na blaszaki na początku przyszłego roku. Warto podkreślić, że scenariusz giery napisała Rhianna Pratchett – tak, z tych Pratchettów! – podobnie zresztą jak „jedynkę” z 2013 r.

news_pzpr16
Wcześniej, bo pod koniec 2015 r., otrzymamy XCOM 2, który, co ciekawe, nie ma być bezpośrednią kontynuacją XCOM: Enemy Unknown. Akcja ma mieć miejsce w alternatywnym wszechświecie, w którym tytułowy XCOM nie powstrzymał najazdu obcych, został rozwiązany i przeszedł do podziemia. Klimat jest podobno inspirowany Elysium i Blade Runnerem. Mamy nadzieję, że bardziej tym drugim niż pierwszym…

A na koniec bonus: tytuł gry tygodnia otrzymuje 10 Minute Barbarian!

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz