Prosto z Pieca (R)

Dzień dobry i zapraszamy do lektury kolejnej odsłony naszej PCtowej rubryki gierkowej, Prosto z Pieca (R). Co dziś w menu?

Kontynuując rozpoczęty tydzień temu wątek o grach niepotrzebnych zwracamy uwagę na nowy tytuł z serii Alone in the Dark. Najnowsza odsłona tego rasowego pecetowego klasyka dzierży podtytuł Illumination i zaryła już tak ostro o dno, że mogłaby przybić pionę chilijskim górnikom. Proponujemy na rozgrzewkę odpalić sobie jeden z licznych gameplayów na YT, o choćby ten, dla hecy w pięknym języku Goethego (nic dziwnego – duch Doktora Bolla krąży intensywnie się nad tą grą – CJJA):

Już? Nieźle, prawda? Nie trzeba mieć dziadka w Wehrmachcie, żeby zrozumieć, z czym mamy do czynienia. Giera w domyśle miała być klonem Left4Dead (multiplayer coop) z domieszką Alana Wake’a (enemy trzeba podświetlić, żeby dały się ubić), ale jest tak nudna i zbugowana, że pewnie nie dostałaby wyższych ocen nawet, gdyby wyszła 5 lat temu.

news_pzpr08

Skoro już jesteśmy przy klasykach, prasa branżowa obwieściła, że równo 17 lat temu ukazał się pierwszy StarCraft. Chodzi rzecz jasna o to, aby przypomnieć, że trwają prace nad trzecią częścią… drugiej części, która będzie tą ostatnią i z tego względu maksymalnie epicką. StarCraft II: Legacy of the Void, bo o tej grze mowa, ma poprzedzić składające się z 3 misji wprowadzenie pt. Whispers of Oblivion, w które w pierwszej kolejności zagrają ci, co zrobią preorder. Jeśli kto spenia i nie wywali ziela z góry, to bez obaw – ów prolog będzie dostępny za friko dla wszystkich posiadaczy LotV.

Żyjemy w ciekawych czasach. Krytycy przyznali Falloutowi 4 tytuł najlepszej gry PCtowej na E3. Hype jak widać kręci się pełną parą, jeszcze nie tak dawno informowano wszem i wobec, że oto wyprzedały się już wersje kolekcjonerskie z plastikowym Pip-Boyem na rękę. Lud rzucił się teraz ponoć na egzemplarze wystawione na eBay, droższe dwu-, nawet trzykrotnie. Niepotrzebnie – w chińskich fabrykach dokręcą śrubę naszym milusińskim i na miesiąc przed premierą „gadżet” znowu będzie dostępny. W końcu można do niego zapakować iPhona, więc wszystko zostaje w rodzinie Foxconnu.

news_pzpr09

Z obowiązku warto wspomnieć o dwóch gierkach, które towarzyszą nam od początku rubryki i uzupełniają się jak swoiste jing i jang. Pierwsze DLC do Batmana: Arkham Knight, o którym pisaliśmy tydzień temu, nie zostanie póki co wydane na PC – tak brzmi komunikat oficjalny. Nie jest to takie zaskakujące, w sumie, skoro na razie nie da się kupić samej gry. Nie przeszkadza to jednak Steamowi w opylaniu Season Passa za okrągłe 39,99 EUR.

Znacznie lepiej ma się nasz rodzimy Wiedźmin 3. Szukaliście pretekstu, żeby zacząć grę od nowa? Good news! Wkrótce rzucą mega łatkę, która wprowadzi wiele oczekiwanych przez graczy zmian, m.in. rozsiane po świecie gry skrytki na wiedźmińskie klunkry, odpimpowany inwentarz i – co równie ważne – poprawki w zachowaniu konia. Jak dowodzi poniższy materiał filmowy, z pewnością się przydadzą:

W tzw. międzyczasie warto przypomnieć, że posiadacze poprzednich Wieśków w wersji pudełkowej mogą wpisać CD-Keya na stronie GoGa i odebrać za friko cyfrowe kopie gierek od razu w wersji Enhanced.

news_pzpr10

Komenty FB

komentarzy

Komercha

Dodaj komentarz