Prosto z Pieca (R)

Witamy Szanownych Czytelników! Jeśli dziś poniedziałek, to znaczy, że pora na Wasz ulubiony PZP(R), w którym jak zwykle znajdziecie świeżą dawkę frapujących newsów PCtowych.

Tydzień upłynął nam pod znakiem nowin warhammerowych. Pojawił się nowy trailer Total War: Warhammer i to taki na enginie, więc jest co obejrzeć. Dostaliśmy też zapowiedź tytułu WH40K: Inquisitor – Martyr, który ma należeć do popularnego gatunku action-RPG. Jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w inkwizycję i klepiemy niewiernych. Tu zajawka też jest, jednak prócz wkurzonego facia niewiele widać, więc nawet nie ma sensu guglować. Premiera obydwu gier raczej już nie w tym roku, ale jak kto lubi klimaty 40K, GoG wypuścił trzy mega klasyki: Chaos Gate, Final Liberation i Shadow of the Horned Rat.

Skoro już jedziemy na nostalgii, warto wspomnieć o gierce Satellite Reign, która ma szansę stać się Syndicatem naszych czasów. Ma wszystko: bajery, lasery, złe megakorporacje itp. Póki co wciąż kisi się w Early Access, ale już 28 sierpnia ma być dostępna dla tych, co nie chcą wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na niedokończone gry.

Jeśli jednak gardzicie takim mainstreamowym podejściem do cyberwojny, koniecznie przyjrzyjcie się Hacknetowi. W giercy nie będzie lekko – dostaniecie semi-realistyczny terminal i trzeba będzie naprawdę hakować, jak prawdziwi hakierzy, z użyciem prawdziwych technik hakierskich. Zbadajcie ten szalony zwiastun:

Ledwie w zeszłym tygodniu pisaliśmy o prologu do StarCraft II: Legacy of the Void, a tu proszę – można już robić preordery! Za niecałe 40 jednostek waluty europejskiej możecie już dziś zagrać sobie w Whispers of Oblivion i pochwalić się ziomom na fejsie. Zyskacie również przywilej testowania bety multiplayera aż do oficjalnej premiery gry, co może faktycznie jest dobrym pomysłem, bo te marne trzy misje wstępu nie zajmą zbyt wiele czasu nawet najbardziej opornym graczom. Preordery są ostatnio na cenzurowanym, ale to w końcu Blizzard, więc ogólnie wiara ponoć mięknie. Cóż, jeśli nie nauczył Was nic przykład Batka, bezahlen Sie hier. Kotek prosi.

news_pzpr11

Skoro mowa o naszej ulubionej grze, w wielu listach do redakcji domagacie się nowych informacji o Człowieku-Nietoperzu i jego przygodach w krainie niskich FPSów. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Czytelników, donosimy że Batman: Arkham Knight ponownie zjawi się w sklepach na wiosnę, tyle że nie taką normalną, jak nasza, ale australijską, która nadejdzie za jakieś dwa miesiące. Ta nowina pochodzi co prawda z wycieku, ale oficjalnymi kanałami poszła też wieść, że „już” w sierpniu będzie kolejna łata dla tych trzech czy czterech graczy, którzy jeszcze nie zwrócili giery Steamowi, więc coś się w temacie dzieje. Stay tuned!

news_pzpr12

W tym tygodniu Wiesław odpoczywa po wydaniu klawej łaty 1.07, więc będzie o jego marnej, zachodniej imitacji, czyli Dragon Age: Inquisition. EA wyszło z ciekawą inicjatywą i postanowiło zachęcić do gry wszystkich tych, którzy oparli się wielomilionowym zabiegom marketingowym oraz entuzjastycznym recenzjom po premierze, która miała miejsce ponad pół roku temu. Otóż teraz niezdecydowani mogą zassać sobie oficjalnie pełną wersję i grać w nią za friko przez 6 godzin. Niewiele, biorąc pod uwagę, że tyle to ledwo styka na główny wątek dodatku, ale trzeba docenić gest, tym bardziej, że w trybie multiplayer można grać do oporu.

news_pzpr13

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz